Справа № 452/1857/17
30 січня 2023 року м.Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області у складі:
головуючого судді Кущ Т.М.,
при секретарі судового засідання Роман Л.І.,
за відсутності осіб, які повинні брати участь у справі,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Самбірського міськрайонного суду Львівської області заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні по цивільній справі №452/1857/17 за його позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, -
21 липня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання права на спадкове майно, а саме, на земельну частку (пай), розміром 1,22 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі на місцевості в спілці власників селянських господарств « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка розташована у с. Корналовичі на території Новокалинівської міської ради Самбірського району Львівської області, у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , котра померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 07 листопада 2017 року провадження у зазначеній справі було відкрито та призначено судовий розгляд справи на 15 листопада 2017 року.
Рішенням Самбірського міськрайонного суду Львівської області суду від 15 листопада 2017 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено в повному обсязі.
17 лютого 2018 року вказане рішення набрало законної сили.
20 січня 2023 року до суду із заявою про виправлення описки у вищевказаному рішенні суду по цивільній справі №452/1857/17 звернувся позивач ОСОБА_1 .
В той же день вказану заяву прийнято до розгляду та призначено її розгляд на 30 січня 2023 року о 14 год. 00 хв. без повідомлення учасників справи.
У відповідності до вимог ч.2 ст.247 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку, що заява про виправлення описки у судовому рішенні підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.
Відповідно до чч.1,2 ст.269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Як вбачається із поданої позовної заяви та з матеріалів справи, ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом.
Таким чином, в другому абзаці резолютивної частини рішення суду від 15 листопада 2017 року помилково вказано «Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за заповітом…»замість вірного «Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за законом…».
За таких обставин суд дійшов висновку про необхідність виправлення описки в резолютивній частині рішення Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 15 листопада 2017 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.269 ЦПК України, суд,-
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні, - задовольнити.
Виправити описку в рішенні Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 15 листопада 2017 року у цивільній справі №452/1857/17 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно.
В другому абзаці резолютивної частини рішення Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 15 листопада 2017 року замість помилково написаного: «Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за заповітом…» зазначити як вірне «Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за законом…».
Копію ухвали направити всім учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.М. Кущ