Ухвала від 24.01.2023 по справі 761/8999/21

Справа № 761/8999/21

Провадження № 2-п/761/42/2023

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2023 року Шевченківський районний суд м. Києва

у складі головуючого судді Рибака М.А.,

при секретарі Гюлалієвої Ф.Р.

розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід головуючому судді Рибаку М.А. у цивільній справі за позовом Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м.Києва» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Шевченківського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення у справі за позовом Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м.Києва» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

23.01.2023 року ОСОБА_1 через канцелярію суду подала заяву про відвід головуючому по справі судді Рибаку М.А. Заява про відвід фактично передана судді 24.01.2023 року. Заява про відвід обґрунтована тим, що на думку заявника суддя не може брати участь у розгляді вказаної справи, оскільки заявник не може довіряти судді після постановлення ним заочного рішення суду від 30.07.2021 року.

Дослідивши подану заяву, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.

Згідно з ст.40 ЦПК України питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.

Питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.

Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.

З огляду на підстави заявленого відводу, суд вважає, що заява про відвід є необґрунтованою, оскільки не містить посилання на дії вчинені суддею, що можуть свідчити про його необ'єктивність або упередженість, що є підставами для відводу, визначеними ст.36 ЦПК України.

Враховуючи викладене, беручи до уваги те, що заява про відвід подана за три робочі дні до судового засідання, суд вважає за необхідне вирішення питання про відвід головуючого судді Рибака М.А. передати на розгляд іншому судді, визначеному в порядку, передбаченому ст.33 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 36, 37, 40 ЦПК України , суд -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про відвід головуючому судді Рибаку М.А. у цивільній справі за позовом Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м.Києва» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, передати на вирішення іншому судді, визначеному в порядку, передбаченому ст.33 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

СУДДЯ РИБАК М.А.

Попередній документ
108659890
Наступний документ
108659892
Інформація про рішення:
№ рішення: 108659891
№ справи: 761/8999/21
Дата рішення: 24.01.2023
Дата публікації: 01.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (20.09.2024)
Результат розгляду: скасовано
Дата надходження: 21.08.2023
Предмет позову: за позовом ПК "КП з обслуговування житлового фонду Шевчнківського району міста Києва" до Козловської Ольги Дмитрівни про стягненнязаборгованості за житлово-комунальні послуги
Розклад засідань:
19.05.2023 09:00 Шевченківський районний суд міста Києва
07.07.2023 09:00 Шевченківський районний суд міста Києва
07.09.2023 11:00 Шевченківський районний суд міста Києва