№ 336/7014/22
н/п 3/336/183/2023
іменем України
26 січня 2023 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Боєв Євген Сергійович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНКОПП НОМЕР_1 , яка н не працює,зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 160 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 053288 від 02.12.2022, що складений ДОП СП ВП № № ЗРУП ГУНП в Запорізькій області ст. лейтенантом Олоєром О.В., 02.12.202 о 14-00 годині ОСОБА_1 здійснювала торгівлю з рук продуктами харчування, а саме: м'ясними виробами, ковбасою біля будинку № 30-б на тротуарній доріжці по вулиці Миколи Корищенка в м. Запоріжжя в забороненому для торгівлі місці.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 160 КУпАП.
У судове засідання особа, яка притягається до відповідальності, не з'явилася.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ст. 160 ч. 1 КУпАП ,з таких підстав.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Стаття 9 ч. 1 КУпАП зазначає, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частина 1 ст. 160 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях
Диспозиція ч. 1 ст. 160 КУпАП має бланкетний характер і відсилає до інших нормативно- правових актів, зокрема до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833, рішень органів місцевого самоврядування.
Так, рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради № 157 від 22.04.2008 визначено перелік місць, заборонених для розміщення засобів пересувної торгівельної мережі на території м. Запоріжжя.
Такими місцями на території Шевченківського району міста є вул. Чарівна (на відрізку від буд. № 127 до буд. № 143) та вул. Магістральна (на відрізку від буд. № 76 до буд. № 82).
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 здійснювала торгівлю біля будинку АДРЕСА_2 , що не віднесена до переліку місць, де заборонено розміщення засобів пересувної торговельної мережі, а відтак в її діях відстуній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП.
При цьому суд не оцінює наявність чи відсутність в діяннях особи інших складів правопорушень, визначених КУпАП, адже суд розглядає справу лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення та не може перебирати на себе функцію обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 160, 247, 283-285 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст. 160 КУпА закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Є.С. Боєв
Постанова набрала законної сили «_____»_________________20___року
Дата видачі «_____»_________________20___року