18 січня 2023 рокуЛьвівСправа № 300/1976/22 пров. № А/857/13331/22
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Гуляка В.В.
суддів: Довгополова О.М., Коваля Р.Й.
за участі секретаря судового засідання: Приступи Р.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу ОСОБА_1 ,
на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2022 року (суддя - Микитюк Р.В., час ухвалення - не зазначено, місце ухвалення - м.Івано-Франківськ, дата складання повного тексту - не зазначено),
в адміністративній справі №300/1976/22 за позовом ОСОБА_1 до Делятинської селищної ради Надвірнянського району Івано-Франківської області,
про визнання неправомірними та скасування розпоряджень,
встановив:
У травні 2022 року позивач ОСОБА_1 звернулася в суд із адміністративним позовом до відповідача Делятинської селищної ради Надвірнянського району Івано-Франківської області (далі - Делятинської селищної ради), в якому просила визнати неправомірними та скасувати розпорядження селищного голови Делятинської селищної ради від 19.11.2021р. №198 "Про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування Делятинської селищної ради та її виконавчих органів", розпорядження селищного голови Делятинської селищної ради від 17.01.2022р. №07 "Про внесення змін до розпорядження селищного голови від 19.11.2021р. №198 "Про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування Делятинської селищної ради та її виконавчих органів", розпорядження селищного голови Делятинської селищної ради від 31.03.2022р. №37 "Про внесення змін до розпорядження селищного голови від 19.11.2021р. №198 "Про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування Делятинської селищної ради та її виконавчих органів", в частині внесення до списку посадових осіб місцевого самоврядування, які підлягають атестації та проведення атестації спеціаліста I категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради ОСОБА_1 ..
Відповідач подав відзив на позовну заяву, у якому заперечив щодо позовних вимог, вважаючи такі необґрунтованими. Просив відмови у задоволенні позовної заяви в повному обсязі.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.08.2022 у задоволенні позову відмовлено.
З цим рішенням суду першої інстанції не погодилася позивач та оскаржила його в апеляційному порядку. Вважає апелянт, що судом першої інстанції ухвалено рішення з неповним з'ясуванням судом обставин, що мають значення для справи, недоведеністю обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи, неправильним застосування норм матеріального та порушення норм процесуального права, у зв'язку з чим таке рішення суду підлягає скасуванню з підстав, наведених в апеляційній скарзі.
В обґрунтування апеляційних вимог апелянт покликається на те, що атестації не підлягають особи, які перебувають на посаді менше одного року. Твердить скаржниця, що згідно наданих нею документів позивач працює на посаді спеціаліста І категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради з 14.09.2021, тобто менше одного року, коли ця посада була введена до структури та чисельності апарату органу місцевого самоврядування згідно рішення Делятинської селищної ради від 14.09.2021 №590-12/2021. За вказаного вважає апелянт, що її незаконно включили до списку посадових осіб місцевого самоврядування Делятинської селищної ради, які підлягають атестації.
За результатами апеляційного розгляду апелянт просить скасувати оскаржене рішення суду від 15.08.2022 і ухвалити нове судове рішення, яким позов задовольнити.
Відповідач подав відзив на апеляційну скаргу, у якому просить у задоволені вимог апеляційної скарги відмовити.
Суд апеляційної інстанції, заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та докази по справі, обговоривши доводи, межі та вимоги апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.
Судом встановлено наступні фактичні обставини справи.
Позивач ОСОБА_1 є особою з інвалідністю II-ої групи загального захворювання, що підтверджується копією пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1 , копією довідки до акту огляду МСЕК серії 12ААВ №231749, копією індивідуальної програми реабілітації інваліда №898 (а.с. 8-10 т.1).
Згідно записів трудової книжки ОСОБА_1 від 14.12.2002 серії НОМЕР_2 , на підставі розпорядження селищного голови Делятинської селищної ради №50 від 02.05.2019 позивача з 03.05.2019 призначено на посаду спеціаліста I-ї категорії відділу з правової та кадрової роботи апарату Делятинської селищної ради об'єднаної територіальної громади в порядку переведення, як таку, що успішно пройшла стажування та збережено 13 ранг посадової особи органу місцевого самоврядування (а.с. 68 т.1).
Рішенням Делятинської селищної ради №600-13/2021 від 21.10.2021 вирішено затвердити "Положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування Делятинської селищної ради" (а.с. 40 т.1).
На виконання рішення Делятинської селищної ради від 21.10.2021 №600-13/2021, розпорядженням селищного голови від 19.11.2021р. №198 "Про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування Делятинської селищної ради та її виконавчих органів" вирішено провести атестацію посадових осіб місцевого самоврядування Делятинської селищної ради та її виконавчих органів, створити атестаційну комісію (Додаток 1), затвердити список посадових осіб місцевого самоврядування та її виконавчих органів, які підлягають атестації (Додаток 2), а пунктом 4 даного розпорядження (Додаток 3) затверджено графік проведення атестації посадових осіб, серед яких і ОСОБА_1 , спеціаліст I категорії з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради (а.с. 12-17, 72-77 т.1).
Розпорядженням селищного голови Делятинської селищної ради №07 від 17.01.2022р. "Про внесення змін до розпорядження селищного голови від 19.11.2021р. №198 "Про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування Делятинської селищної ради та її виконавчих органів", у зв'язку з перебуванням ОСОБА_1 у щорічній основній та додатковій відпустці, внесено зміни до Додатку 3 (графік атестації посадових осіб та її виконавчих органів) цього розпорядження від 19.11.2021р. №198, змінивши дату проведення атестації спеціаліста І категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради ОСОБА_1 на 28.02.2022р. (а.с. 18, 78 т.1).
Розпорядження селищного голови Делятинської селищної ради №37 від 31.03.2022р. "Про внесення змін до розпорядження селищного голови від 19.11.2021р. №198 "Про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування Делятинської селищної ради та її виконавчих органів", у зв'язку з перебуванням ОСОБА_1 у відпустці без збереження заробітної плати, внесено зміни до Додатку 3 (графік атестації посадових осіб та її виконавчих органів) цього розпорядження від 19.11.2021р. №198, змінивши дату проведення атестації спеціаліста І категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради ОСОБА_1 на 19.05.2022р. (а.с. 19, 79 т.1).
Також встановлено, що у подальшому було винесено інші Розпорядження селищного голови Делятинської селищної ради про внесення змін до розпорядження селищного голови від 19.11.2021р. №198, якими внесено зміни до графіку атестації посадових осіб та її виконавчих органів, змінивши дату проведення атестації спеціаліста І категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради ОСОБА_1 на інші дні. Зокрема, Розпорядженням №45 від 12.05.2022р. змінено дату проведення атестації ОСОБА_1 на 15.06.2022р., Розпорядженням №57 від 31.05.2022р. змінено дату проведення атестації ОСОБА_1 на 15.07.2022р., Розпорядженням №70 від 11.07.2022р. змінено дату проведення атестації ОСОБА_1 на 16.08.2022р., Розпорядженням №112 від 27.09.2022р. змінено дату проведення атестації ОСОБА_1 на 05.12.2022р. (а.с. 80, 152 т.1, 31, 70 т.2).
Вважаючи неправомірними вказані вище Розпорядження селищного голови Делятинської селищної ради №198 від 19.11.2021р., №07 від 17.01.2022р., №37 від 31.03.2022р., позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з цим адміністративним позовом.
Відмовляючи у задоволення позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги є безпідставними і не підлягають до задоволення.
Надаючи правову оцінку обставинам справи у взаємозв'язку з нормами законодавства, що регулюють спірні правовідносини, колегія суддів апеляційного суду погоджується із таким висновком суду першої інстанції, з врахуванням наступного.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини, зокрема, врегульовані Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 №2493-III (далі - Закон №2493-III), статтею першою якого визначено, що служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.
Згідно із статтею 2 Закону №2493-III, посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. Дія цього Закону не поширюється на технічних працівників та обслуговуючий персонал органів місцевого самоврядування.
Відповідно до абз.4 ст.3 Закону №2493-III, посадами в органах місцевого самоврядування є посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
Як визначено статтею 8 Закону №2493-III, основними обов'язками посадових осіб місцевого самоврядування є: додержання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування; забезпечення відповідно до їх повноважень ефективної діяльності органів місцевого самоврядування; додержання прав та свобод людини і громадянина; збереження державної таємниці, інформації про громадян, що стала їм відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків, а також іншої інформації, яка згідно із законом не підлягає розголошенню; постійне вдосконалення організації своєї роботи, підвищення професійної кваліфікації; сумлінне ставлення до виконання службових обов'язків, ініціативність і творчість у роботі; шанобливе ставлення до громадян та їх звернень до органів місцевого самоврядування, турбота про високий рівень культури, спілкування і поведінки, авторитет органів та посадових осіб місцевого самоврядування; недопущення дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.
Стаття 17 Закону №2493-III встановлює, що з метою оцінки ділових та професійних якостей, а також кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування, крім осіб, зазначених у частині другій цієї статті, посадові особи місцевого самоврядування один раз на 4 роки підлягають атестації.
На виконання ст.17 Закону №2493-III постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2001 №1440 затверджено Типове положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування.
На підставі Типового положення, рішенням Делятинської селищної ради від 21.10.2021 №600-13/2021 "Про затвердження Положення про проведення атестації посадових осіб Делятинської селищної ради" затверджено Положення про проведення атестації посадових осiб Делятинської селищної ради (далі - Положення). Зазначене Положення відповідає змісту Типового положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1440 від 26.10.2001.
Згідно із п.1.2 Положення, атестації підлягають посадові особи Делятинської селищної ради усіх рівнів, у тому числі ті, які внаслідок організаційних змін обіймають посади менше ніж один рік, якщо їх службові обов'язки не змінилися.
Не підлягають атестації: селищний голова, старости, секретар селищної ради, особи, які перебувають на займаній посаді менше ніж один рік, молоді спеціалісти, вагітні жiнки, які працюють менше ніж один рік після виходу на роботу з відпустки по вагітності та пологах чи догляду за дитиною, особи прийняті на роботу на невизначений термін. Особи, призначені на посаду на невизначений термін, та вагітні жінки можуть проходити атестацію за власним бажанням.
Класифікація посад органу місцевого самоврядування із зазначенням назв та категорій наведена у ст.14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Отже, якщо працівник обіймає посаду, визначену ст.14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" то він підлягає атестації.
У відповідності до вказаного Положення, для організації та проведення атестації розпорядженням селищного голови утворюється атестаційна комісія у складі голови комісії, секретаря та членів комісії. Головою атестаційної комісії призначається, як правило, секретар селищної ради. Атестаційна комісія працює гласно. Посадова особа має право попередньо ознайомитися з матеріалами її атестації, брати участь у засіданні комісії, на якому розглядаються питання про її атестування.
За результатами атестації атестаційна комісія робить один з таких висновків: про відповідність, займаній посаді; про відповідність займаній посаді з певних умов (здобуття освіти, проходженням стажування, набуття відповідних навичок, підвищення кваліфікації тощо); про невідповідність займаній посаді.
Результати атестації мають рекомендаційний характер. Відповідно до висновку атестаційна комісія пропонує селищному голові: 1) визнати посадову особу атестованою; 2) призначити протягом року повторне атестування (за згодою посадової особи); 3) зарахувати посадову особу до кадрового резерву або призначити її на посаду вище; 4) перевести посадову особу на іншу посаду, що вповідає її кваліфікації, або звільнити її з займаної посади.
Кожна рекомендація повинна мати відповідне обґрунтування. За результатами атестації селищний голова видає відповідне розпорядження. У разі не згоди особи, яка атестується, рішення атестаційної комісії може бути оскаржене посадовою особою в установленому законодавстві порядку протягом 10 днів з дня його прийняття без урахування терміну тимчасової непрацездатності.
Судовим розглядом встановлено, що позивач ОСОБА_1 працює на посаді спеціаліста I категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради з 03.05.2019 по даний час.
Водночас, у матеріалах справи міститься розпорядження голови Делятинськoї селищної ради від 08.12.2020 №181 «Про зміну істотних умов праці ОСОБА_2 », яким попереджено позивача, спеціаліста I категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради, про зміну істотних умов праці, а саме, переведенням її на посаду архіваріуса відділу загальної організаційної та інформаційної роботи Делятинської селищної ради та пропозицію щодо такого переведення на нижчу посаду архіваріуса (а.с. 160 т.1). Однак відсутнє розпорядження (рішення) про переведення ОСОБА_2 на посаду архіваріуса відділу загальної організаційної та інформаційної роботи Делятинської селищної ради. У справі відсутні докази того, що позивач фактично виконувала роботу на посаді архіваріуса. Сторонами у справі визнається той факт, що позивач не приступала до виконання обов'язків архіваріуса і безперервно працювала на посаді спеціаліста I категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради.
Тобто, судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 фактично не працювала на посаді архіваріуса відділу загальної організаційної та інформаційної роботи Делятинської селищної ради, а постійно перебувала на посаді спеціаліста I категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради. Ця посада існувала безперервно згідно штатних розписів на 2020 - 2021 роки.
Суд враховує, що до посадових обов'язків позивача як спеціаліста I категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради серед іншого входить: забезпечення підготовки проєктів розпоряджень селищного голови по особовому складу, про надання відпусток та відряджень працівників; здійснення роботи пов'язаної із заповненням, обліком і зберіганням трудових книжок та особових справ (особових карток) працівників селищної ради; обчислення стажу роботи працівників та службових осіб селищної ради; здійснення контролю за встановленням надбавок за вислугу років; опрацювання листків тимчасової непрацездатності; виконання інших вказівок та доручень заступників селищного голови, секретаря селищної ради, начальника відділу з правової та кадрової роботи.
Згідно п.1.1 Положення, з метою підвищення ефективності діяльності посадових осіб Делятинської селищної ради один раз на 4 роки проводиться атестація та охоплює період з 2018 року по 2021 рік, оскільки перша сесія Делятинської селищної ради об'єднаної територіальної громади була проведена 23.01.2018. Також Положенням про атестацію передбачено проведення щорічної оцінки виконання посадовими особами покладених на них завдань у період між атестаціями.
Згідно Закону №2493-III, Положення про проведення тестування посадових осіб Делятинської селищної ради визначено періодичність проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування (один раз на 4 роки) та наведений перелік осіб, що не підлягають атестації. Також Положенням про атестацію передбачено проведення щорічної оцінки виконання посадовими особами покладених на них завдань у період між атестаціями.
Відповідно до Пункту 3 Типового положення про проведених атестації посадових осіб місцевого самоврядування, у період між атестаціями під час підбиття підсумків роботи органу за рік проводиться щорічна оцінка виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них обов'язків та завдань.
Атестація та щорічна оцінка за змістом мають відмінності, зокрема в частині покладених на них завдань.
Атестація проводиться з метою підвищення ефективності діяльності посадових осіб місцевого самоврядування та відповідальності за доручену справу, а щорічна оцінка поліпшення добору та розстановки кадрів, розвитку ініціативи, планування вдосконалення процесу планування та організації діяльності як посадової особи, так і органів місцевого самоврядування в цілому, виявлення організаційних проблем.
Також атестація та щорічна оцінка мають відмінності в частині часових меж, які вони охоплюють. Тому проведення атестації не виключає проведення щорічної оцінки у році, в якому проводиться чергова атестація.
Встановлено, що за період роботи з 2018 року по 2021 рік ОСОБА_1 один раз проходила щорічну оцінку за 2019 рік, що підтверджується формою бланку щорічної оцінки виконання посадовою особою апарату виконавчого комітету Делятинської селищної ради об'єднаної територіальної громади посадових обов'язків та завдань (а.с. 118-120 т.1).
В силу вимог п.22 Типового положення про проведених атестації посадових осіб місцевого самоврядування передбачено, що спори, що виникають у зв'язку з проведенням атестації, вирішуються відповідно до законодавства про порядок вирішення індивідуальних трудових спорів.
Таким чином, колегія суддів вважає безпідставними доводи позивача (апелянта) про те, що спірні Розпорядження селищного голови Делятинської селищної ради №198 від 19.11.2021р., №07 від 17.01.2022р., №37 від 31.03.2022р. щодо проведення атестації позивача як посадової особи місцевого самоврядування Делятинської селищної ради являються протиправними з підстав того, що позивач ОСОБА_1 працює на посаді спеціаліста І категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради лише з 14.09.2021р., тобто менше одного року.
При цьому, апеляційний суд враховує, що рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.09.2021 року в справі №300/2002/21, з врахуванням постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.11.2021р., встановлено, що позивач ОСОБА_1 на посаді спеціаліста I-ї категорії відділу з правової та кадрової роботи апарату Делятинської селищної ради працює згідно Розпорядження селищного голови Делятинської селищної ради №50 від 02.05.2019р.. Розпорядженням селищного голови Делятинської селищної ради №83 від 02.04.2021 позивача було незаконно звільнено із займаної посади спеціаліста I-ї категорії відділу з правової та кадрової роботи апарату Делятинської селищної ради. Тому, позивач підлягала поновленню саме на посаді спеціаліста 1-ї категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради з 02.04.2021р. (а.с. 176-193 т.1).
На виконання вказаних судових рішень Розпорядженням селищного голови Делятинської селищної ради №201 від 23.11.2021р. позивача ОСОБА_1 було поновлено на посаді спеціаліста 1-ї категорії відділу з правової та кадрової роботи Делятинської селищної ради з 02.04.2021 року (а.с. 121 т.1).
Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши встановлені у справі фактичні обставини, колегія суддів приходить до висновку, що доводи позивача не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи.
Колегія суддів також зазначає, що відповідно до ч.2 ст.55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч.1 ст.5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Отже, завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав, свобод чи інтересів особи, що звернулася до суду з позовом, у публічно-правових відносинах.
Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 1 грудня 2004 у справі №18-рп/2004 термін «порушене право», який вживається у низці законів України, має той самий зміст, що й поняття «охоронюваний законом інтерес». В тому ж рішенні Конституційного Суду України зазначено, що «поняття «охоронюваний законом інтерес» означає правовий феномен, який: а) виходить за межі змісту суб'єктивного права; б) є самостійним об'єктом судового захисту та інших засобів правової охорони; в) має на меті задоволення усвідомлених індивідуальних і колективних потреб; г) не може суперечити Конституції і законам України, суспільним інтересам, загальновизнаним принципам права; д) означає прагнення (не юридичну можливість) до користування у межах правового регулювання конкретним матеріальним та/або нематеріальним благом; є) розглядається як простий легітимний дозвіл, тобто такий, що не заборонений законом. Охоронюваний законом інтерес регулює ту сферу відносин, заглиблення в яку для суб'єктивного права законодавець вважає неможливим або недоцільним.
Таким чином, гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб порушення, про яке стверджує позивач, було обґрунтованим. Таке порушення прав має бути реальним, стосуватися індивідуально виражених прав або інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.
Адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин. Тобто для задоволення позову адміністративний суд повинен встановити, що у зв'язку з прийняттям рішення, дією або бездіяльністю суб'єктом владних повноважень порушуються права позивача.
Проте, право на звернення до адміністративного суду з позовом не завжди співпадає з правом на судовий захист, яке закріплено у статті 5 КАС України. Саме по собі звернення до адміністративного суду за захистом ще не означає, що суд зобов'язаний надати такий захист. Адже для того, щоб було надано судовий захист суд повинен встановити, що особа дійсно має право, свободу та інтерес, про захист яких вона просить і це право, свобода чи інтерес порушені відповідачем у публічно-правових відносинах.
Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті та є підставою для прийняття судом рішення про відмову в позові.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 13 листопада 2019 року у справі №687/1539/16-а та від 4 лютого 2020 року у справі №320/7969/17.
З урахуванням вищезазначеного, суд першої інстанції на підставі наданих учасниками справи письмових доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, дійшов правильного висновку, що спірні розпорядження селищного голови Делятинської селищної ради від 19.11.2021 №198, від 17.01.2022 року №07, від 31.03.2022 №37 в частині внесення позивача до списку посадових осіб органу місцевого самоврядування, які підлягають атестації, є правомірні та скасуванню не підлягають, що вказує на безпідставність позовних вимог.
Отож, суд першої інстанції ухвалив вірне рішення про відмову у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 ..
При цьому, доводи апелянта (позивача) про упереджене ставлення до неї зі сторони керівництва Делятинської селищної ради, не спростовують висновків суду першої інстанції про безпідставність позовних вимог, з урахуванням вищенаведеного.
З врахуванням наведених вище норм законодавства та фактичних обставин справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що судом першої інстанції при розгляді адміністративної справи всебічно і об'єктивно встановлено обставини справи, оскаржене рішення суду винесене з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому немає підстав для його скасування.
Суд апеляційної інстанції також зазначає, що відповідно до п.2 ч.5 ст.328 КАС України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження).
Проаналізувавши характер спірних правовідносин, предмет доказування, склад учасників справи та враховуючи, що дану адміністративну справу було розглянуто судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, суд апеляційної інстанції зазначає, що дана адміністративна справа є справою незначної складності, а тому рішення суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.
Керуючись ст.ст. 243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд -
постановив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2022 року в адміністративній справі №300/1976/22 за позовом ОСОБА_1 до Делятинської селищної ради Надвірнянського району Івано-Франківської області про визнання неправомірними та скасування розпоряджень - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття і касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя В. В. Гуляк
судді О. М. Довгополов
Р. Й. Коваль
Повний текст постанови суду складено 27.01.2023 року