Постанова від 25.01.2023 по справі 554/13324/22

Дата документу 25.01.2023Справа № 554/13324/22

Провадження № 3/554/13/2023

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 січня 2023 року суддя Октябрського районного суду м. Полтави Савченко А. Г., при секретарі судового засідання Кононенко А. С., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві у залі суду протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) і матеріали справи додані до нього щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця, зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, РНОКПП та інші відомості про особу ініціатором складення протоколу не надані

ВСТАНОВИВ:

Опис обставин, установлених під час розгляду справи

31 жовтня 2022 року, близько 23 години, ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, встановленим постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 04 серпня 2022 року, був відсутній за місцем свого мешкання без поважної причини, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом.

Нормативний акт, що передбачає відповідальність за інкриміноване особі адміністративне правопорушення

Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, відповідно до якої вчинення повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Ставлення особи, що притягається до адміністративної відповідальності до вчинення інкримінованого йому правопорушення

Після роз'яснення відповідно до ст. 268 КУпАП прав особі, що притягується до адміністративної відповідальності, в тому числі права на захист, тобто користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, в судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення визнав в повному обсязі, зазначивши, що дійсно в день та час, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 431518 (далі - Протокол), він, перебуваючи під адміністративним наглядом, встановленим постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 04 серпня 2022 року, був відсутнім за місцем свого мешкання в АДРЕСА_1 .

Мотиви суду та оцінка наданих сторонами доказів

Дослідивши Протокол та матеріали справи, додані до нього, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення, виходячи з такого.

Об'єктом даного правопорушення є суспільні відносини у сфері дотримання правил адміністративного нагляду.

Відповідно до положень ст. ст. 1 і 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року № 264/94-ВР (далі - Закон № 264/94-ВР) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених із місць позбавлення волі, які здійснюють органи Національної поліції. Такий вид контролю встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Положеннями ст. 9 Закону № 264/94-ВР встановлено вичерпний перелік обов'язків, яких повинні дотримуватись особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зокрема зобов'язані вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил: а) прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції; б) з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; в) повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах; г) в разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.

Диспозицією ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 187 КУпАП за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд та вчинені особою повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Об'єктивна сторона вказаного правопорушення полягає у діяннях, які полягають у порушенні правил адміністративного нагляду особами, щодо яких його встановлено, в тому числі у вигляді дій, що передбачають порушення заборони виходити з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.

Незважаючи на визнання ОСОБА_1 своєї вини у скоєному в повному обсязі, факт вчинення ним інкримінованого адміністративного правопорушення підтверджується також Протоколом (а. с. 1), рапортами на ім'я начальника Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області (а. с. 2 - 4), поясненнями ОСОБА_1 (а. с. 5), копіями постанов Октябрського районного суду м. Полтави від 27 липня та 04 серпня 2022 року (а. с. 6 - 8).

Так, судом встановлено, що 04 серпня 2022 року постановою Октябрського районного суду м. Полтави відносно ОСОБА_1 продовжено строк встановленого адміністративного нагляду на шість місяців із забороною, зокрема виходити з квартири з 22 до 06 години ранку наступного дня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 .

При цьому, зі змісту рапорту на ім'я начальника Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області слідує, що при перевірці піднаглядного ОСОБА_1 , останній, в порушення названого правила перебування під адміністративним наглядом, 31 жовтня 2022 року, близько 23 години, був відсутній за місцем свого мешкання, без поважної причини.

Порушник ОСОБА_1 як під час складення Протоколу, так і в судовому засіданні, визнав вину у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення в повному обсязі, підтвердивши факт його скоєння за обставин, викладених в Протоколі.

При цьому, судом встановлено, що постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 27 липня 2022 року у справі № 554/3912/22 на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу за порушення 17 травня 2022 року правил адміністративного нагляду.

Відповідно до положень ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об?єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Проаналізувавши наведені докази, суд, поза розумним сумнівом, вважає, що ОСОБА_1 , являючись особою, щодо якої встановлений адміністративний нагляд, 31 жовтня 2022 року, близько 23 години, був відсутній за місцем свого мешкання без поважної причини, тим самим повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Вирішуючи питання про накладення на порушника адміністративного стягнення, суд враховує характеристику його особи, який вчиняє однорідні діяння систематично, ступінь його вини, поведінку під час скоєння правопорушення та після цього, його ставлення до скоєного, а також те, що ОСОБА_1 є не працевлаштованим та не має будь-яких джерел доходу, у зв?язку з чим застосування до нього стягнення у виді штрафу та виправних робіт є недоцільним за неможливістю їх виконання, та недостатнім, так як останній неодноразово за вчинення аналогічних порушень був підданий адміністративному стягненню у виді штрафу та на шлях виправлення не став, і приходить до висновку про необхідність накладення на нього стягнення у виді адміністративного арешту, вважаючи, що це буде достатнім та необхідним для виконання його мети: виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.

Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 грн, які підлягають стягненню з правопорушника.

Керуючись ст. ст. 283 та 284 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на 15 (п?ятнадцять) діб.

Строк адміністративного арешту ОСОБА_1 відраховувати з моменту його фактичного затримання.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 536,80 грн на користь держави.

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м. Полтави протягом десяти днів з дня її винесення.

Строк пред'явлення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Суддя Анатолій САВЧЕНКО