Сарненський районний суд
Рівненської області
Справа № 572/141/23
13 січня 2023 року
Суддя Сарненського районного суду Рівненської області ВЕДЯНІНА Т.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Сарненського РВП ГУ НП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , не працює,
за ч.1 ст.187 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 18 листопада 2022 року - 17 листопада 2022 року о 23 годин 00 хвилин ОСОБА_1 , був відсутній по місцю свого проживання в будинку АДРЕСА_1 , чим порушив п.1 ухвали Сарненського районного суду №572/3253/22 від 14.11.2022 року, а саме заборону виходити з будинку з 22 години до 06 години.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.187 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою; у разі ухилення її від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Однак, ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи не повідомлявся, як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, в судове засідання працівником поліції доставлений не був.
Згідно із ч.1 ст.187 КУпАП - відповідальність за вказаною нормою наступає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
У фабулі протоколу міститься посилання на порушення ОСОБА_1 п.1 ухвали від 14 листопада 2022 року, однак до матеріалів справи дана ухвала не долучена.
Наявна в матеріалах справи копія ухвали Сарненського районного суду від 07 листопада 2022 року доводить, що відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік із встановленням обмежень, в тому числі - із забороною залишати місце проживання з 22 години по 6 годину ранку наступного дня.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Із ч.2 ст.251 КУпАП вбачається, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, зокрема: відсутні показання свідків, відсутній відеозапис чи фотознімки правопорушення .
В даному випадку не можуть бути доказами вчинення правопорушення письмові пояснення останнього, наявні в матеріалах справи.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.284 КУпАП - по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить, в тому числі, одну з таких постанов : про закриття справи. Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 1 статті 247 КУпАП визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, з огляду на відсутність в матеріалах справи документального підтвердження вчинення ОСОБА_1 вказаного вище правопорушення - у накладенні адміністративного стягнення на останнього за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП,-
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.187 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя