23 січня 2023 року м. РівнеСправа №460/18200/22
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом:
ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
доУправління соціального захисту населення Вараської районної державної адміністрації
про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій,
ОСОБА_1 звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду в своїх інтересах та в інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , з позовом до Управління соціального захисту населення Вараської районної державної адміністрації, у якому просить: визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу (за неї та за її неповнолітніх дітей) з 17.07.2018 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 (далі - Закон № 796-XII), як потерпіла, яка проживає у зоні гарантованого добровільного відселення у розмірі 40% від мінімальної заробітної плати; зобов'язати відповідача провести нарахування та виплату позивачу (за неї та за її неповнолітніх дітей) з 17.07.2018 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону № 796-XII, у розмірі 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач та її неповнолітні діти мають статус осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, проживають в населеному пункті, який відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. Відтак, мають право на отримання щомісячної грошової допомоги, встановленої статтею 37 Закону № 796-XII, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року. Однак, нарахування та виплату вказаної щомісячної грошової допомоги у визначеному законом розмірі відповідачем здійснено не було.
Ухвалою від 13.06.2022 позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою від 13.07.2022 позовну заяву в частині позовних вимог за період з 17.07.2018 по 30.11.2021 повернуто позивачу.
Ухвалою від 22.07.2022 позовну заяву в частині позовних вимог з 01.12.2021 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов тривалістю 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
За змістом довідки про доставку електронного листа вказана ухвала доставлена до електронного кабінету Управління соціального захисту населення Вараської районної державної адміністрації в підсистемі "Електронний суд" 14.07.2022, а копія позовної заяви з додатками - 26.07.2022.
У встановлений судом строк відповідач відзиву не подав.
Клопотань про продовження процесуального строку для надання відзиву із зазначенням причин від відповідача не надходило.
Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України суд вирішує справу за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши усі обставини справи, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив та врахував таке.
Матеріалами справи стверджено, ОСОБА_1 з 27.10.2017 зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1 , що згідно з постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 23.07.1991 №106 відносяться до 3 зони гарантованого добровільного відселення.
Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого 10.10.2013 Рівненською обласною державною адміністрацією, ОСОБА_1 є особою, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (категорія 3).
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є матір'ю ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується свідоцтвами про народження серії НОМЕР_3 від 25.11.2013 НОМЕР_7 , серії НОМЕР_3 від 04.04.2011 №141232, серії НОМЕР_3 від 29.06.2016 №253605, виданими виконавчим комітетом Воронівською сільською радою Володимирецького району Рівненської області, та серії НОМЕР_3 від 03.03.2011 №141106, виданим Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Володимирецького районного управління юстиції у Рівненській області.
Відповідно до посвідчень серії
Д: - НОМЕР_8 , виданого 20.12.2013 Рівненською обласною державною адміністрацією, ОСОБА_4 є дитиною, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;
- НОМЕР_9, виданого 20.04.2011 Рівненською обласною державною адміністрацією, ОСОБА_3 є дитиною, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;
- № НОМЕР_5 , виданого 30.06.2017 Рівненською обласною державною адміністрацією, ОСОБА_2 , є дитиною, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;
- НОМЕР_10, виданого 15.04.2011 Рівненською обласною державною адміністрацією, ОСОБА_5 є дитиною, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи.
Статтею 29 Цивільного кодексу України визначено, що місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна (ч.3); місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає (ч.4).
Таким чином, ОСОБА_1 та її неповнолітні діти проживають однією сім'єю в с. Воронки Вараського (колишнього Володимирецького) району Рівненської області, що згідно з постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 23.07.1991 №106 відносяться до 3 зони гарантованого добровільного відселення.
В лютому 2020 року позивач звернулася до органу соціального захисту населення із заявою щодо нарахування та виплати їй щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону № 796-XII з 17.07.2018.
Листом від 03.03.2020 №Б-286/06-10/20 Управління соціального захисту населення Володимирецької районної державної адміністрації (правонаступником якого є Управління соціального захисту населення Вараської районної державної адміністрації відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 №807-IX) повідомило, що Законом України № 76-VIII вiд 28.12.2014 "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" було виключено статтю 37 Закону № 796-ХІІ. Відтак, відсутні підстави для нарахування позивачу з 17.07.2018 вищевказаної грошової допомоги. За період 17.07.2018 і по день звернення з такою заявою означена щомісячна грошова допомога позивачу не нараховувалася та не виплачувалася.
Вважаючи таку поведінку органу соціального захисту населення протиправною бездіяльністю, ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, визначає Закону №796-XII.
Відповідно до положень статті 37 Закону №796-XII (у редакції, чинній з 09 липня 2007 року) громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в таких розмірах:
- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - 30 процентів від мінімальної заробітної плати;
- у зоні гарантованого добровільного відселення - 40 процентів від мінімальної заробітної плати;
- у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - 50 процентів від мінімальної заробітної плати.
Перелік населених пунктів, жителям яких виплачується щомісячна грошова допомога, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Ця допомога виплачується щомісячно за місцем роботи, пенсіонерам - органами, які виплачують пенсію, непрацюючим громадянам - місцевими державними адміністраціями або виконавчими органами рад за місцем проживання. Виплата за два і більше місяців забороняється.
Підпунктом 8 пункту 28 Розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 №07-VI (далі - Закон №107-VI) текст статті 37 Закону №796-XII викладено в новій редакції: «Громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. Ця допомога виплачується щомісячно органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Виплата за два і більше місяців забороняється».
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 №10-рп/2008 положення пункту 28 Розділу ІІ Закону №107-VI визнані неконституційними.
У 2012-2014 роках на підставі законів України про Державний бюджет України на відповідні роки норми і положення статті 37 Закону №796-XII застосовувалися у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Підпунктом 7 пункту 4 Розділу І Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 №76-VІІІ, який набрав чинності з 01.01.2015, статті 31, 37, 39 та 45 Закону №796-XII виключено.
Рішенням Конституційного Суду України від 17.07.2018 №6-р/2018 підпункт 7 пункту 4 Розділу І Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 №76-VІІІ визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).
Отже, рішенням Конституційного Суду України з 17.07.2018 відновлено дію статті 37 Закону №796-XII, тобто остання з 17.07.2018 є чинною.
Враховуючи те, що позивач є потерпілою від Чорнобильської катастрофи та проживає в населеному пункті, який відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.1991 №106, віднесено до зони гарантованого добровільного відселення, а тому з дня прийняття рішення Конституційним Судом України, тобто із 17.07.2018, вона має право на відновлення та виплату щомісячної грошової допомоги, передбаченої статтею 37 Закону №796-XII.
Механізм використання, обліку, звітності і контролю за використанням коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, головним розпорядником яких є Мінсоцполітики, визначений Порядком використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 № 936 ( далі - Порядок № 936).
Відповідно до пункту 3 Порядку № 936, призначення громадянам компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг здійснюється за заявою, форма якої затверджується Мінсоцполітики.
Виплата компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг у разі, коли вперше встановлено відповідний статус постраждалої особи і видано відповідне посвідчення, проводиться з дня подання громадянином заяви, але не раніше ніж з дня видачі йому посвідчення встановленого зразка.
У разі зміни категорії постраждалої особи, її групи інвалідності або посвідчення проведення виплати поновлюється з дня припинення останньої виплати за умови, що особа мала право на такі виплати та повідомила про це уповноважений орган протягом трьох місяців.
У разі зміни зареєстрованого місця проживання (перебування) або місця роботи постраждала особа для отримання виплати за новим місцем проживання (перебування) або місцем роботи не пізніше ніж через три місяці подає заяву та довідку про отримані виплати (нарахування) за попереднім місцем проживання (перебування).
Із викладених положень права слідує, що призначення та виплата громадянам соціальних допомог, компенсацій та надання пільг здійснюється лише після подання особою відповідної заяви, форма якої затверджується Мінсоцполітики.
17.08.2002 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1146 «Про вдосконалення механізму надання соціальної допомоги», пунктом 3 якої зобов'язано Міністерство праці та соціальної політики до 01 жовтня 2002 року затвердити форму заяви для призначення всіх видів соціальної допомоги та підготувати рекомендації щодо відповідної організації роботи місцевих органів праці та соціального захисту населення.
Однак, така заява Міністерством праці та соціальної політики була затверджена наказом № 441 лише 21.04.2015, при цьому у вказаній заяві відсутній такий вид соціальної допомоги, як щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановлена статтею 37 Закону № 796-XII. Це логічно зумовлено тим, що Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII (далі - Закон № 76), статтю 37 Закону № 796-XII було виключено.
Тобто, з 01.01.2015 нарахування та виплата щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону № 796-XII, припинена у зв'язку із внесеними змінами в закон.
Разом з тим, 17.07.2018 рішенням Конституційного Суду України № 6-р/2018, підпункт 7 пункту 4 розділу І Закону № 76 визнаний таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).
Отже, вказаним рішенням Конституційного Суду України відновлено дію статті 37 Закону № 796-XII, яка із 17.07.2018 є чинною.
В той же час, після прийняття наведеного вище рішення Конституційного Суду України, впродовж 2018-2020 років, Уряд України в особі Мінсоцполітики будь-яких змін до переліку видів соціальної допомоги у заяву про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, затвердженої наказом Мінсоцполітики № 441 від 21.04.2015 щодо щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону № 796-XII, не вносив. І це при тому, що для призначення соціальної допомоги нормами права встановлений обов'язок для громадян подати заяву встановленої форми.
Таким чином, особи, які мають статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи та проживають на територіях зон радіоактивного забруднення, фактично позбавлені правової можливості подати заяву про призначення щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону № 796-XII, оскільки форма, яка затверджена наказом Мінсоцполітики № 441 від 21.04.2015, не передбачає такого виду соціальної допомоги.
З урахуванням викладеного суд уважає, що за відсутності встановленої законом форми заяви про призначення щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону № 796-XII, подання особою, яка має право на таку допомогу, відповідної заяви довільного зразка, є прийнятним.
Матеріалами справи підтверджується наявність у ОСОБА_1 статусу потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи особи з 10.10.2013, факт постійного проживання в зоні гарантованого добровільного відселення з 27.10.2017.
Таким чином, в ході судового розгляду судом встановлено, що у позивача виникли підстави для поновлення конституційного права на виплату їй щомісячної грошової допомоги, встановленої статтею 37 Закону №796-XII, виплата якої була зупинена на підставі положень, які визнані неконституційними.
Проте, як встановлено судом, поновлення такої виплати позивачу органом соціального захисту населення не здійснено, зокрема й після звернення позивача з відповідною заявою в лютому 2020 року.
Більше того, орган соціального захисту населення, правонаступником якого є відповідач, в листі від 03.03.2020 №Б-286/06-10/20 взагалі заперечує право позивача на отримання такої допомоги.
Наведе свідчить про те, що така поведінка держави в особі її компетентних органів по відношенню до осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та постійно проживають на території радіоактивного забруднення, не відповідає принципу належного врядування, зміст якого розкритий у багатьох рішеннях ЄСПЛ, зокрема, у рішенні від 20.01.2012 у справі "Рисовський проти України".
Відтак, поведінка відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу з 01.12.2021 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства є протиправною бездіяльністю, яка порушує право ОСОБА_1 на соціальний захист, визначене Законом №796-XII.
З урахуванням правових висновків Великої Палати Верховного Суду у постанові від 11.12.2019 у зразковій справі №240/4946/18, порушене право позивача підлягає відновленню шляхом зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу з 01.12.2021 щомісячну грошову допомогу, встановлену статтею 37 Закону №796-XII (як отримувачу такої допомоги за себе та за своїх неповнолітніх дітей), у розмірі 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.
Враховуючи викладене, беручи до уваги неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин, що кваліфіковано судом як визнання позову (ч.4 ст.159 КАС України), суд дійшов висновку, що позов в цій частині підлягає до задоволення.
Крім того, за змістом позовних вимог позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає, на її думку, у не проведенні нарахування та виплати їй за її неповнолітніх дітей з 01.12.2021 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, та просить суд зобов'язати відповідача провести з 01.12.2021 нарахування та виплату такої грошової допомоги.
Проте, на обґрунтування заявлених позовних вимог позивачем не надано будь-яких доказів того, що вона дійсно зверталася до відповідача із заявою про нарахування та виплату їй як отримувачу за її неповнолітніх дітей щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва.
Зокрема, матеріали справи не містять ні заяви позивача про проведення нарахування та виплати їй як отримувачу за її неповнолітніх дітей означеної щомісячної грошової допомоги, ні відповіді відповідача, яка б підтверджувала, що відповідачем дійсно було відмовлено позивачу у проведенні такої виплати.
При цьому, суд не бере до уваги покликання позивача на лист Управління соціального захисту населення Володимирецької районної державної адміністрації від 03.03.2020 №Б-286/06-10/20 як на підставу протиправної поведінки органу соціального захисту населення щодо невиплати означеної допомоги її неповнолітнім дітям. Адже зміст такого листа стосується виключно позивача та не містить жодної інформації щодо її неповнолітніх дітей, не підтверджує ні факту перебування її неповнолітніх дітей на обліку в органі соціального захисту населення, правонаступником якого є відповідач, ні факту подання нею заяви відповідно до вимог Порядку № 936 відносно своїх неповнолітніх дітей, ні факту ненарахування та невиплати їй (за її неповнолітніх дітей) означеної щомісячної грошової допомоги в спірний період.
Таким чином, з матеріалів справи неможливо встановити факт порушення відповідачем прав позивача як отримувача означеної допомоги за своїх неповнолітніх дітей, оскільки до позовної заяви позивачем долучено тільки копії посвідчень дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, проте дані докази не підтверджують обставин, на яких ґрунтуються такі позовні вимоги.
Згідно з ч.1 ст.5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішеннями, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Отже, судовому захисту підлягає лише дійсне порушене право.
Крім того, відповідно до ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (п.4); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (п.5).
Згідно з частинами першою та другою статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Аналіз вказаної правової норми свідчить про те, що учасник судового процесу - суб'єкт владних повноважень повинен доводити правомірність своїх рішень, дій чи бездіяльності виключно в адміністративних справах про їх оскарження. Водночас, інший учасник судового процесу не позбавлений обов'язку довести ті обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги чи заперечення. Тобто обов'язок доказування в адміністративному процесі не покладено виключно на суб'єкта владних повноважень, а розподілений в залежності від вимог та заперечень.
У даному випадку обов'язок доказування правомірності оспорюваної поведінки належить відповідачу, в той час як позивач зобов'язаний підтвердити належними та допустимими доказами обставини, які стали підставою для звернення до суду з позовом щодо оскарження такої поведінки.
Всупереч викладеному, наявними в матеріалах справи доказами не підтверджено звернення позивача до органу соціального захисту населення відповідно до вимог Порядку №936 із заявою про отримання (за своїх неповнолітніх дітей) означеної щомісячної грошової допомоги, у тому числі й в спірний період з 01.12.2021.
Відтак, позивач не підтвердила наявність у неї порушеного права в означеній частині позовних вимог.
З урахуванням наведеного, судом не встановлено підстав для зобов'язання відповідача провести нарахування та виплату позивачу за її неповнолітніх дітей щомісячної грошової допомоги, встановленої статтею 37 Закону №796-XII, з 01.12.2021, а тому позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
З огляду на викладене, позов слід задовольнити частково.
Документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору відповідно до ч.1 ст.139 КАС України суд присуджує на користь позивача.
Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 , пред'явлений в своїх інтересах та в інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , до Управління соціального захисту населення Вараської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Вараської районної державної адміністрації щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 з 01.12.2021 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, в розмірі, встановленому статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у визначеному законом розмірі.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення Вараської районної державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.12.2021 щомісячну грошову допомогу, встановлену статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у розмірі 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Вараської районної державної адміністрації судові витрати по сплаті судового збору в сумі 992,40 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 . ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_6 )
Відповідач - Управління соціального захисту населення Вараської районної державної адміністрації (вул. Соборна, 23, смт Володимирець, Вараський район, Рівненська область, 34300. ЄДРПОУ/РНОКПП 44130979)
Повний текст рішення складений 23 січня 2023 року.
Суддя Н.О. Дорошенко