Ухвала від 23.01.2023 по справі 815/71/18

Справа № 815/71/18

УХВАЛА

23 січня 2023 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕСТАЙМ» від 11.01.2023 року про проведення заміни сторони у виконавчому провадженні по справі №815/71/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕСТАЙМ» до Одеської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішення Одеської митниці ДФС №UA500020/2017/000002/2 від 05.08.2017 року “Про коригування митної вартості товарів” та картки відмови у прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA500020/2017/00019 від 05.08.2017 року,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходилась адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕСТАЙМ» до Одеської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішення Одеської митниці ДФС №UA500020/2017/000002/2 від 05.08.2017 року “Про коригування митної вартості товарів” та картки відмови у прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA500020/2017/00019 від 05.08.2017 року.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 23.04.2018 року позовні вимоги були задоволені повністю. Вказане рішення суду відповідачем було оскаржене в апеляційному порядку.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 17.07.2018 року апеляційна скарга Одеської митниці ДФС на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23.04.2018 року залишена без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23.04.2018 року - без змін.

Додатковим рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 29.07.2020 року заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕСТАЙМ» від 14.11.2019 року (вхідний №42612/19) про повернення сплаченого судового збору було задоволено. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Одеської митниці ДФС (вул.Гайдара,21-А, м.Одеса, 65078, код ЄДРПОУ 39441717) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕСТАЙМ» (Люстдорфська дорога,92/94, м.Одеса, 65088, код ЄДРПОУ 40074984) судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень 00 копійок. Вказане додаткове рішення суду відповідачем було оскаржене в касаційному порядку.

Постановою Верховного суду від 09.07.2020 року касаційну скаргу Одеської митниці ДФС залишено без задоволення. Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23.04.2018 року та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 17.07.2018 року у справі №815/71/18 - залишено без змін.

14.09.2020 року на виконання рішення суду був виданий виконавчий лист.

11.01.2023 року до канцелярії Одеського окружного адміністративного суду за вхідним №ЕП/1087/23 надійшла заява представника Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕСТАЙМ» про проведення заміни сторони у виконавчому провадженні.

Розглянувши вказану заяву в порядку письмового провадження суд вважає її такою, що підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до положень ст.379 КАС України, суд має право у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи провести заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником.

Тобто, заміна сторони виконавчого провадження відбувається у разі вибуття однієї з сторін (стягувача або боржника), зокрема, внаслідок реорганізації юридичної особи. Заміна сторони полягає у вступі замість неї її правонаступника.

Згідно з Указом Президента України від 20 червня 2019 року № 419/2019 втратив чинність Указ Президента України “Про Міністерство доходів і зборів України” від 18.03.2013 року № 141/2013.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2019 року №858 “Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби” утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з Додатком 1.

Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2019 року №858 “Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби” реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної митної служби за переліком згідно з Додатком 2.

Відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2019 року №858 “Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби” установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної митної служби.

Пунктом 12 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією Міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. № 1074, орган виконавчої влади, утворений в результаті реорганізації, здійснює повноваження та виконує функції у визначених Кабінетом Міністрів України сферах компетенції з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення таким органом повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється.

Згідно з розпорядженням КМУ від 4 грудня 2019 р. № 1217-р Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення з 8 грудня 2019 р. Державною митною службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. №227 “Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України” (Офіційний вісник України, 2019, №26, ст.900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи.

Пунктом 7 Положення про державну митну службу України, яке затверджено постановою КМУ від 06.03.2019 року №227 передбачено, що Держмитслужба здійснює повноваження безпосередньо та через територіальні органи.

До територіальних органів Держмитслужби належать митниці та спеціалізовані органи.

Згідно до Додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2019 р. №858, Одеську митницю ДФС було приєднано до утвореної юридичної особи публічного права територіального органу Державної митної служби - Одеської митниці Держмитслужби.

Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2019 року №858 “Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби” та наказу ДФС України від 25.11.2019 року № 30-рг “Про реорганізацію митниць ДФС” з 27 листопада 2019 року розпочато реорганізацію Одеської митниці ДФС.

Наказом Міністерства фінансів України від 26.11.2019 року №495 затверджено Класифікатор Державної митної служби України, її територіальних органів та їх структурних підрозділів.

08.12.2019 року з 00:00 годин згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України про початок роботи Державної митної служби України повноваження Одеської митниці ДФС перейшли до Одеської митниці Держмитслужби.

Тобто, з огляду на наведені положення законодавства, з 08.12.2019 року Одеська митниця Держмитслужби виконує функції Одеської митниці ДФС.

Наказом Державної митної служби України від 19.10.2020 року №460 утворено територіальні органи як відокремлені підрозділи Державної митної служби України за переліком згідно з додатком, зокрема Одеську митницю.

Наказом Державної митної служби України від 29.10.2020 року №489, відповідно до частини третьої статті 211 Закону України від 17 березня 2011 року №3166-VI “Про центральні органи виконавчої влади”, частини другої статті 546 Митного кодексу України, пункту 2 Плану заходів з реформування та розвитку системи органів, що реалізують митну політику, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року №569-р “Деякі питання реалізації концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну митну політику”, пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року №895 “Деякі питання територіальних органів Державної митної служби” та керуючись пунктом 9, підпунктами 15, 25 пункту 11 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року №227, пунктом 4 Плану заходів щодо реорганізації територіальних органів Держмитслужби шляхом їх приєднання до Державної митної служби України, затвердженого наказом Держмитслужби від 16.10.2020 року №456, підпунктом 2.1 пункту 2 наказу Держмитслужби від 19.10.2020 №460 “Про утворення територіальних органів Державної митної служби України як відокремлених підрозділів”, затверджено Положення про Одеську митницю.

Згідно з наказом Державної митної служби України від 30.06.2021 року №472, митниці, як відокремлений підрозділ Державної митної служби України розпочинають з 00 год. 00 хв. 01 липня 2021 року здійснення покладених на них Митним кодексом України, законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, Положеннями, затвердженими наказом Держмитслужби від 29.10.2020 року №489, функції і повноваження з реалізації державної митної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань митної справи.

Суд встановив, що згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Одеська митниця Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43333459), перебуває в стані припинення, а Одеська митниця (код ЄДРПОУ ВП 44005631) є відокремленим підрозділом Державної митної служби України.

Тобто, станом на час вирішення судом клопотання про заміну відповідача у справі, Одеська митниця Держмитслужби не припинена. Разом з тим, Одеська митниця (код ЄДРПОУ ВП 44005631), яка є відокремленим підрозділом Державної митної служби України розпочала свою роботу.

При цьому, оскільки Одеська митниця, як відокремлений підрозділ Державної митної служби України, є правонаступником повноважень та функцій Одеської митниці Держмитслужби, як юридичної особи, суд робить висновок про наявність підстав для задоволення заяви представника позивача.

Керуючись ст.ст.166,379 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕСТАЙМ» від 11.01.2023 року (вхід. № ЕП/1087/23) - задовольнити.

2.Провести заміну боржника, як сторони виконавчого провадження з Одеської митниці ДФС (код ЄДРПОУ 39441717) на правонаступника - Одеську митницю (вул.Івана та Юрія Лип,21-А, м.Одеса, 65078, код ЄДРПОУ ВП 44005631) по справі №815/71/18.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня отримання ухвали в порядку, визначеному п.15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя К.С.Єфіменко