справа № 380/13674/21
про встановлення судового контролю
на виконанням судового рішення
24 січня 2023 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) 17.08.2021 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до окружного адміністративного суду міста Києва (далі - відповідач) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії. 15.11.2021 суд прийняв рішення, яким адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнив частково (а.с. 47-55):
- визнав протиправною відмову окружного адміністративного суду міста Києва (оформлену листом від 21.05.2021 №03.2-07/1214/21) надати публічну інформацію на запит ОСОБА_1 від 21.04.2021;
- зобов'язав окружний адміністративний суд міста Києва надати ОСОБА_1 у відповідь на запит від 21.04.2021 запитувану публічну інформацію (копії протоколів зборів суддів окружного адміністративного суду міста Києва, на яких розглядалися питання та/або ухвалювалися рішення про запровадження в суді спеціалізацій суддів чи скасування спеціалізацій суддів за період із 2015 року по 21.04.2021).
Суд на підставі пункту 1 частини шостої статті 246 КАС України вказав в резолютивній частині рішення порядок і строк його виконання: запитувана ОСОБА_1 публічна інформація повинні бути скеровані запитувачу у строк, визначений Законом України «Про доступ до публічної інформації»; перебіг строку для надіслання ОСОБА_1 публічної інформації починається з дати набрання цим рішенням суду законної сили.
Рішення суду набрало законної сили 24.03.2022 (а.с. 85-91).
В грудні 2022 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), в якій позивач просить суд встановити судовий контроль за виконанням рішення суду у цій справі. Заява обґрунтована тим, що з моменту набрання рішенням суду у справі №380/13674/22 законної сили минуло понад вісім місяців; в цей період ОСОБА_1 двічі звертався до окружного адміністративного суду міста Києва з пропозицією добровільно виконати рішення суду, проте станом на дату подання цієї заяви відповідач його не виконав і не планує виконувати.
Відповідно до статей 14, 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Повідомлені заявником обставини та позиція відповідача, висловлена в листі від 07.12.2022 №03.2-05/1991/22 на пропозицію позивача добровільно виконати рішення суду, що набрало законної сили, свідчать про те, що рішення суду у справі 380/13674/21 не виконане.
Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється в т.ч. в порядку, передбаченому статтею 382 КАС України - суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Керуючись ст.ст. 14, 248, 256, 293, 294, 295, 370, 372, 382 КАС України, суд -
Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду у справі №380/13674/21.
Зобов'язати окружний адміністративний суд міста Києва до 24.02.2023 подати звіт про виконання рішення суду у справі №380/13674/21.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у п'ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.
Суддя Москаль Р.М.