Постанова від 19.06.2007 по справі 21/2878-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"19" червня 2007 р. Справа №21/2878-А

за позовом Державної контрольно-ревізійної служби в Хмельницькій області м. Хмельнпицький

до Відділу культури Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець - Подільський

про зобов'язання відповідача повернути до державного бюджету кошти в сумі51387 грн.

Суддя Секретар судового засідання

Представники сторін:

від позивача Єгорова О.С. - за довіреністю №22-12/24/23 від 21.05.2007р.

Ілаш О.М. - за довіреністю №22-12-24/24 від 21.05.2007р.

від відповідача Щур М.А. - за довіреністю

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови по справі.

Позивач у позовній заяві просив стягнути до Державного бюджету кошти в сумі 51387,00 грн. Заявлені позовні вимоги обгрунтовував тим, що під час ревізії було встановлено факт завищення вартості виконаних робіт при проведенні реставраційних робіт пристосування пристінного корпусу № 2 за серпень-грудень 2006 року на суму 49777,00 грн. та завищеної вартості виконаних робіт при реставраційно-ремонтних роботах по перекриттю і покриттю даху Нової Східної башти на суму 1610,00 грн. Також посилається на п. 10 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно - ревізійну службу в Україні".

Представником позивача у судовому засіданні подано заяву про уточнення позовних вимог, згідно якої просить зобов'язати відповідача повернути до державного бюджету кошти в сумі 51387 грн. Зазначене прийнято судом.

Відповідач у запереченнях на позов та його представник у судовому засіданні проти позову заперечили. Зокрема, вказували, що в штаті міського відділі культури Кам'янець-Подільської міської ради немає фахівців по контролю і проведенню будівельних, ремонтних та реставраційних робіт, тому було заключено договір з КП "Служба єдиного замовника" про надання послуг по технічному нагляду № 6906 від 06.07.2006 року. Предметом договору є "надання послуг по виконанню контролю та технічному нагляду за проведенням робіт". При про платі за виконані роботи, а саме проведення реставраційних робіт пристосування пристінного корпусу №2 та реставраційно-ремонтні роботи по перекриттю і покриттю даху Нової Східної башти, міський відділ культури керувався актами виконаних робіт, які погоджені працівником КП "Служба єдиного замовника". Враховуючи викладене, важали, що вина відповідача в завищені вирортості виконаних робіт в сумі 51387 грн. відсутня.

Відповідач просив залучити до справи КП "Служба єдиного замовника". У зв'язку з необґрунтованістю, судом у задоволені клопотання відповідача відмовлено.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

Позивачем проведена перевірка фінансово-господарської діяльності відділу культури Кам'янець-Подільської міської ради за період з 01.07.2004 року по 01.11.2006 року, за наслідками якої складений акт від 20.01.2007року за №18/19/003.

В ході перевірки встановлено та відображено в акті, що відділу культури в 2006 році за КВК 150201 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на збереження історичної забудови міста" по КЕКВ 2134 "Реставрація пам'яток культури, історії і архітектури" га 2006 рік затверджено видатки в сумі 1060000,00 грн., які протігом року профінансовані, касові і фактичні видатки відповідають отриманому фінансуванню.

З метою визначення повноти виконання робіт підрядною організацією, під час ревізії було проведено контрольні обміри та зустрічна звірка в спеціалізованому науково-реставраційному проектно-будівельно-виробничому ЗАТ "Кам'янець-Подільськ-реставрація", з яким було укладено договір підряду № 14 від 06.07.2006 року на виконання ремонтно-реставраційних робіт.

Крім того, на кожен об'єкт, який підлягав ремонту та реставрації, з підрядником укладались окремі договори, в тому числі договір № 17 від 06.07.2006 року на пристосування пристінного корпусу № 2 та відновлювальні роботи по оборонному мурі на загальну суму 588260,00 грн. та договір № 15 від 06.07.2006 року на ремонтно-реставраційні роботи по перекриттю і покриттю Нової Східної башти на загальну суму 87700,00 грн.

Проведеними контрольними обмірами встановлено, що при проведенні реставраційних робіт пристосування пристінного корпусу № 2 за серпень-грудень 2006 року виявлено не відповідність між фактично виконаними обсягами робіт та обсягами, вказаними а актах форми КБ-2В та неправильне застосування поточних цін, в результаті чого завищено вартість виконаних робіт на суму 49777,00 грн.

Крім того, в акті приймання виконаних робіт підрядних робіт з жовтень 2006 року на реставраційно-ремонтні роботі по перекриттю і покриттю даху Нової Східної башти ресурсну норму В 6-21-3 "Покриття дахів покрівельним леміхом" необгрунтовано включено понад нормативні витрати леміха покрівельного, чим збільшено поточну ціну в одиничній розцінці, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 1610,00 грн.

В акті зроблено висновок, що внаслідок оплати відділом культури завищеної вартості та обсягів виконаних робіт завдано матеріально шкоди (збитків) на загальну суму 51387,00 грн.

24.01.207 року до відділу культури листом № 18-17/77 направлені вимоги про усунення виявлених ревізією порушень, де в п. 6 зобов'язано завищену вартість виконаних робіт в сумі 51387,00 грн. повернути до бюджету.

Станом на 25.04.2007 року вимоги в частині повернення коштів до бюджету не виконані.

У зв'язку із цим, позивач звернувся з позовом до суду.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.

Пунктами 7 та 10 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» передбачено, що Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право, зокрема, пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів та звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Судом враховується, що актом проведеної позивачем перевірки фінансово - господарської діяльності відділу культури Кам'янець-Подільської міської ради за період з 01.07.2004 року по 01.11.2006 року встановлений факт завищеної вартості виконаних робіт та обсягів відповідних робіт у сумі 51387,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно направленої відповідачу вимоги від 24.01.2007р. за № 18-17/77 про усунення порушень, виявлених перевіркою від 20.01.2007 року, останнього зобов'язано вжити заходи щодо повернення до Державного бюджету завищеної вартості виконаних робіт у сумі 51387,00 грн., які на момент розгляду справи відповідачем не проведені, вимога не оскаржена.

Доказів виконання вимоги позивача всупереч ст. 71 КАС України відповідачем суду не подано. Не надано відповідачем також доказів, які спростовують висновки акту перевірки від 20.01.2007 року за № 18-19/003.

За таких обставин позовні вимоги про зобов'язання відповідача вжити заходи щодо повернення до бюджету завищеної вартості виконаних робіт у сумі 51387,00 грн. заявлені правомірно, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 104, 105, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, СУД

ПОСТАНОВИВ :

Позов Контрольно-ревізійного управління в Хмельницькій області м. Хмельницький до Відділу культури Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець-Подільський про зобов'язати відповідача повернути до державного бюджету кошти в сумі 51387,00 грн. задоволити.

Зобов'язати Відділ культури Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець-Подільський повернути до державного бюджету кошти в сумі 51387,00 грн.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя К.М. Огороднік

Постанова оформлена та підписана 22 червня 2007 року.

віддрук. 3 примірники:

1- до справи;

2- позивачу;

3 - відповідачу.

Помічник судді О.С. Гуменюк