Постанова від 16.01.2023 по справі 452/75/23

Справа №: 452/75/23

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 січня 2023 року м.Самбір

Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Казан І.С. із участю прокурора Кункевич О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, пенсіонера, проживаючого у АДРЕСА_1 ,

-за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні наказу №1 від 29.01.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату в розмірі 10% від основної, що становить 1270грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні наказу №1 від 29.01.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 10% від основної, що становить 1270грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні наказу №2 від 25.02.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 10% від основної, що становить 1270грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні наказу №2 від 25.02.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 10% від основної, що становить 1270грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні наказу №3 від 29.03.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 15% від основної, що становить 1905,3грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні наказу №3 від 29.03.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 15% від основної, що становить 1905,3грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні наказу №4 від 26.04.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 15% від основної, що становить 1905,3грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні наказу №4 від 26.04.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 15% від основної, що становить 1905,3грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні наказу №6 від 29.06.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 10% від основної, що становить 1270грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні наказу №6 від 29.06.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 10% від основної, що становить 1270грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні наказу №9 від 28.09.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 10% від основної, що становить 1331,33грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні наказу №9 від 28.09.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 10% від основної, що становить 1331,33грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні наказу №12 від 23.12.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 10% від основної, що становить 1331,33грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні наказу №12 від 23.12.2021р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 10% від основної, що становить 1331,33грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні наказу №1 від 28.01.2022р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 10% від основної, що становить 1331,33грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні наказу №1 від 28.01.2022р., яким, зокрема встановив собі додаткову заробітну плату у розмірі 10% від основної, що становить 1331,33грн., - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Окрім цього 02.09.2019р. між фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 та комунальним підприємством Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації» було укладено договір оренди нерухомого майна, площею 37,4кв.м., яке находиться за адресою АДРЕСА_2 та належить на праві приватної власності ОСОБА_1 ; орендна плата становить 2854грн у місяць.

Відтак ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні платіжного доручення №17 від 26.03.2021р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні платіжного доручення №17 від 26.03.2021р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні платіжного доручення №34 від 23.06.2021р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні платіжного доручення №34 від 23.06.2021р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні платіжного доручення №54 від 08.09.2021р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні платіжного доручення №54 від 08.09.2021р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні платіжного доручення №71 від 08.12.2021р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні платіжного доручення №71 від 08.12.2021р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні платіжного доручення №12 від 25.03.2022р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні платіжного доручення №12 від 25.03.2022р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні платіжного доручення №32 від 10.06.2022р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні платіжного доручення №32 від 10.06.2022р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів управління майном спільної власності Львівської обласної ради при підписанні платіжного доручення №51 від 19.09.2022р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1727 КУпАП.

Крім того ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, не вжив заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при наявності суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, чим вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при підписанні платіжного доручення №51 від 19.09.2022р., згідно якого виплатив собі як фізичній особі підприємцю 8562грн., відповідно договору оренди нерухомого майна, - тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 1727 КУпАП.

Прокурор у суді вказувала, що у діях ОСОБА_1 вбачається склад вказаних адміністративних правопорушень, оскільки являючись суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язанні з корупцією, під час виконання своїх службових обов'язків, усвідомлюючи, що в його діях виникла суперечність між його приватним інтересом та службовими повноваженнями, що впливає на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення під час виконання повноважень, не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, не вжив відповідних заходів.

ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав частково і ствердив, що при визначенні додаткової заробітної плати директору та працівникам комунального підприємства у нього не було суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, не було приватного інтересу, який впливав на прийняте рішення, грошова винагорода визначались усім працівникам, а не лише одному директору, зокрема при визначенні такої він діяв у межах своїх службових повноважень, що передбачено у контракті та Статуті підприємства.

Заслухавши прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, у суді встановлено наступне:

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно Статуту КП ЛОР «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації» засновником підприємства є управління майном спільної власності Львівської обласної ради; відтак, таке комунальне підприємство є юридичною особою публічного права.

Посадовими особами юридичних осіб публічного права є працівники, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

Контрактом від 23.11.2012р. із керівником комунального підприємства Львівської обласної ради «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації» передбачено, що керівник зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію підприємства здійснювати поточне керівництво підприємством, забезпечувати його високоприбуткову діяльність; є повноважним представником підприємства при реалізації повноважень, функцій, прав та обов'язків підприємства, передбачених актами законодавства, статутом підприємства, іншими нормативними актами та підзвітний управлінню майном спільної власності Львівської обласної ради.

Таким чином ОСОБА_1 як директор КП ЛОР «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації» є посадовою особою юридичної особи публічного права, що прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» та Приміток до ст. 172-7 КУпАП; відповідно на нього поширюється дія цього Закону і він зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ст. 28 Закону, - тому є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень пов'язаних з корупцією передбачених ст. 172-7 КУпАП.

Згідно частини першої статті 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до статті 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП під реальним конфліктом інтересів розуміється суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

Відповідно до визначень зазначених в статті 1 Закону, приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Об'єктивна сторона ч. 1 статті 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Об'єктивна сторона ч. 2 статті 172-7 КУпАП визначає адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів: вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Незважаючи на часткове визнання вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, суддя вважає, що в діях особи є наявний склад адміністративних правопорушень, передбачений ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, що підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення, та долученими до протоколів документами: наказами про виплату додаткової заробітної плати, інформацією про нарахування зарплати, договором про оренду нерухомого майна, актами виконаних робіт, а також контрактом із директором комунального підприємства та Статутом.

Із урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП ЛОР «Самбірське міжміське бюро технічної інвентаризації», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб'єктом на якого поширюються дія ЗУ «Про запобігання корупції» та суб'єктом, та на якого розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказів, якими неодноразово встановлював собі додаткову заробітну плату, а також при підписанні платіжних доручень, згідно яких самостійно виплачував собі кошти як фізичній особі підприємцю за оренду нерухомого майна, не вжив заходів щодо запобігання конфлікту інтересів та не повідомив управління майном спільної власності Львівської обласної ради, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення та вчинення зазначених дій, порушив ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-7 КУпАП і ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП України якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи викладене, а також характер вчинених правопорушень, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, відсутність відомостей, про те, що особа раніше притягувалась до адміністративної відповідальності, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суддя приходить до переконання в необхідності накласти на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП слід стягнути із правопорушника судовий збір у розмірі передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст. 36, ст. 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400(три тисячі чотириста грн.) гривень.

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у дохід держави 536,8грн.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через місцевий суд протягом десяти днів із дня її винесення.

Суддя