Справа № 462/457/23
Провадження 1-в/462/38/23
24 січня 2023 року суддя Залізничного районного суду м. Львова ОСОБА_1 , розглянувши матеріали подання тимчасово виконуючого обов'язки начальника Відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_2 щодо,
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого,
про встановлення адміністративного нагляду,
встановив:
Суть подання, що вирішується.
Тимчасово виконуючий обов'язки начальника Відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_2 , 24.01.2023 року звернувся до Залізничного районного суду м. Львова (вх. № 1348) з письмовим поданням про встановлення адміністративного наглядувідносно ОСОБА_3 .
В обґрунтування подання покликається на те, що останній, будучи неодноразово судимим, після звільнення з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став на профілактичні заходи зі сторони працівників поліції не реагував, а також неодноразово незважаючи на роз'яснювальну роботу працівників поліції, яка виражалася у профілактичних бесідах, щодо неприпустимості вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень, не бажає вставати на шлях виправлення, злісно ігнорує вимоги чинного законодавства України, неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності, що дає підстави вважати, що він і у майбутньому може вчиняти правопорушення.
Позиція осіб, які беруть участь у справі.
Представник Відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 у судовому засіданні подання підтримала, просила таке задовольнити.
ОСОБА_3 у судовому засіданні визнав, що вчиняв адміністративні правопорушення, щодо задоволення подання про встановлення адміністративного нагляду відносно нього із встановленням вказаних у поданні обмежень погодився.
Заслухавши учасників справи, вивчивши матеріали подання, суд дійшов наступного висновку.
Встановлені судом обставини.
Судом встановлено, що вироком Залізничного районного суду м. Львова від 31.10.2008 року у справі № 1-137/2008 ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, та призначено йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на шість років.
Після звільнення з місць позбавлення волі 19.09.2018 року Залізничним районним судом м. Львова ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд на один рік.
Вироком Залізничного районного суду м. Львова від 22.11.2018 року у справі № 462/5722/18 ОСОБА_3 , визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 125 та ч. 2 ст. 185 КК України та призначено йому покарання, за ч. 1 ст. 125 КК України у виді громадських робіт строком 100 (сто) годин, за ч. 2 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі строком на 1 (один) рік, на підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначено покарання у виді 1 (одного) року позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_3 звільнено від відбування покарання з випробуванням, призначено іспитовий строк 1 (один) рік. Згідно ст. 76 КК України покладено на ОСОБА_3 обов'язки.
ОСОБА_3 після звільнення із місць позбавлення волі у якого судимість не погашена на шлях виправлення не став, на профілактичні заходи не реагує, допустив неодноразові порушення правил адміністративного нагляду, продовжує систематично вчиняти правопорушення.
Так, 02.06.2022 року працівниками відділу поліції № 1 Львівського управління поліції № 2 ГУНП у Львівській області на ОСОБА_3 винесено адміністративну постанову за вчинення правопорушення за ч. 1 ст. 178 КУпАП (перебування у громадському місці в п'яному вигляді, чим своїм зовнішнім виглядом ображав людську гідність та громадську мораль), із останнім була проведена профілактична бесіда та попереджено про можливість встановлення адміністративного нагляду.
27.12.2022 року працівниками відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУНП у Львівській області на ОСОБА_3 винесено постанову за вчинення адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 178 КУпАП (перебування в громадському місці в п'яному вигляді, чим своїм зовнішнім виглядом ображав людську гідність та громадську мораль), за що 27.12.2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності та проведена профілактична бесіда, попереджено про можливість встановлення адміністративного нагляду.
16.01.2023 року працівниками відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУНП у Львівській області на ОСОБА_3 винесено постанову за вчинення адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП (куріння тютюнових виробів у забороненому законом місці)
17.01.2023 року працівниками відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУНП у Львівській області на ОСОБА_3 винесено постанову за вчинення адміністративного правопорушення за ч. 2 ст. 178 КУпАП (перебування в громадському місці в п'яному вигляді, чим своїм зовнішнім виглядом ображав людську гідність та громадську мораль).
Ухвалою Залізничного районного суду м. Львова від 17.06.2022 року у справі № 1-137/2008 подання т.в.о. начальника Відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 - задоволено. Постановлено продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном на 6 (шість) місяцівта застосувати наступні обмеження: а) заборонити вихід з квартири за місцем проживання на АДРЕСА_1 з 22.00 години до 06.00 години; б) заборонити відвідування місць, де здійснюють продаж спиртних напоїв на розлив; в) заборонити виїзд за межі м. Львова без дозволу посадових осіб ВП № 1 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області; г) зобов'язати з'являтися на реєстрацію в Відділ поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУНП у Львівській області, (м. Львів, вул. Чернівецька, 2) чотири рази на місяць.
Застосоване судом законодавство при розгляді справи.
Згідно ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Згідно ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «В» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється особам, засудженим до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Метою встановлення адміністративного нагляду є запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 цього ж Закону).
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Згідно із постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду (із змінами, внесеними згідно з Постановами Пленуму Верховного Суду України № 3 (v0003700-93) від 04.06.1993 року, № 19 (v0019700-95) від 26.10.1995) № 3 від 28.03.1986 року, при розгляді подання про встановлення адміністративного нагляду суддя, перевіряючи обґрунтованість встановлення такого щодо осіб, зазначених у п. «В» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління. Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду повинні містити дані про заходи стягнення, які застосовувалися за порушення громадського порядку, прав інших громадян або за інші правопорушення, письмове попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та інші дані, необхідні для вирішення питання про законність і обґрунтованість встановлення адміністративного нагляду.
Висновки суду.
Враховуючи наведене, суд дійшов переконання, що відносноОСОБА_3 , слід встановити адміністративний нагляд для створення умов, які б сприяли його виправленню і перевихованню, забезпечили правову поведінку і унеможливили вчинення ним нових порушень закону, оскільки, на попередження, спрямовані на недопущення вчинення адміністративних правопорушень останній належним чином не реагує.
З огляду на викладене, подання тимчасово виконуючого обов'язки начальника Відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 слід задовольнити, з наведених вище мотивів та підстав.
Керуючись ст. 158 КВК України, Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
постановив:
Подання тимчасово виконуючого обов'язки начальника Відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Застосувати до ОСОБА_3 наступні обмеження:
- заборонити відвідувати місця (підприємства, установи, організації), де здійснюють продаж спиртних напоїв на розлив;
- з'являтися для реєстрації у Відділ поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області один раз на місяць.
Копію ухвали направити начальнику Відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області - для виконання.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з моменту її проголошення.
Суддя/підпис/
Згідно з оригіналом.
Суддя: ОСОБА_1