Справа № 439/1673/22 Провадження № 1-кс/439/2/23
про відмову в задоволенні скарги
23 січня 2023 року м. Броди Львівської області
Слідчий суддя Бродівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
заявника ОСОБА_3 ,
в судовому засіданні, розглянувши скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого відділення ВП № 1 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
встановив:
ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді зі скаргою на бездіяльність слідчого відділення ВП № 1 Золочівського РВП ГУНП, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
В скарзі (а.с. 1) та поясненнях, наданих заявником в судовому засіданні, викладено наступну позицію.
22 листопада 2022 року ОСОБА_3 звернувся до ВП № 1 Золочівського РВП із заявою, в якій повідомив про вчинення посадовими особами АТ КБ «ПриватБанк» корпоративного злочину - шахрайських дій, якими завдано майнової шкоди клієнтам цього банку, зокрема ОСОБА_3 . Розмір шкоди, якої заявник зазнав внаслідок цього правопорушення, на цей час ним не визначений, відомості про особи інших потерпілих, про осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, йому не відомі.
Указана заява органом досудового розслідування ігнорована, дані, викладені в ній, в установлений законом строк до ЄРДР не внесені, досудове розслідування не розпочате.
За наведених обставин заявник просив зобов'язати СВ ВП № 1 Золочівського РВП внести відповідні відомості до ЄРДР.
Слідчим суддею встановлено, що 22 листопада 2022 року ОСОБА_3 до ВП № 1 Золочівського РВП подано заяву (а.с. 16), в якій він просив порушити кримінальну справу стосовно посадових осіб АТ КБ «ПриватБанк», причетних до недонарахування процентів по депозитних вкладах клієнтів, кваліфікувавши таке діяння корпоративним злочином.
В цій заяві ОСОБА_3 зазначає, що банк в шахрайський спосіб обкрадає своїх клієнтів, здійснюючи поповнення депозитів в спосіб капіталізації та зарахування з рахунку.
На підставі указаної заяви відповідні відомості органом досудового розслідування до ЄРДР внесені не були з мотивів відсутності в ній даних, які б вказували на наявність кримінального правопорушення (а.с. 15).
Як встановлено ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше двадцяти чотирьох годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Відповідно до ч. 4 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов'язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
До Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості, зокрема про короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела (п. 4 ч. 5 ст. 214 КПК України).
Згідно з п. 2 глави 1 розділу ІІ Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела, повинні відповідати вимогам пункту п. 4 ч. 5 ст. 214 КПК України, зокрема мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.
Заява ОСОБА_3 цим критеріям не відповідає, оскільки не містить зазначення обставин, що можуть свідчити про вчинення посадовим особами АТ КБ «ПриватБанк» будь-якого з діянь, яке містить ознаки суспільно-небезпечного передбаченого Особливою частиною Кримінального кодексу України.
Заява ОСОБА_3 (за її змістом) не є визначеною кримінальним процесуальним законодавством заявою про вчинення кримінального правопорушення, тому відсутні підстави для визнання невнесення зазначених в ній відомостей до ЄРДР бездіяльністю органу досудового розслідування, та, відповідно, - для задоволення скарги.
Керуючись ст.ст. 306 - 307, 369 - 372 КПК України
постановив:
Відмовити в задоволенні скарги ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого відділення ВП № 1 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала може бути оскаржена.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст ухвали складений 25 січня 2023 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1