справа № 20-12/150
"01" листопада 2007 р. 09:55 м. Севастополь
За позовом: Прокурора Гагарінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі
Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя до Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель в м. Севастополі
про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 904,38 грн.,
Суддя Харченко І.А.,
при секретарі Кувшинової О.Ю.,
За участю представників сторін
позивача - Рєзник Ю.В., довіреність №32/10-011/2007 від 31.10.2007, головний державний податковий інспектор юридичного відділу;
відповідача -не з'явився;
прокурор -Шульга А.М., посвідчення №438 від 20.02.2006,
Суть спору:
Прокурор звернувся до господарського суду з позовної заявою в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя до Управління з контролю за використанням і охороною земель у м. Севастополі про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 904,38 грн., посилаючись на те, що перевіркою встановлено порушення відповідачем підпункту 6.1.1 пункту 6.1 статті 6, підпункту 4.2.1 пункту 4.2 статті 4 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб», у зв'язку з чим відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток в сумі 301,46 грн. та застосовані штрафні санкції в загальному розмірі 602,92 грн., які на цей час не сплачені.
У зв'язку з наведеним позивач просить позов задовольнити.
Ухвалою від 19.04.2007 відкрито провадження у адміністративної справі № 20-12/150, призначено попереднє судове засідання.
Ухвалою від 21.05.2007 закінчено підготовче провадження, адміністративна справа №20-12/150 призначена до судового розгляду.
Ухвалою від 04.09.2007 допущена заміна первинного відповідача - Управління з контролю за використанням і охороною земель у м. Севастополі -належним відповідачем -Державною інспекцією з контролю за використанням і охороною земель в м. Севастополі.
Відповідач явку повноважних представників в судове засідання не забезпечив, про причину неявки не повідомив, про дату, місце та час судового розгляду повідомлений належним чином.
Згідно статей 27-32, 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні прокурору та представнику позивача роз'яснені процесуальні права та обов'язки.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухав прокурора та представника позивача, суд,
Згідно статей 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»до функції державних податкових інспекцій входять: здійснювання контролю за додержуванням законодавства про податки, інші платежі; забезпечення обліку платників податків, інших платежів, правильності нарахування та своєчасності поступлення податків, платежів; подача до судів позовів до підприємств, установ, організації та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом и державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Державні податкові інспекції мають право стягнути на користь бюджету та державних цільових фондів суми недоїмок, пені и штрафних санкції в порядку, передбаченім законом.
В період з 01.12.2005 по 02.12.2005 ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена перевірка дотримання вимог податкового та валютного законодавства Державною інспекцією з контролю за використанням і охороною земель в м. Севастополі (на предмет ліквідації) (акт перевірки №20339/10/23-00-23 від 07.12.2005).
У ході перевірки виявлено порушення відповідачем підпункту 6.1.1 пункту 6.1 статті 6, підпункту 4.2.1 пункту 4.2 статті 4 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб»: надана соціальна пільга робітнику підприємства в місяць звільнення, не включені до загального місячного оподаткованого доходу суми вихідної допомоги, нарахованої та сплаченої при звільненні чотирьох робітників.
На підставі акту перевірки від 07.12.2005 податковим повідомленням-рішенням №0001781730/0 від 09.12.2005 Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель в м. Севастополі визначена сума податкового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 301,46 грн. та застосовані штрафні санкції в розмірі 602,92 грн. Податкове повідомлення-рішення отримано Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель в м. Севастополі 13.12.2005 (а.с. 35).
Згідно з підпункту 6.2.1 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»у випадку, якщо платник податку не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган направляє такому платнику податкові вимоги.
На адресу Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель в м. Севастополі була направлена перша податкова вимога №1\4 від 12.01.2006 та друга податкова вимога №2\41 від 16.02.2006, які були повернути поштовим відділенням зв'язку по причині відмови у отриманні (акт №22/24-046 від 06.04.2006).
У зв'язку з тім, що визначене Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель в м. Севастополі податкове зобов'язання з податку на прибуток в сумі 301,46 грн. та штрафні санкції в розмірі 602,92 грн. не були сплачені, прокурор звернувся до господарського суду з позовної заявою до Управління з контролю за використанням і охороною земель у м. Севастополі про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 904,38 грн., поважав, що Управління з контролю за використанням і охороною земель у м. Севастополі є правонаступником Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель в м. Севастополі, яка наказом №114 від 18.08.2004 реорганізована.
Згідно статті 4 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців» державна реєстрація юридичних осіб це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Відповідно до статей 58, 59 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом. Припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.
Статями 33, 37 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців» передбачено, що юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи. Приєднання вважається завершеним з моменту державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються в результаті приєднання, та державної реєстрації відповідних змін до установчих документів.
Судом з'ясовано та підтверджено матеріалами справи, що станом на липень 2007 року Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель в м. Севастополі згідно довідки Управління статистики у м. Севастополі №16-2/1683 від 09.07.2007 не виключена з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України і є юридичною особою (а.с 85).
У зв'язку з зазначеним, ухвалою від 04.09.2007 допущена заміна первинного відповідача -Управління з контролю за використанням і охороною земель у м. Севастополі -належним відповідачем -Державною інспекцією з контролю за використанням і охороною земель в м. Севастополі.
На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст. 4, 33, 37 Закону України “Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», ст. 4, 6 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб», ст. 58, 59 Господарського кодексу України цільовими фондами», ст. 69, 70, 71, 79, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Постановив :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель в м. Севастополі (99045, м. Севастополь, вул. Дм. Ульянова, 16; ідентифікаційний код 26457145) у бюджет на рахунки Управління Державного казначейства м. Севастополь заборгованість перед бюджетом в сумі 904,38 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя І.А. Харченко
Постанова складена та підписана
в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України
05.11.2007.