Рішення від 23.01.2023 по справі 280/6540/22

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

23 січня 2023 року Справа № 280/6540/22 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Конишевої О.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАЙН-ШОП» (70500, Запорізька область, Пологівський район, м. Оріхів, вул.Героїв Крут, буд.113)

до Головного управління ДПС у Полтавській області (36014, м.Полтава, вул.Європейська, 4)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

17.11.2022 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАЙН-ШОП» (далі-позивач) до Головного управління ДПС у Полтавській області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 26.10.2022 №0037600901.

Ухвалою суду від 22.11.2022 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам повідомлено про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

На підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, пункту 75.1 статті 75, підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80, пункту 82.3 статті 82 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), статті 16 Закону України від 19.12.95 № 481-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (зі змінами та доповненнями) з метою контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального, наявності ліцензій проведено фактичну перевірку за місцем фактичного провадження діяльності TOB «ВАЙН-ШОП» (Код ЄДРПОУ 41997333) за адресою: Полтавська область, м. Полтава, Шевченківський район, майдан Незалежності, буд. 16. магазин «Вина Світу».

Перевірку здійснено па підставі наказу Головного управління ДПС у Полтавській області від 28 вересня 2022 року № 1569-П «Про проведення фактичної перевірки» та направлення №2618 від 28.09.2022 та №2617 від 28 вересня 2022 року.

Зазначеною перевіркою встановлено порушення позивачем:

вимоги ч. 9 ст. 15-3 Закону України від 19.12.1995 № 481-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" (зі змінами та „сповненнями), - «Сільські, селищні та міські ради в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці можуть встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) у визначений рішенням таких органів час доби»;

порушено вимоги абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (зі змінами та доповненнями) - «Алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством».

За результатами перевірки складено Акт про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами № 4480/16-31-09-01/41997333 від 07.10.2022.

На підставі Акту перевірки № 4480/16-31-09-01/41997333 від 07.10.2022 ГУ ДПС у Полтавській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.10.2022 №0037600901.

Вважаючи прийняте відповідачем податкове повідомлення - рішення протиправним позивач звернувся до суду із позовом про його скасування.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи суд виходить із наступного.

Щодо порушення позивачем вимоги абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», суд зазначає наступне.

В Акті перевірки, що став підставою для винесення спірного податкового повідомлення -рішення зазначено наступне:

«Під час проведення фактичної перевірки TOB «ВАЙН-ШОП» за адресою: Полтавська область, м. Полтава, Шевченківський район, майдан Незалежності, буд. 16, магазин «Вина Світу» відповідно до вимог п. 5 Положення «Про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року № 1251 (зі змінами та доповненнями) вибірковим порядком задокументовано реквізити марок акцизного податку, що наклеєні на алкогольну продукцію (настоянка «Петриківська» та горілка «Колос»).

Виробником зазначеної алкогольної продукції в додатках до акту є TOB «Алкогольно- безалкогольний комбінат - Дніпро», регіон, який повинен видавати марки акцизного податку для даного виробника - 04 ГУ ДПС у Дніпропетровській області. При цьому на деяких марках акцизного податку, що задокументовані на описаній алкогольній продукції зазначений регіон - 23 ГУ ДПС у Черкаській області, що свідчить про явні ознаки фальсифікату (підроблених марок акцизного податку), а саме: не відповідність ставок сум акцизного податку до об'єму продукції на яку наклеєна марка, невідповідність регіону виготовлення продукції та регіону якому видавалась марка акцизного податку, невідповідність дати видачі марок та дати виготовлення продукції, різний розлив вмісту алкоголю в пляшці (наповнено та опечатано маркою акцизного податку лише пів пляшки), невідповідність коду ЄДРПОУ виробника продукції (TOB «Алкогольно безалкогольний комбінат - Дніпро» код 36710304) та коду ЄДРПОУ TOB "Золотоніський ЛГЗ «Златогор» (код 31082518), що зазначений на марках акцизного податку на алкогольній продукції (настоянка «Петриківська» та горілка «Колос»,).

По даному факту було здійснено виклик ГУ НП в Полтавській області. Старшим слідчим СВ Полтавського РУГІ ГУ НП в Полтавській області майором поліції Крючко Олександром Івановичем складено протокол огляду та вилучено до вирішення питання по суті всю продукцію задокументовану в описі залишків товару, що є додатком до акту перевірки. Всього в описі залишків товару зазначено 227 пляшок на загальну суму 33 178,65 грн.

Для визначення автентичності марок акцизного податку до ГУ ДПС у Дніпропетровській області (регіон 04) направлено запит від 29.09.2022 № 2091/7/16-31-09-01 до та ГУ ДПС у Черкаській області направлено запит від 29.09.2022 № 2092/7/16-31-09-01 (регіон 23).

Відповідно наданої ГУ ДПС у Дніпропетровській області відповіді від 06.10.2022 № 4215/7/04-36-09-06-14 (вх. ГУ ДПС у Полтавській області від 06.10.2022 № 3465/7/16-31), зазначені марки акцизного податку, вказані у додатках до акта перевірки видані виробнику алкогольних напоїв TOB «Алкогольно-безалкогольний комбінат Дніпро» (п.н. 36710304).

Відповідно наданої ГУ ДПС у Черкаській області відповіді від 04.10.2022 №1751/7/23- 00-09-02-16 (вх. ГУ ДПС у Полтавській області від 04.10.2022 № 3408/7/16-31). марки акцизного податку з реквізитами вказаними у додатку Головним управлінням ДПС у Черкаській області не отримувалась та відповідно не видавалась заводам - виробникам лікеро-горілчаної продукції Черкаської області, а деякі з них видавались TOB «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» (код 31082518).

Отже, зазначені марки акцизного податку наклеєні на пляшки Петриківської настоянки 0,5л 40°, та 1,0 л 40° та марки акцизного податку наклеєні на пляшки горілки Колос 0,5 л 40°, (загальна кількість пляшок 98 шт. на суму 13 065,10 грн.) що, вилучені та переміщені до Полтавського РУП ГУ НП в Полтавській області, за адресою м. Полтава вул. Г. Сковороди 2 Б для подальшого зберігання до вирішення питання по суті не відповідають встановлену зразку, що є порушенням вимог п.п. 226.3, 226.9 ст.226 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (зі змінами та доповненнями) та Положення «Про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року № 1251 (зі змінами та доповненнями).».

Відповідно до абзацу 3 частини 4 статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 року №481/95-ВР, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до підпункту 14.1.107 пункту 14.1 статті 14 ПК України марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Згідно з підпунктом 14.1.109 пункту 14.1 статті 14 ПК України маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою чи пачку (упаковку) тютюнового виробу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.

Нормами пунктів 226.1 - 226.3 статті 226 ПК України визначено, що у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.

Наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 226.8 стаття 226 ПК України кожна марка акцизного податку на тютюнові вироби повинна мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки.

Виробники та імпортери тютюнових виробів ведуть облік та звітують про використання марок акцизного податку за видами марок (ТІ «тютюн імпортний», ТВ «тютюн вітчизняний») у кількісному виразі.

Згідно з пунктом 226.9 статті 226 ПК України вважаються такими, що немарковані:

- алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку;

- алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції;

- вироблені в Україні алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари;

- алкогольні напої іноземного виробництва з марками акцизного податку, на яких зазначена сума акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням міцності продукції, місткості тари та розміру ставок акцизного податку, діючих на момент виробництва марки.

Відповідно до пункту 226.3 статті 226 ПК України Кабінетом Міністрів України затверджено постановою від 27 грудня 2010 року № 1251 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів (надалі Положення).

Згідно із пунктом 20 Положення маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками зазначеної продукції.

Згідно пунктів 8-10 Положення, покупцями марок акцизного податку є вітчизняні виробники алкогольних напоїв. Для придбання виробником алкогольного напою марки акцизного податку подається довідка про сплату суми податку яка розрахована за ставками для готової продукції.

Вважаються такими, що немарковані, алкогольні напої та тютюнові вироби у випадках, визначених пунктом 226.9 статті 226 Податкового кодексу України, а також алкогольні напої з марками, що мають такі пошкодження: пошкодження, які унеможливлюють встановлення реквізитів, передбачених абзацом сьомим пункту 5 цього Положення; наявність відкритого надриву з краю марки, розмір якого (ширина, довжина) перевищує такі значення: вертикальний надрив - 4 х 10 міліметрів; горизонтальний - 4 х 20 міліметрів; діагональний - 4 х 18 міліметрів (довжина діагонального розриву визначається як прямокутна проекція); пошкодження, внаслідок яких зменшилася довжина марки на 10 чи більше міліметрів або ширина марки - на 5 чи більше міліметрів; відсутність кута марки площею більше ніж 150 кв. міліметрів, довжина меншої сторони якого становить більше ніж 10 міліметрів.

Таким чином з аналізу викладених норм вбачається, що законодавцем визначена відповідальності у вигляді штрафу саме за виробництво, зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно договору поставки №1822/1 від 10.03.2022 року, укладеного між ТОВ «Алкогольно-безалкогольний комбінат Дніпро» (Постачальник) та ТОВ «ВАЙН-ШОП» (Покупець), товар, який постачається за цим Договором повинен відповідати вимогам чинного законодавства України до алкогольної продукції (п.3.2 Договору).

Таким чином, згідно чинного законодавства України та умов договору поставки укладеного між виробником алкогольної продукції (ТОВ «Алкогольно-безалкогольний комбінат) та її покупцем (ТОВ «ВАЙН-ШОП»), відповідальним за маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва марками акцизного податку встановленого зразка є виробник такої продукції, а не її покупець.

Суд зазначає, що позивач під час придбання у виробника алкогольних напоїв, не мав об'єктивної можливості та відповідних повноважень встановлювати згідно АІС «Акцизні марки» видачу виробнику продукції - TOB «Алкогольно- безалкогольний комбінат Дніпро» - спірних акцизних марок, що були наклеєні на пляшках та зазначені в описі до акту перевірки відповідача, оскільки підприємство не має доступу до такої бази даних та не має змоги пересвідчитись у їх легальності.

Крім того, на період дії воєнного стану ДПС обмежила доступ суб'єктам господарювання до Реєстру акцизних марок (реєстр для СГ не працює), що підтверджується роздруківкою з офіційного сайту Державної податкової служби.

Суд також вважає за необхідне зазначити, що відповідачем в акті зазначається, що марки акцизного податку, які були виявлені на пляшках, мають всі необхідні реквізити та відповідний зовнішній вигляд, а тому за зовнішніми характеристиками позивачем також не могли бути поставлені під сумнів.

Разом з тим, контролюючим органом не враховано той факт, що відповідальною особою за маркування алкогольних напоїв є безпосередньо виробник (імпортер) такої продукції, а не особа, яка таку продукцію реалізовує, що передбачено п.226.8 ст.226 ПК України, а тому суб'єкт, який реалізує відповідну продукцію, не може нести відповідальність за правильність маркування тютюнових виробів їх виробником (імпортером).

Таким чином, вищевикладене свідчить, що в діях позивача відсутній склад правопорушення, за який передбачена відповідальність абз.20 ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

А тому, висновок податкового органу стосовного того, що позивачем реалізовувалась та зберігалась алкогольна продукція немаркована марками акцизного збору чи з підробленими/фальсифікованими марками акцизного збору, спростовується вищевикладеними обставинами справи, у зв'язку із чим податкове повідомлення-рішення від 26.10.2022 №0037600901 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу в сумі 26130,20 грн. є протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо твердження позивача про незаконність рішення військової адміністрації стосовно заборони на продаж алкогольних напоїв, суд зазначає наступне.

Згідно акту перевірки, відповідачем встановлено факт реалізації Позивачем алкогольних напоїв протягом часу доби, на який рішенням уповноважених органів встановлено заборону продажу, а саме:

реалізація APT №14 Коньяк "Шустов 4*" за ціною 139,95 грн., в кількості 1 пляшка, фіскальний чек №61 588 від 02.09.2022, час 10:56:00;

реалізація APT №588 Вино "Sea Weed ЮР" за ціною 139,95 грн., в кількості 1 пляшка, фіскальний чек №65065 від 24.09.2022, час 18:09:00;

реалізація АРТ№347 Коньяк "1веріоні"3 за ціною 212,34 грн., в кількості 1 пляшка, фіскальний чек №62682 від 08.09.2022, час 19:44:00.

Відповідач в Акті зазначає, що позивачем було порушено ч. 9 ст. 15 Закону України від 19.12.1995 №481-BP "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" (зі змінами та доповненнями) - "Сільські, селищні та міські ради в межах території відповідної адміністративної- територіальної одиниці можуть встановлювати заборону продажу пива, крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) у визначений рішенням таких органів час доби"). Розпорядженням Полтавської обласної військової адміністрації " №247 від 31.08.2022 "Про введення в дію рішення Ради оборони Полтавської області від 29 серпня 2022 року №23 та Рішенням №23 Ради оборони Полтавської області від 29 серпня 2022 року "Про невідкладні заходи для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави", прийнятим Головою Ради оборони Полтавської області начальним Полтавської військової адміністрації, відповідно пункту 2.2. "Встановити заборону на продаж будь-яких алгольних напоїв закладами торгівлі та громадського харчування на території Полтавської області, окрім визначеного для такого продажу часу, а саме з 12:00 до 18:00, починаючи з 01.09.2022".

В ст.144 Конституції України встановлено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

У зв'язку з військовою агресією Російської федерації проти України, Президент України підписав Указ №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні, згідно якого воєнний стан запроваджений на всій території України з 05 год. 30 хв. 24 лютого 2022 року.

Пунктом 44-1 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, зокрема, встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений час доби в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових» внесено зміни до законодавчих актів України, зокрема, статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яку доповнено частиною дев'ятою такого змісту: «Сільські, селищні та міські ради в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці можуть встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений рішенням таких органів час доби».

Перелік повноважень сільського, селищного, міського голови встановлено ст.42 зазначеного Закону України ««Про місцеве самоврядування в Україні»».

Так, у відповідності до п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільський, селищний, міський голова наділений повноваженнями видавати розпорядження у межах своїх повноважень.

Отже, сільські, селищні та міські ради в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці можуть встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання у визначений рішенням таких органів час доби.

Суд зазначає, що розпорядження розпорядженням Полтавської обласної військової адміністрації №247 від 31.08.2022, позивач не оспорював, воно було чинним та обов'язковим до виконання на території Полтавської області.

Отже, виходячи з вищевикладеного, рішення військової адміністрації про заборону продажу алкогольних напоїв до 12:00 та після 18:00 є законним, а висновки перевірки стосовно встановлення порушення вимоги ч. 9 ст. 153 Закону № 481-ВР є правомірними та неспростовними позивачем.

З огляду на встановлені обставини справи та наведені норми закону, суд дійшов висновку, що податковим органом правомірно прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.10.2022 №0037600901 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу в сумі 6800,00 грн. у зв'язку із фактом продажу спиртних напоїв протягом часу доби, на яким розпорядженням Полтавської обласної військової адміністрації № 247 від 31.08.2022 року встановлено заборону продажу.

Відповідно до ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд враховує, що, відповідно до частини першої статті 139 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до ч.3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250,255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАЙН-ШОП» (70500, Запорізька область, Пологівський район, м. Оріхів, вул.Героїв Крут, буд.113, код ЄДРПОУ 41997333) до Головного управління ДПС у Полтавській області (36014, м.Полтава, вул.Європейська, 4, код ЄДРПОУ ВП 44057192) - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати прийняте ГУ ДПС у Полтавській області податкове повідомлення-рішення від 26.10.2022 року №0037600901 в частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАЙН-ШОП» штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу в сумі 26130,20 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАЙН-ШОП» (70500, Запорізька область, Пологівський район, м. Оріхів, вул.Героїв Крут, буд.113, код ЄДРПОУ 41997333) понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 391,95 грн. (триста девяносто одну гривню 95 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області (36014, м.Полтава, вул.Європейська, 4, код ЄДРПОУ ВП44057192).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 23.01.2023.

Суддя О.В. Конишева