Справа № 530/1232/22
Номер провадження 3/530/9/23
24.01.2023 року Зіньківський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Должко С.Р., за участю секретаря Стрілець Л.Г., представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 адвоката Постернака М.І., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП №4 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , індивідуальний ідентифікаційний номер суду невідомий, до адміністративної відповідальності раніше не притягувався, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 07.12.2022 року о 08 годині 10 хвилин, на автодорозі Гадяч-Опішня 45 км с. Шилівка по вулиці Центральна, Полтавської області, водій ОСОБА_1 , рухаючись по другорядній дорозі на автомобілі ВАЗ 2105, д.н.з. НОМЕР_1 , не дав дорогу автомобілю, який рухався по головній дорозі, в результаті чого сталося зіткнення з автомобілем KRASZ, д.н.з. НОМЕР_2 . Внаслідок ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження, чим порушив вимоги пункту 13.3 Правил дорожнього руху.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП визнав. Представник ОСОБА_1 адвокат Постернак М.І. вказав, що водію Газелі відшкодовано збитки, а тому просив суд закрити матеріали справи за малозначністю.
Суд, дослідивни наявні матеріали справи встановив, що вина правопорушника повністю підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.1), схемою місця ДТП (а.с.3).; згідно даних про ушкодження транпортних засобів вказано, що автомобіль KRASZ, д.н.з. НОМЕР_2 має пошкодження газового балону та вирваний, зміщений задній міст, пошкоджена та деоформована з правої сторони стійка кабіни, зірваний з місця захисний фартук; у водія ОСОБА_1 відсутній страховий поліс (а.с.4); поясненнями ОСОБА_1 , де вказано, що пропали гальма в автомобілі та скоїв ДТП.( а.с.5); поясненнями ОСОБА_2 , який який вказав, що його автомобіль отримав пошкодження (а.с.6).
Відповідно до повідомлення 94764263 вказано, 7.12.2022, приблизно 30 хвилин, тому по центральній вулиці с.Шилівка, Зіньківського району сталася ДТП за участю 2-х авто марки Газель, білого кольору, д.н.з. НОМЕР_3 та авто марки ВАЗ 2107, днз невідомо. Заявник третя особа, направляється на місце події. Далі вказано, що до даної події приєднано №94764575, де вказано 7.12.2022 о 8:25 год. ШМД надали допомогу постраждалій жінці у ДТП на повороті до с. Підозірки. Постраждала має легкі тілесні ушкодження, з чоловіком самостійно направилась до Зіньківської ЦРЛ. Повідомив фельшер (а.с.2).
Згідно частин 1,2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. При цьому, застосування уповноваженими на те посадовими особами заходів адміністративного впливу здійснюється в точній відповідності із законом (ч.3 ст.7 КУпАП).
Згідно статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до п.п. 1.1. Наказу МВС «Про затвердження Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» від 26.02.2009 р. N 77 ця Інструкція визначає процедуру оформлення працівниками Державної автомобільної інспекції МВС (далі - Державтоінспекція МВС) матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, тимчасового затримання транспортного засобу, здійснення тимчасового вилучення посвідчення водія, талона про проходження державного технічного огляду, ліцензійної картки на транспортний засіб та організацію діловодства в підрозділах Державтоінспекції МВС з питань забезпечення безпеки дорожнього руху.
Згідно з п.п. 6.1. Наказу МВС «Про затвердження Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» від 26.02.2009 р. N 77 у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці ДТП складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються: схема місця ДТП, що підписується особами, які брали участь в огляді, та працівником Державтоінспекції МВС; пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності); показання технічних приладів та засобів фото- і відеоспостереження; інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення в справі.
Таким чином, суддя приходить до висновку, що факт порушення водієм ОСОБА_1 вимог п. 13.3 Правил дорожнього руху України, встановлений на підставі належних та допустимих доказів.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративні правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 2 ст. 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Обираючи вид стягнення, суддя обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність правопорушника не вбачає.
Підстави звільнення від адміністративної відповідальності водія ОСОБА_1 передбачені приміткою до ст. 124 КУпАП, згідно з фактичними обставинами справи - відсутні.
Суд бере до уваги, обставини вчиненого правопорушення, конкретні обставини справи, суспільної небезпеки скоєного правопорушення, обставин справи та наслідків, поведінку під час та після вчинення дій ОСОБА_1 , його ставлення до скоєного, а також особу ОСОБА_1 , суд вважає, що по клопотанню представник ОСОБА_1 адвоката Постернак М.І. - відмовити.
Таким чином, суддя вважає за необхідне, з метою запобігання вчинення у подальшому нових правопорушень та досягнення мети адміністративного покарання, застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді позбавлення прав керування всіма видами транспортних засобів.
Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 536 грн. 80 коп..
Враховуючи викладене та керуючись ч. 2 ст. 61 Конституції України, Наказом МВС «Про затвердження Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» від 26.02.2009 р. N 77, ст.ст. 35, 40-1, 124, 245, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП і накласти стягнення у виді позбавлення прав керування всіма видами транспортних засобів на шість місяців.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , індивідуальний ідентифікаційний номер суду невідомий - 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 копійок судового зборуна користь держави.
Стягнення судового збору проводити на користь держави (Державної судової адміністрації України) Отримувач: Зiнькiвське ТГ/ГУК у Пол. обл/.тг м. Зіньків /22030101 Код отримувача (ЄДРПОУ) 37959255 Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.) Номер рахунку: UA728999980313111206000016676 Код класифікації доходів бюджету: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) Зіньківський районний суд Полтавської області.
Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Зіньківський районний суд.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Зіньківського районного суду
Полтавської області С.Р. Должко