Справа № 362/173/23
Провадження № 1-в/362/23/23
16 січня 2023 року
Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Василькові подання відділу поліції № 1 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3
Суд установив:
Заявник звернувся до суду із вищезазначеним поданням, в обґрунтування якого зазначив, що після звільнення з місць позбавлення волі 23квітня 2020 року ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, протягом 2022 року чотирнадцять разів вчиняв адміністративні правопорушення, за що на нього накладені адміністративні стягнення.
Також з цих підстав працівник поліції проводив з ОСОБА_3 профілактичну роботу з метою недопущення ним у майбутньому вчинення правопорушень. Неодноразово протягом 2022 року останньому оголошено попередження про припинення антигромадського способу життя.
ОСОБА_3 направив заяву в якій просить проводить судовий розгляд у його відсутності, не заперечує проти встановлення щодо нього адміністративного нагляду, зобов'язується його виконувати покладені на нього обов'язки.
Так, відповідно до наданих матеріалів Васильківським міськрайонним судом Київської області вироком від 14 листопада 2017 року ОСОБА_3 був засуджений, за частиною 1 статті 185, частиною 2 статті 186, частиною 3 статті 185 КК України до чотирьох років позбавлення волі.
23 квітня 2020 року ОСОБА_3 умовно-достроково звільнено з місць позбавлення волі на підставі ухвали Богунського районного суду Житомирської області від 25 квітня 2020 року, що вбачається з даних довідки про звільнення серія ЖИТ № 14542.
Однак, після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 на шлях виправлення не став та неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, зокрема: 20 червня 2022 року за частиною 1 статті 178 КУпАП. 11 жовтня 2022 року за частиною 2 статті 187 КУпАП, 19 жовтня 2022 року за частиною 2 статті 187КУпАП, 29 жовтня 2022 року за частиною 2 статті 187КУпАП, 1 листопада 2022 року за частиною 2 статі 187КУпАП, 20 листопада 2022 року за частиною 1 статті 175-1КУпАП , 21 листопада 2022 року за частиною 2 статті 175-1КУпАП, 9 грудня 2022 року за частиною 1 статі 44 КУпАП.
Окрім того, до закінчення строку погашення судимості за попереднім вироком, ОСОБА_3 було засуджено 23 листопада 2022 року Васильківським міськрайонним судом за частиною 1 статті 309 КК України до покарання у виді одного місяця арешту.
У зв'язку з цим дільничним офіцером поліції Обухівського РУП ГУНП в Київській області 22 червня 2022 року, 15 жовтня 2022 року, 22 жовтня 2022 року, 3 листопада 2022 року. 23 листопада 222 року, 25 листопада 2022 року, 25 листопада 222 року, 25 листопада 2022 року, 13 грудня 2022 року, 25 грудня 222 року, 25 грудня 2022 року виносилось попередження про припинення ведення антигромадського способу життя, по відношенню до якого може бути встановлений адміністративний нагляд, а також проводилась інша профілактична робота, що жодним чином не вплинуло на зміну поведінки ОСОБА_3 .
Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки визначені нормами Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Відповідно до пункту «в» статті 3 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
З матеріалів подання видно, що повнолітній ОСОБА_3 тричі був засуджений до покарання у виді позбавлення волі за умисні злочини, умовно-достроково звільнився від відбування покарання, після чого систематично вчиняє правопорушення за які притягується до адміністративної та кримінальної відповідальності.
За таких обставин, суд дійшов висновку про доцільність задоволення подання з огляду на його обґрунтованість.
Керуючись статтями 3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», статтями 369 -372 КПК України,
ухвалив:
1 Подання задовольнити.
2 Встановити щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком один рік із застосуванням наступних обмежень щодо поведінки:
- явка на реєстрацію до опорного пункту поліції відділу поліції № 1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області (м. Васильків, вул. Грушевського, 2) кожну першу та третю суботу місяця з 09:00 до 13:00 год.;
- заборона виїзду за межі Обухівського району Київської області без дозволу відділу поліції № 1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області;
- заборона залишати будинок за місцем постійного проживання ( АДРЕСА_1 ) з 22:00 години до 06:00 години ранку наступного дня;
- заборона відвідувати місця з продажу спиртних напоїв на розлив.
Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Васильківський міськрайонний суд Київської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1