справа № 380/1064/23
про залишення позовної заяви без руху
23 січня 2023 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Морська Г.М. перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність,-
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду із адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції України у Львівській області (далі - відповідач) у якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції України у Львівській області щодо не виготовлення та не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нової (оновленої) довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції у Львівській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову (оновлену) довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку розміру пенсії станом на 19.11.2019.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява не відповідає вимогам КАС України, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України “Про судовий збір”.
Згідно ст.1 Закону України “Про судовий збір” судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Статтею 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Цією ж нормою встановлено, що за подання до адміністративного суду фізичною особою позову немайнового характеру судовий збір складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України “Про державний бюджет України на 2023 рік” встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 1 січня 2023 року у розмірі 2684,00 грн.
З матеріалів справи слідує, що позивачем заявлено вимогу визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції у Львівській області та зобов'язати виготовити довідку.
Тобто, позивачем подано позов з однією вимогою немайнового характеру - судовий збір становить 1073,60 грн. (2684,00 грн. х 0,4).
Позивачем до позовної заяви долучено квитанцію №27 від 11.11.2022 на суму 992,40 грн.
Втім, згідно довідки начальника відділу документального забезпечення та архіву (канцелярія) відповідно до інформації із Автоматизованої системи документообігу суду подана позивачем квитанція про сплату судового збору використовувалася у адміністративній справі №380/16909/22.
Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду від 30.11.2022 позовну заяву було повернуто позивачу.
Відповідно до ст.7 ЗУ "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: 2) повернення заяви або скарги.
Відтак, позивач не позбавлений права звернення до суду із клопотанням про повернення сплаченого судового збору в адміністративній справі №380/16909/22.
З урахуванням наведеного, подання тієї ж квитанції, яка була подана з адміністративним позовом який було повернуто позивачу, не може вважатися належною сплатою судового збору в межах адміністративної справи №380/1064/23.
Згідно частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, позовна заява відповідно до ч. 2 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків - десять днів з дня отримання даної ухвали.
Враховуючи викладені обставини, вбачаються підстави для залишення позову без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме:
- надання документу про сплату позивачем судового збору в сумі 1073,60 грн.
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України,
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 380/1064/23 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя Морська Г.М.