Рішення від 23.01.2023 по справі 320/4121/22

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2023 року справа №320/4121/22

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії.

Суть спору: до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, у якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо неприйняття та не розгляду встановленим порядком заяви про поновлення виплати пенсії за вислугою років, поданої позивачем 11.01.2022 (вх. №522/В-1000-22);

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо неприйняття та не розгляду встановленим порядком заяви про витребування пенсійної справи позивача, яка була зареєстрована 21.01.2022 (вх. №1336/В-1000-22);

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо неприйняття рішення за заявою позивача про поновлення виплати пенсії за вислугою років, поданої позивачем 11.01.2022 (вх. №522/В-1000-22);

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області встановленим порядком розглянути заяву про поновлення виплати пенсії за вислугою років, поданої позивачем 11.01.2022 (вх. №522/В-1000-22), заяву про витребування пенсійної справи позивача, яка була зареєстрована 21.01.2022 (вх. №1336/В-1000-22) та прийняти відповідне рішення за результатом розгляду цих заяв.

В обґрунтування своїх вимог позивач повідомив, що він є громадянином України, у період з 23.12.1993 по 31.01.1995 отримував пенсію за вислугу років, та у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання до Ізраїлю виплату йому пенсії було припинено. Однак, на виконання постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 05.06.2013 у справі №124/1624/13-а виплату пенсію позивачу було поновлено з 29.10.2012 та така виплата здійснювалася до 31.03.2014 включно Управлінням Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим.

Позивач стверджує, що з 01.04.2014 виплата пенсії була припинена та не здійснюється до теперішнього часу, у зв'язку з чим його представником були подані до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області заяви про призначення (перерахунок) пенсії та про витребування пенсійної справи, які відповідачем не були розглянуті належним чином.

Так, позивач зазначає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області було направлено на адресу представника позивача лист, в якому зазначено, що подання та оформлення документів для поновлення пенсії за довіреністю не передбачено.

Позивач вважає таку позицію відповідача протиправною, що і стало підставою для звернення до суду з позовом у цій справі.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.05.2022 відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідач, заперечуючи проти позовних вимог, зазначив, що за результатом розгляду заяви позивача про поновлення виплати пенсії від 11.01.2022 №522/В-1000-22 було прийнято рішення від 20.01.2022 №0400-010308-9/10850 про відмову у проведенні перерахунку пенсії у зв'язку з тим, що позивач не перебуває на обліку як пенсіонер.

При цьому відповідач зазначає, що згідно з положеннями Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 22.11.2005 №22-1 подання заяви про поновлення виплати пенсії за новим місцем проживання за дорученням не передбачено, а тому позивачу необхідно особисто звернутися із заявою до органу Пенсійного фонду України.

Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.

З огляду на зазначене, суд вважає за можливим розглянути та вирішити справу по суті у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, про що свідчить паспорт громадянина України для виїзду за кордон № НОМЕР_1 від 15.09.2020.

Як встановлено постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 05.06.2013 у справі №124/1624/13-а, відповідно до довідки Управління праці та соціального захисту населення Центральної районної ради м. Сімферополя №65 від 17.02.2006 позивач отримував пенсію за вислугу років з 23.12.1993 по 31.01.1995 включно, однак виплата пенсії припинена у зв'язку з виїздом до Ізраїлю.

29.10.2012 та 02.02.2013 представник позивача зверталась до Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим із заявою про поновлення позивачу пенсії за вислугу років, яку він отримував у період з 23.12.1993 по 31.01.1995, з наданням належно посвідченої довіреності представника.

Відповідно до відповіді Управління пенсійного фонду України Центрального району м. Сімферополя вих.№393/В-08 від 01.11.2012 та №35/в-08 від 18.02.2013 позивачу відмовлено у поновленні виплат пенсій листами без прийняття заяви позивача у встановленому порядку, без прийняття відповідного рішення в установленому порядку, оскільки зазначену заяву необхідно пред'являти за місцем проживання (реєстрації) заявника, із пред'явленням паспорту, з наданням документів, що підтверджують право на виплату пенсії .

Зазначеною вище постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 05.06.2013 у справі №124/1624/13-а визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим, пов'язані з відмовою в поновленні виплати пенсії за вислугу років позивачу, а також зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим прийняти заяву представника позивача і поновити позивачу виплату пенсії за вислугу років з 29.10.2012.

Відповідно до частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, обставини, встановлені вищевказаною постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 05.06.2013 у справі №124/1624/13-а, визнаються судом преюдиціальними та такими, що не потребують додаткового доказування.

З матеріалів справи вбачається, що 11.01.2022 представником позивача за довіреністю, ОСОБА_2 , було подано до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області заяву про призначення/перерахунок пенсії, в якій заявник просив поновити виплату пенсії за вислугу років.

Вказаній заяві було присвоєно реєстраційний номер 522/В-1000-22 від 11.01.2022, про що свідчить реєстраційний штамп в нижньому правому кутку заяви.

Крім того, представником позивача також була подана до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області заява про витребування пенсійної справи з відповідного органу пенсійного фонду РФ у місті Сімферополі. Вказана заява була зареєстрована 21.01.2022 за номером 1336/В-1000-22.

У відповідь на заяву про поновлення виплати пенсії відповідач направив позивачу лист від 01.02.2022, в якому повідомив, що за результатом розгляду його заяви Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було прийнято рішення від 20.02.2022 про відмову у проведенні перерахунку пенсії, оскільки позивач не перебуває на обліку як пенсіонер.

Також відповідач зазначив, що згідно з положеннями Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 22.11.2005 №22-1 подання заяви про поновлення виплати пенсії за новим місцем проживання за дорученням не передбачено.

Стверджуючи про вчинення відповідачем неправомірної бездіяльності щодо неприйняття та не розгляду у встановленому порядку заяви про поновлення виплати пенсії за вислугу років та заяви про витребування пенсійної справи, а також неприйняття відповідних рішень за результатом такого розгляду, позивач звернувся до суду з позовом у цій справі, з приводу чого суд зазначає таке.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат для догляду, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно з положеннями статті 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування №1058-IV від 09.07.2003 (далі - Закон №1058, в редакції, яка була чинна на момент виникнення спірних правовідносин) призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.

Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Відповідно до статті 49 Закону №1058 виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється:

- якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

- у разі смерті пенсіонера;

- у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;

- в інших випадках, передбачених законом.

Поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.

У разі виявлення недостовірних даних у документах та відомостях, на підставі яких було встановлено та/або здійснюється виплата пенсії, рішенням територіального органу Пенсійного фонду України розмір та підстави для виплати пенсії переглядаються відповідно до цього Закону без урахування таких даних.

Відповідно до пункту 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі - Порядок №22-1), заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію) через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (далі - сервісний центр).

Згідно з пунктом 1.9 Порядку №22-1 днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, припиненням перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отриманням пенсії за місцем фактичного проживання, продовженням виплати пенсії за довіреністю, виплатою частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплатою пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведенням виплати пенсії за новим місцем проживання, у зв'язку із працевлаштуванням (звільненням), початком (припиненням) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами (у разі подання заяви через вебпортал - дата реєстрації заяви зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).

Пунктом 2.8 Порядку №22-1 визначено, що поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку №22-1 заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.

Заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

Пунктом 4.2 Порядку №22-1 визначено, що після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Згідно з пунктом 4.3 Порядку №22-1 створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій.

Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.

Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Відповідно до пункту 4.10 Порядку №22-1 після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.

Пунктом 4.12 Порядку №22-1 визначено, що при переїзді пенсіонера на постійне або тимчасове проживання до іншої адміністративно-територіальної одиниці орган, що призначає пенсію, не пізніше трьох робочих днів з дня одержання заяви надсилає запит про витребування пенсійної справи до органу, що призначає пенсію, за попереднім місцем проживання (реєстрації) пенсіонера. Пенсійна справа не пізніше п'яти робочих днів з дня одержання запиту пересилається органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач стверджує, що Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області протиправно не прийняло та не розглянуло (з ухваленням відповідного рішення) його заяву про поновлення виплати пенсії від 11.01.2022 (вх. №522/В-1000-22), а також не розглянуло по суті заяву від 21.01.2022 (вх. №1336/В-1000-22) про витребування пенсійної справи позивача.

Однак, суд звертає увагу позивача на те, що листом від 01.02.2022 Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомило позивачу, що за результатом розгляду його заяви про поновлення виплати пенсії від 11.01.2022 (вх. №522/В-1000-22) Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області було прийнято рішення про відмову, на підтвердження чого був наданий лист зазначеного управління від 20.01.2022.

Твердження позивача про те, що розгляд його заяви був здійснений неналежним органом суд вважає безпідставними, оскільки відповідно до вказаного вище пункту 4.2 Порядку №22-1 розгляд його заяви був здійснений за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, тобто належним органом.

Таким чином, матеріали справи свідчать, що заява позивача про поновлення виплати пенсії від 11.01.2022 (вх. №522/В-1000-22) була розглянута по суті, а тому твердження позивача про допущення Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області протиправної бездіяльності не відповідають дійсності.

Суд зазначає, що у даному випадку позивач має право оскаржувати у судовому порядку прийняте Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області рішення про відмову у поновленні пенсії, проте такі вимоги у даній справі позивачем заявлені не були, оскільки предмет спору у даній справі стосується саме оскарження бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області по нерозгляду його заяви про поновлення виплати пенсії від 11.01.2022 (вх. №522/В-1000-22).

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову в частині вимог про:

- визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо неприйняття та не розгляду встановленим порядком заяви про поновлення виплати пенсії за вислугою років, поданої позивачем 11.01.2022 (вх. №522/В-1000-22);

- визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо неприйняття рішення за заявою позивача про поновлення виплати пенсії за вислугою років, поданої позивачем 11.01.2022 (вх. №522/В-1000-22);

- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області встановленим порядком розглянути заяву про поновлення виплати пенсії за вислугою років, поданої позивачем 11.01.2022 (вх. №522/В-1000-22), та прийняти відповідне рішення за результатом розгляду цієї заяви.

Водночас, суд вважає непереконливими твердження відповідача про необхідність подання заяви про поновлення виплати пенсії особисто позивачем, а не його представником, та з приводу цього зазначає таке.

Відповідно до пункту 1.3 Порядку №22-1 заява про призначення, перерахунок пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера може бути подана представником заявника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Крім того, організаційні засади прийому та обслуговування осіб, які звертаються до територіальних органів Пенсійного фонду України (далі - органи Пенсійного фонду), у тому числі за допомогою засобів телекомунікації, відповідно до вимог Законів України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, визначені Положенням про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 № 13-1 (далі - Положення №13-1).

Пунктом 5 вказаного Положення визначено, що особи, що звертаються до органів Пенсійного фонду, мають право звертатися до органів Пенсійного фонду особисто або через представника, повноваження якого оформлено у встановленому законом порядку.

З матеріалів справи вбачається, що заяви позивача були подані до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області представником позивача - Васіком Павлом Леонідовичем, повноваження якого були підтверджені нотаріально засвідченою довіреністю від 18.08.2021.

Отже, оскільки чинне законодавство України надає можливість подання заяв до органів Пенсійного фонду через представника, і саме таким способом звернення скористався позивач, надавши при цьому належним чином оформлені документи на здійснення представництва його інтересів іншою особою, твердження відповідача про необхідність особистого звернення суд визнає безпідставними.

Надаючи оцінку правомірності позовних вимог в іншій частині - щодо визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області у вигляді неприйняття та не розгляду заяви від 21.01.2022 (вх. №1336/В-1000-22) про витребування пенсійної справи, суд зазначає, що матеріали справи дійсно не містять доказів надання відповідачем відповіді на цю заяву.

Як було вказано вище, пунктом 4.12 Порядку №22-1 визначено, що при переїзді пенсіонера на постійне або тимчасове проживання до іншої адміністративно-територіальної одиниці орган, що призначає пенсію, не пізніше трьох робочих днів з дня одержання заяви надсилає запит про витребування пенсійної справи до органу, що призначає пенсію, за попереднім місцем проживання (реєстрації) пенсіонера. Пенсійна справа не пізніше п'яти робочих днів з дня одержання запиту пересилається органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).

Відповідно до пункту 7 Положення №13-1 органи Пенсійного фонду зобов'язані, зокрема:

- надавати безоплатно будь-якій особі, яка звертається до органу Пенсійного фонду безпосередньо або за допомогою засобів телекомунікації, з питань, що належать до компетенції органів Пенсійного фонду, консультації в усній та письмовій формі щодо застосування законодавства про пенсійне забезпечення, обліку осіб, що підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, їх прав та обов'язків, порядку сплати страхових внесків, заповнення звітності та інших питань відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";

- об'єктивно, всебічно і вчасно розглядати звернення;

- повідомляти осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду, про результати перевірки звернення і суть прийнятого рішення.

Відповідно до частини першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Під час розгляду справи відповідачем не були надані суду докази розгляду ним по суті поданої позивачем через свого представника заяви від 21.01.2022 (вх. №1336/В-1000-22) про витребування пенсійної справи, з наданням відповіді на таке звернення, у зв'язку з чим суд погоджується з твердженнями позивача про допущення Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області протиправної бездіяльності.

При цьому, посилання відповідача на неможливість подання такої заяви представником позивача та необхідність особистого звернення, суд визнає непереконливими з підстав, вказаних вище.

Таким чином, суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, позовні вимоги в частині:

- визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області у вигляді не розгляду у встановленому порядку заяви ОСОБА_1 , поданої його представником - Васіком Павлом Леонідовичем, про витребування пенсійної справи ОСОБА_1 (вх. №1336/В-1000-22 від 21.02.2022);

- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області належним чином розглянути заяву ОСОБА_1 , подану його представником - Васіком Павлом Леонідовичем, про витребування пенсійної справи ОСОБА_1 (вх. №1336/В-1000-22 від 21.02.2022), та прийняти відповідне рішення за результатом розгляду цієї заяви.

Отже, позов підлягає частковому задоволенню.

Частиною першою статті 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Частиною четвертою цієї ж статті передбачено, що при частковому задоволенні позову, у випадку покладення судових витрат на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, суд може зобов'язати сторону, на яку покладено більшу суму судових витрат, сплатити різницю іншій стороні. У такому випадку сторони звільняються від обов'язку сплачувати одна одній іншу частину судових витрат.

Під час звернення до суду позивачем був сплачений судовий збір у розмірі 1984,80 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи квитанціями.

Враховуючи часткове задоволення позову, стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, підлягає судовий збір в розмірі 992,40 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 243-246,250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області у вигляді не розгляду у встановленому порядку заяви ОСОБА_1 , поданої його представником - Васіком Павлом Леонідовичем, про витребування пенсійної справи ОСОБА_1 (вх. №1336/В-1000-22 від 21.02.2022).

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області належним чином розглянути заяву ОСОБА_1 , подану його представником - Васіком Павлом Леонідовичем, про витребування пенсійної справи ОСОБА_1 (вх. №1336/В-1000-22 від 21.02.2022), та прийняти відповідне рішення за результатом розгляду цієї заяви.

4. В іншій частині в позові відмовити.

5. Стягнути на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 992,40 грн. (дев'ятсот дев'яносто дві грн. 40 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (ідентифікаційний код 22933548, місцезнаходження: 08500, Київська обл., м.Фастів, вул.Саєнка Андрія, буд.10).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Дудін С.О.