28 листопада 2022 року Справа № 280/2614/22 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Стрельнікової Н. В.,
за участю секретаря Білай В.Р.
представника позивача : Колосар М.Є.
відповідача відповідача: Шавло Р.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Запоріжжі адміністративну справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «СПП СЕРВІС»
до Головного управління ДПС у Запорізькій області
про визнання протиправними та скасування рішень,
Товариство з обмеженою відповідальністю «СПП СЕРВІС» звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Запорізькій області, в якій просило:
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у Запорізькій області №3083-п від 23 жовтня 2021 року про проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «СПП СЕРВІС»;
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у Запорізькій області №3472-п від 26 листопада 2021 року про продовження терміну документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «СПП СЕРВІС»;
- визнати протиправними та скасувати прийняті 28 січня 2022 року Головним управлінням ДПС у Запорізькій області податкові повідомлення-рішення: №00019260717, №00019270717, №00019280717, №00019300717, №00019320717;
- визнати протиправними та скасувати прийняті 31 січня 2022 року Головним управлінням ДПС у Запорізькій області податкові повідомлення-рішення: №00020300701, №00020310701, № 00020320701.
Ухвалою суду від 22.02.2022 позовна заява залишена без розгляду через недодержання позивачем вимог ч. 4 ст. 161, ст. 94 КАС України.
Ухвалою від 06.07.2022 суд призначив справу до розгляду в порядку загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 04.08.2022.
Ухвалою суду від 04.08.2022 строк підготовчого провадження продовжено на 30 днів, підготовче засідання відкладено на 06.09.2022.
06.09.2022 протокольною ухвалою суду судове засідання було відкладено на 28.09.2022.
Протокольною ухвалою суду 28.09.2022 судом закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті на 12.10.2022.
12.10.2022 судове засідання не відбулось у зв'язку із загрозою життю, здоров'ю та безпеці відвідувачів суду, працівників суду та зняттям наказом голови суду всіх призначених справ з розгляду. Наступне судове засідання було призначено на 28.11.2022.
28.11.2022 суд проголосив вступну та резолютивну частини рішення.
Позовні вимоги ТОВ «СПП СЕРВІС» обґрунтовані тим, що Головним управлінням ДПС у Запорізькій області було призначено та проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «СПП СЕРВІС» , за наслідками якої було складено акт та прийнято спірні податкові повідомлення-рішення за результатами перевірки в період дії мораторію на проведення такого виду перевірок, встановленого пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.
В позовній заяві ТОВ «СПП СЕРВІС» також посилається на те, що висновки податкового органу про нереальний характер операцій з придбання ТОВ «СПП СЕРВІС» робіт та послуг у контрагентів-постачальників є безпідставними та не відповідають критерію юридичної значимості, оскільки ґрунтуються на аналізі податкової інформації, яка наявна в інформаційних базах податкового органу, а також даних Єдиного державного реєстру судових рішень. Позивач стверджує, що операції з придбання робіт та послуг у контрагентів-постачальників носять реальний характер, підтверджуються первинними документами та здійсненими розрахунками. Податковий кредит був включений до податкових декларацій у відповідних звітних періодах на підставі зареєстрованих податкових накладних.
Представник позивача у судовому засіданні надав суду пояснення, аналогічні викладеним у заявах по суті спору. Додатково зазначив, що за принципом індивідуальної відповідальності платника та принципом належного урядування ТОВ «СПП СЕРВІС» не може зазнавати негативних наслідків за ймовірні порушення податкового законодавства з боку контрагентів-постачальників та не може бути позбавлене права на податковий кредит, оскільки Державна податкова служба України наділена такою сукупністю повноважень, належна реалізація яких надає можливість виявити податкові правопорушення та зупинити реєстрацію податкових накладних за ризикованими операціями. Зареєструвавши податкову накладну в ЄРПН, Державна податкова служба України засвідчила факт належного виконання податкових зобов'язань постачальника та відсутність ознак ризиковості операції.
У відзиві на позов Головне управління ДПС у Запорізькій області заперечило проти позову. Відповідач вважає, що оскільки Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову «Про скорочення строку дії обмежень в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок» від 03.02.2021 № 89, то були законні підстави для прийняття спірних наказів та проведення перевірки ТОВ «СПП СЕРВІС», оформлення акту та прийняття податкових повідомлень-рішень. Також, відповідач зазначає, що перевіркою виявлено заниження податкових зобов'язань ТОВ «СПП СЕРВІС» з податку на прибуток підприємств і ПДВ внаслідок формування показників бухгалтерського обліку та податкової звітності на підставі первинних документів, оформлених за нереальними господарськими операціями з придбання робіт та послуг від суб'єктів господарювання з ознаками фіктивності. Виявлені правопорушення підтверджуються податковою інформацією в частині відсутності у контрагентів-постачальників ТОВ «СПП СЕРВІС» достатніх трудових та матеріальних ресурсів для виконання документально оформлених робіт та послуг. Аналізом Єдиного реєстру податкових накладних не підтверджується придбання субпідрядними організаціями таких робіт та послуг за ланцюгом постачання. Контрагенти-постачальники ТОВ «СПП СЕРВІС» є фігурантами кримінальних проваджень за фактами фіктивного підприємництва та ухилення від слати податків. Переважна більшість таких суб'єктів господарювання не подавали податкову звітність, не декларували та не сплачували податки, наявна інформація про анулювання свідоцтв платників ПДВ. Крім того, ТОВ «СПП СЕРВІС» протиправно не збільшило фінансовий результат до оподаткування за результатами надання безповоротної фінансової допомоги на користь неприбуткових організацій, а також не подало до контролюючого органу форму 20-ОПП про об'єкти оподаткування.
Вислухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «СПП СЕРВІС» зареєстроване як юридична особа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 06.03.2008, номер запису в реєстрі 10701020000032392, ідентифікаційний код 35810546
23.10.2021 Головне управління ДПС у Запорізькій області видало наказ № 3083-п про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СПП СЕРВІС» з 03.11.2021 тривалістю 20 робочих днів за період діяльності з 01.01.2017 по 30.09.2021 з метою перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства та з 01.01.2011 по 30.09.2021 з питання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
03.11.2021 фахівці Головного управління ДПС у Запорізькій області вручили копію наказу від 23.10.2021 № 3083-п та повідомлення від 23.10.2021 № 127/4/08-01-07-13-10 про дату початку перевірки представнику ТОВ «СПП Сервіс».
Перевірка проводилась інспекторами Головного управління ДПС у Запорізькій області Глибченко Юлією Сергіївною (направлення № 5129 від 02.11.2021), Сидоренко Юлією (направлення № 5130 від 02.11.2021), Загребельною Дарією (направлення № 5132 від 02.11.2021).
Термін проведення перевірки продовжувався на 10 робочих днів, починаючи з 01.12.2021 на підставі наказу ГУ ДПС у Запорізькій області від 26.11.2021 № 3472-п.
Результати перевірки оформлені актом від 21.12.2021 № 12596/08-01-07-01/35810546, який 28.12.2021 надійшов на адресу ТОВ «СПП СЕРВІС» реєстрованим поштовим відправленням № 6900511895700 від 21.12.2021.
У розділі IV Акту контролюючий орган дійшов висновку, що перевіркою ТОВ «СПП СЕРВІС» встановлено наступні порушення:
1) п. 44.1, п. 44.2 ст. 44, п. 134.1 ст. 134, п. 140.5.9. п. 140.5 ст. 140 ПК України, ст. 2, ст. 3, ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», в результаті чого занижено податок на прибуток у періоді, що перевірявся, на загальну суму 33 061 117,00 гривень;
2) п. 44.1 ст. 44, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 200.1 ст. 200, п. 201.1, п. 201.10 ст. 201 ПК України за період з 01.01.2017 по 30.09.2021, в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 28 545 847,00 гривень;
3) п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України, п. 8.1, 8.4, 8.5 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.12.2011 № 1588, а саме - ТОВ «СПП СЕРВІС» не надано повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, за формою 20-ОПП після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків;
4) пп. 14.1.180 ст. 14, п. 51.1 ст. 51, п. 176.2 «а», п. 176.2 «б» ст. 176 Податкового кодексу України, п. 3.2, п. 3.3, п. 3.4, п. 3.5 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, за період з 1 кв. 2018 по 3 кв. 2021.
5) пп. 168.1.1, пп. 168.1.2, п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України ТОВ «СПП СЕРВІС» за період з 01.01.2017 по 30.09.2021 несвоєчасно перемахувало до бюджету податок на доходи фізичних осіб із заробітної плати у розмірі 70852,91 гривень;
вимоги п. 1 ч. 2 ст. 6, ч. 5 ст. 8, ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»;
6) пп. 168.1.1, пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України, а саме - ТОВ «СПП СЕРВІС» за період з 01.01.2017 по 30.09.2021 несвоєчасно перераховано до бюджету військового збору із заробітної плати у розмірі 4 769,40 гривень.
На підставі висновків, викладених в акті перевірки, Головним управлінням ДПС у Запорізькій області прийнято податкові повідомлення-рішення (далі - ППР):
- від 28.01.2022 № 00019260717 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1020,00 гривень;
- від 28.01.2022 № 00019270717 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 6724,23 гривень;
- від 28.01.2022 № 00019280717 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 276,00 гривень;
- рішення про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 28.01.2022 № 00019300717 на суму 170,00 гривень;
- рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 28.01.2022 № 00019320717 на суму 13 875,00 гривень;
- від 31.01.2022 № 00020300701 про збільшення зобов'язання за податком на додану вартість на суму 28 545 847,00 гривень, суму штрафної санкції 7136461,75 гривень;
- від 31.01.2022 № 00020310701 про збільшення зобов'язання за податком на прибуток підприємств на суму 33 061 117,00 гривень, суму штрафної санкції 4447007,00 гривень;
- від 31.01.2022 № 00020320701 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 13260,00 гривень;
28.01.2022 ГУ ДПС у Запорізькій області направило ППР від 28.01.2022 № 00019260717, від 28.01.2022 № 00019270717, від 28.01.2022 № 00019280717, від 28.01.2022 № 00019300717, від 28.01.2022 № 00019320717 реєстрованим поштовим відправленням № 6910704827820, яке ТОВ «СПП СЕРВІС» отримало 31.01.2022.
31.01.2022 ГУ ДПС у Запорізькій області направило ППР від 31.01.2022 № 00020300701, від 31.01.2022 № 00020310701, від 31.01.2022 № 00020320701 реєстрованим поштовим відправленням № 6900512134990, яке ТОВ «СПП СЕРВІС» отримало 03.02.2022.
ТОВ «СПП СЕРВІС» не погоджується з результатами перевірки та законністю прийнятих відповідачем податкових повідомлень-рішень, оскільки накази про проведення і продовження терміну перевірки є незаконними, а висновки перевірки по суті досліджених господарських операцій - є необґрунтованими.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною 2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Відповідно до пп. 20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України (далі ПК України), яка визначає права контролюючих органів, контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків.
Пунктом 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Законом України від 17.03.2020 № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» додано пункт 52.2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, яким установлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу.
Законом України від 13.05.2020 № 591-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків за період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» було продовжено дію мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок за період з 18.03.2020 по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).
Отже, законодавець шляхом внесення змін до ПК України запровадив мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), а також зупинив на цей період проведення документальних та фактичних перевірок, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними.
Водночас, 4 жовтня 2020 року набрав чинності Закон України від 17 вересня 2020 року № 909-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», пунктом 4 розділу II «Прикінцевих положень» якого встановлено, що у період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, надано право Кабінету Міністрів України скорочувати строк дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, встановлених відповідними законами України, прийнятими з метою запобігання виникненню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, крім випадків, коли зазначене може призвести до обмеження конституційних прав чи свобод особи.
На підставі пункту 4 розділу «Прикінцеві положення» Закону України від 17.09.2020 № 909-ІХ Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 03.02.2021 № 89 «Про скорочення строку дії обмежень в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок» (далі - Постанова КМУ № 89), якою було скорочено строк дії обмежень, встановлених пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок, дозволивши проведення таких видів перевірок юридичних осіб, в т.ч. документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог пункту 77.4 статті 77 Кодексу (право на проведення документальних планових перевірок платників податків).
Таким чином, виникла колізія між положеннями пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України та Постановою КМУ № 89 в частині можливості здійснювати контрольні заходи шляхом проведення деяких видів перевірок у період з дня набрання чинності такої постанови по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби.
Згідно з пунктом 3.1 статті 3 ПК України податкове законодавство України складається з Конституції України; цього Кодексу; Митного кодексу України та інших законів з питань митної справи у частині регулювання правовідносин, що виникають у зв'язку з оподаткуванням митом операцій з переміщення товарів через митний кордон України (далі - законами з питань митної справи); чинних міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування; нормативно-правових актів, прийнятих на підставі та на виконання цього Кодексу та законів з питань митної справи; рішень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань місцевих податків та зборів, прийнятих за правилами, встановленими цим Кодексом.
Відповідно до п. 5.2 ст. 5 ПК України у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.
У відповідності до ч. 3 ст. 7 КАС України у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.
Пункт 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України є нормою вищої юридичної сили, аніж Постанова Кабінету Міністрів України № 89 від 03.02.2021, а тому в спірних правовідносинах застосуванню підлягають саме норми ПК України.
Водночас, постанова Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 року № 89 прийнята не на підставі та не на виконання ПК України та законів з питань митної справи, у зв'язку з чим не може вважатися складовою податкового законодавства, а тому не підлягає застосуванню у питаннях, пов'язаних з оподаткуванням.
Вимоги пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України прямо відсилають до актів Кабінету Міністрів України, на підставі яких завершується дія карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).
Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 9 грудня 2020 року № 1236 (в редакції Постанови КМУ від 22.09.2021 № 981) установлено з 19 грудня 2020 року до 31 грудня 2021 року на території України карантин.
На момент прийняття відповідачем наказів від 23.10.2021 № 3083-п, від 26.11.2021 № 3472-п, під час проведення перевірки та оформлення акту 21.12.2021 № 12596/08-01-07-01/35810546 був встановлений карантин, а відтак діяв мораторій на проведення документальних планових перевірок платників податків.
За таких підстав суд відхиляє доводи ГУ ДПС у Запорізькій області щодо правомірності призначення та проведення перевірки на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 89 від 03 лютого 2021 року «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірки», оскільки норма пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України в частині обмежень на проведення планових перевірок була чинною на момент виникнення спірних правовідносин.
Аналогічні висновки викладені в постановах Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 27.04.2022 у справі № 140/1846/21, від 28.12.2022 у справі № 420/22374/2.
Вирішуючи питання наслідків допущеного відповідачем порушення процедури призначення перевірки, суд виходить з наступного.
Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Посадові та службові особи контролюючих органів зобов'язані, зокрема дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами; не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій (підпункти 21.1.1, 21.1.4 пункту 21.1 статті 21 ПК України).
Перевірка є способом реалізації владних управлінських функцій податковим органом як суб'єктом владних повноважень, який зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України. Лише дотримання умов та порядку прийняття контролюючими органами рішень про проведення перевірок, може бути належною підставою наказу про проведення перевірки.
Призначення та проведення податкової перевірки у невизначений спосіб, у сукупності з іншими процедурними порушеннями є визначальними для визнання незаконними спірних податкових повідомлень-рішень.
Суд враховує висновки Верховного Суду, викладені у постановах від 21.02.2020 у справі № 826/17123/18, від 22.09.2020 у справі № 520/8836/18, відповідно до яких процедурні порушення можуть бути підставою для скасування прийнятих контролюючим органом за наслідками перевірки податкових повідомлень-рішень, оскільки невиконання вимог закону щодо підстави для проведення документальної позапланової перевірки призводить до визнання перевірки незаконною та не породжує правових наслідків такої перевірки, акт перевірки, виходячи із положень щодо допустимості доказів, закріплених частиною другою статті 74 КАС України, не може визнаватися допустимим доказом у справі, оскільки одержаний з порушенням порядку, встановленого законом.
За таких обставин, суд доходить висновку, що незаконність призначення та проведення планової документальної виїзної перевірки ТОВ «СПП СЕРВІС» є достатньою правовою підставою для висновку про визнання протиправними та скасування оскаржуваних податкових повідомлень-рішень у цій справі.
Відповідно до висновків Верховного Суду, викладених в постанові від 21.02.2020 № 826/17123/18, визнавши процедурні порушення достатніми для скасування прийнятих повідомлень-рішень у цій справі, суд не переходить до дослідження і оцінки обставин, які стосуються суті податкових правопорушень, що відображені в акті перевірки.
Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
За правилами ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довів правомірності прийняття оскаржуваних наказів та податкових повідомлень-рішень.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд враховує, що, відповідно до частини першої статті 139 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути на користь ТОВ «СПП СЕРВІС» документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору у сумі 29772,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. ст.9,137,139,242-246,250,255,295,297 КАС України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у Запорізькій області №3083-п від 23 жовтня 2021 року про проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «СПП СЕРВІС».
Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у Запорізькій області №3472-п від 26 листопада 2021 року про продовження терміну документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «СПП СЕРВІС».
Визнати протиправними та скасувати прийняті 28 січня 2022 року Головним управлінням ДПС у Запорізькій області податкові повідомлення-рішення: №00019260717, №00019270717, №00019280717, №00019300717, №00019320717.
Визнати протиправними та скасувати прийняті 31 січня 2022 року Головним управлінням ДПС у Запорізькій області податкові повідомлення-рішення: №00020300701, №00020310701, № 00020320701.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області (місцезнаходження: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, ідентифікаційний код ЄДРПОУ ВП 44118663) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СПП СЕРВІС» (69035, м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, б. 32, код ЄДРПОУ 35810546) судові витрати у розмірі 29772 грн. 00 коп. (двадцять дев'ять тисяч сімсот сімдесят дві гривні 00 коп.)
Рішення суду набирає законної сили у порядку та строки, передбачені ст. 255 КАС України та може бути оскаржене у порядку та строки, передбачені ст. ст. 293, 295, 296 та 297 КАС України.
Рішення суду складено у повному обсязі 23.01.2023.
Суддя Н.В. Стрельнікова