Дзержинський міський суд Донецької області
Єдиний унікальний номер судової справи: 225/1522/22
Номер провадження: 2/225/41/2023
20 січня 2023 року
Дзержинський міський суд Донецької області у складі:
головуючого - судді Мигалевича В.В.,
за участі секретаря судового засідання Голубової О.О.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Ухвалою Дзержинського міського суду Донецької області від 25.10.2022 року по цивільній справі відкрито спрощене позовне провадження.
15.11.2022 на електронну адресу Дзержинського міського суду Донецької області надійшла заява ОСОБА_2 про направляння їй судової повістки про дату розгляду справи, ухвали про відкриття провадження, копії позовної заяви з копіями доданих до неї документів, судових рішень, доказів та пояснень, якими ОСОБА_1 обґрунтовує позовні вимоги у справі № 225/1522/22, а також документів, отриманих судом з інформацією про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача, в порядку, передбаченому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах.
14.12.2022 на електронну адресу Дзержинського міського суду Донецької області надійшла заява ОСОБА_2 про направляння їйухвали про відкриття провадження, копії позовної заяви з копіями доданих до неї документів, інших судових рішень (за наявності) та доказів і пояснень, якими ОСОБА_1 обґрунтовує позовні вимоги у справі № 225/1522/22, а також документів, отриманих судом з інформацією про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача.
Таким чином, зі змісту заяв ОСОБА_2 вбачається її сумнів щодо правильного визначення судом підсудності справи.
При цьому, у повідомленні Управління з питань громадянства, паспортизації, реєстрації та еміграції у Донецькій області, яке наявне в матеріалах справи, зазначено про те, що за наявними обліками РТГ ІП "Реєстрація місця проживання" ЄІАС УМП ДМС України відомості щодо факту реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відсутні.
У зв'язку з тимчасовим призупиненням ведення реєстрів територіальних громад, відповідно до Постанови КМУ від 12.03.2022 N° 263, інформація надана станом на 24.02.2022, яка потребує уточнення.
Додатково проінформовано, що за обліками ЄІАС УМП ДМС України, на момент документування паспортом громадянина України, станом на 12.01.2018, ОСОБА_2 була зареєстрована за адресою - АДРЕСА_1 .
Окрім того, у повідомленні Національної соціальної сервісної служби України № 0000-030101-4/627-2022/22413 від 14.10.2022 зазначено, що станом на 14.10.2022 в ЄІБД ВПО міститься інформація про ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ; яка з 14.04.2015 перебуває на обліку внутрішньо переміщених осіб органів соціального захисту населення міста Харків; фактичне місце проживання / адреса листування: АДРЕСА_2 .
Водночас наголошено, що відповідно до пунктів 2 та 14 Порядку створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року № 646 (зі змінами) адміністратором ЄІБД ВПО, відповідальним за забезпечення формування та ведення відповідної бази є Мінсоцполітики.
Приписами ч.2, ч.4-1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 Про облік внутрішньо переміщених осіб затверджений Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (далі Порядок), у п.5 якого визначено, що з метою обліку внутрішньо переміщених осіб уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Міністерство соціальної політики України, до якої вноситься зокрема відомості про останнє зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону, та її фактичне місце проживання/перебування.
Згідно із ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», яка передбачає реєстрацію місця проживання внутрішньо переміщеної особи, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.
Відповідно до абз. 7 ч.1 ст.3 Положення про Національну соціальну сервісну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2020 року № 783, основними завданнями Нацсоцслужби є, зокрема реалізація державної політики у сфері соціального захисту внутрішньо переміщених осіб. Згідно з ч.13 ст.4 цієї Постанови Нацсоцслужба для виконання визначених для неї завдань з питань соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, зокрема, узагальнює статистичні дані щодо внутрішньо переміщених осіб. Як вбачається з ч.18 ст.4 цієї Постанови Нацсоцслужба для виконання визначених для неї завдань використовує інформаційні системи єдиної інформаційної бази даних внутрішньо переміщених осіб.
За таких обставин, враховуючи сумніви відповідачки ОСОБА_2 щодо правильного визначення Дзержинським міським судом Донецької області підсудності справи, з метою перевірки правильності визначення підсудності, вважаю за необхідне витребувати з Національної соціальної сервісної служби України інформацію про таке:
1. Чи перебуває ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий, на обліку внутрішньо переміщених осіб органів соціального захисту населення?
2. Якщо перебуває, то в якому органі соціального захисту населення, та з якого числа і за якою адресою фактичного проживання?
3. Чи отримує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий, соціальні виплати, пов'язані з державною допомогою, як внутрішньо переміщена особа?
Оскільки отримання витребуваної інформації може зайняти певний час - суд приходить до висновку про необхідність відкладення судового засідання.
Керуючись ст. 84 ЦПК України, суд, -
Витребувати з Національної соціальної сервісної служби України (01601, м. Київ, вул.Еспланадна, 8/10) інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, такі відомості:
1. Чи перебуває ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий, на обліку внутрішньо переміщених осіб органів соціального захисту населення?
2. Якщо перебуває, то в якому органі соціального захисту населення, та з якого числа і за якою адресою фактичного проживання?
3. Чи отримує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий, соціальні виплати, пов'язані з державною допомогою, як внутрішньо переміщена особа?
Зобов'язати Національну соціальну сервісну службу України надати вказані вище відомості на електронну адресу суду (inbox@dgm.dn.court.gov.ua) не пізніше 06 лютого 2023 року.
Копію ухвали надіслати до Національної соціальної сервісної служби України - для виконання.
Відкласти судове засідання у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу до 10-00 год. 07 лютого 2023.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://dgm.dn.court.gov.ua E-mail: inbox@dgm.dn.court.gov.ua.
Ухвала про набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.В. Мигалевич