Справа № 677/67/23
23.01.2023 м. Красилів
Суддя Красилівського районного суду Хмельницької області Вознюк Р.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої за адресою та жительки АДРЕСА_1 , працюючої продавцем в магазині «Калина» ,
-за ч.1 ст.156 КУпАП,
20.01.2023 до Красилівського районного суду Хмельницької області надійшов від відділу поліцейської діяльності №2 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.156 КУпАП.
Приписами ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), а в разі неправильного складання такого протоколу, повернути матеріали адміністративної справи органу, який його склав, для належного (додаткового) оформлення.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 156 КУпАП настає у разі роздрібної або оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку, та тягне за собою накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Таким чином, санкція ч. 1 ст. 156 КУпАП передбачає обов'язкове стягнення у вигляді конфіскації предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» під час пред'явлення виконавчого документа у разі виконання рішення про конфіскацію майна згідно з постановою суду до виконання подаються: копія протоколу вилучення майна, що підлягає конфіскації, або довідка про відсутність такого майна.
Враховуючи вищевказані норми чинного законодавства України, до протоколу про адміністративне правопорушення за вчинення за ч.1 ст. 156 КУпАП, санкцією якої передбачено обов'язкову конфіскацію майна (предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі), особа, яка його склала, зобов'язана долучити протокол вилучення майна, що підлягає конфіскації, або довідку про відсутність такого майна.
Проте в протоколі про адміністративне правопорушення та доданих до нього документах відсутні відомості про виручку, яку одержано від продажу предметів торгівлі і яка підлягає конфіскації, місце зберігання грошових коштів, протокол вилучення майна, що підлягає конфіскації, або довідка про відсутність такого майна до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 804587 від 17.01.2022 року не долучені.
Вказане позбавляє суд можливості, у випадку визнання особи винуватою та притягнення її до адміністративної відповідальності, вирішити питання щодо застосування цього додаткового адміністративного стягнення.
Враховуючи викладене, справа підлягає направленню на доопрацювання.
Керуючись ст. 278 КУпАП, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ч.1 ст. 156 КУпАП повернути до відділу поліцейської діяльності №2 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Вознюк