Справа № 372/64/23
Провадження № 3-44/23
іменем України
19 січня 2023 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Висоцька Г.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Обухівського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ;
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №130674, 30 грудня 2022 року о 22 год. 20 хв. в м. Обухів, вул. Київська, буд. 21, водій гр. ОСОБА_1 керував автомобілем Volkswagen Passat д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння. Стан сп'яніння засвідчено на місці зупинки транспортного засобу газоаналізатора «Драгер» ARBL-0576 у встановленому законом порядку з відео фіксацією на бодікамеру. Результат тестування 0,23 проміле.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9А ПДР України, відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 надав пояснення, в яких зазначив, що єдиним доказом його вини у вчиненні адміністративного правопорушення працівники поліції посилається на тест, зроблений за допомогою приладу «Drager Alcotest», ARBL-0576, результат якого станови 0,23 проміле. Однак такий прилад не відноситься до числа дозволених для застосування газоаналізаторів на території України. У зв'язку і з чим, він о 23 год. 35 хв. цього ж дня пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння в КНП Обухівської міської ради «Обухівська БЛІЛ» та згідно висновку №498 від 30.1.22022 року, що був складений о 23 год. 35 хв. встановлено, що у ОСОБА_1 ознак сп'яніння не виявлено. Просив закрити провадження у справі у зв'язку відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Крім того, судом досліджено матеріали справи, зокрема: протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №130674 від 30.12.2022, в якому зазначено обставини правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП, вчиненого на думку працівника поліції ОСОБА_1 , зокрема керування автомобілем в стані алкогольного сп'яніння; направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 30.12.2022; роздруківкою до алкотесту, з результатом 0,23 проміле; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, де зазначено, що результат огляду позитивний; диск з відеозаписом обставин правопорушення з нагрудної камери поліцейського, де зафіксовано як ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції та на їх вимогу проходить огляд з позитивним результатом.
Також в судовому засіданні було досліджено наданий ОСОБА_1 висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №498 від 30.12.2022, в якому зазначено, що ОСОБА_1 о 23 год. 35 хв. у стані сп'яніння не перебуває.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч.2 ст.255 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Ст.280 КУпАП закріплює обов'язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна ця особа в його вчиненні.
Ч.1 ст.130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Аналіз диспозиції зазначеної статті, приводить до висновку, що відповідальності за вказане адміністративне правопорушення підлягає особа, що здійснює керування транспортним засобом у відповідному, забороненому законодавством стані.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що поліцейським, який склав протокол про адміністративні правопорушення не доведено беззаперечно факту керування ОСОБА_1 транспортним засобом саме в стані алкогольного сп'яніння, натомість спростовано даний факт висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №498 від 30.12.2022.
У силу принципу презумпції невинуватості, що підлягає застосуванню у справах про адміністративні правопорушення, всі сумніви щодо події порушення та винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведені подія та вина особи мають бути прирівняні до доведеної невинуватості цієї особи. За таких обставин факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, є недоведеним.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.130 ч.1, ст.247 ч.1 п.1, ст.251, ст.255, ст.268, 280, 283, 284 ч.1 п.3 КУпАП
Закрити провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Г.В.Висоцька