ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"20" січня 2023 р. справа № 300/3740/22
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Кафарського В.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, -
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - відповідач) про визнання протиправним неврахування заробітної плати, зазначеної в довідках про складові заробітної плати від 09.02.2021 за №4, 5, 5а, виданих Ланчинською селищною радою, при переведенні позивача на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» з 15.02.2021, зобов'язати відповідача врахувати заробітну плату згідно довідок про складові заробітної плати для призначення позивачу пенсії державного службовця станом на 02.02.2021 від 09.02.2021 №4, 5, 5а, виданих Ланчинською селищною радою, а також провести виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
На адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому просив в задоволенні даного позову відмовити повністю, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області не вбачає у своїх діях будь-яких ознак порушення прав позивача на соціальне забезпечення при відмові у перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Заперечуючи щодо позовних вимог відповідач серед іншого зазначає, що у резолютивній частині рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.07.2021 у справі №300/2384/21 не зазначено, що довідки про складові заробітної плати для призначення позивачу пенсії державного службовця станом на 02.02.2021 від 09.02.2021 №4, 5, 5а, виданих Ланчинською селищною радою, повинні бути враховані при переведенні на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу».
Суд, розглянувши адміністративну справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладених у заявах по суті справи, встановив наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області з листопада 2014 року, та одержувала пенсію по інвалідності 3 групи загального захворювання, з 31.03.2020 при досягненні віку, отримує пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Позивач 15.02.2021 звернувся з заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про переведення її на пенсію державного службовця, відповідно до Закону України «Про державну службу».
Рішенням Головного управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.02.2021 №27 відмовлено ОСОБА_1 у переведенні на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу», з тих підстав, що період роботи позивача з 11.05.2004 по 01.02.2021 в органі місцевого самоврядування не може бути зараховано до стажу роботи, який дає право на пенсію державного службовця, оскільки посади, котрі обіймала позивач є посадами органу місцевого самоврядування.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.07.2021 у справі №300/2384/21, яке набрало законної сили 04.01.2022, позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.02.2021 №27 про відмову в переведенні ОСОБА_1 на пенсію державного службовця, відповідно до Закону України «Про державну службу». Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області перевести ОСОБА_1 на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу». У задоволенні решти вимог позовних вимог відмовлено.
Зі змісту судового рішення вбачається, що суд надавав оцінку обставинам щодо наявності підстав для призначення ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону №3723-XII з огляду на незарахування до стажу державної служби позивача окремих періодів його служби та роботи в державних органах, органах місцевого самоврядування, тобто тим обставинам з приводу яких виник спір.
ОСОБА_1 02.06.2022 звернулася до суду із заявою про роз'яснення судового рішення. Як зазначає заявник, під час виконання судового рішення відповідач повідомив, що оскільки судом не було зобов'язано орган Пенсійного фонду врахувати довідки видані Ланчинською сільською радою Надвірнянського району Івано-Франківської області за №4,5,5а від 09.02.2021, переведення на пенсію згідно ст.37 Закону України "Про державну службу" без врахування вказаних довідок, призвело до зменшення розміру пенсії. У зв'язку з вищевикладеним заявник просить суд роз'яснити рішення суду в частині чи зобов'язаний відповідач при переведенні на пенсію згідно ст.37 Закону України "Про державну службу" враховувати довідки про заробітну плату, видані Ланчинською сільською радою Надвірнянського району Івано-Франківської області за №4,5,5а від 09.02.2021.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.06.2022 у справі №300/2384/21 відмовлено в задоволенні заяви ОСОБА_1 про роз'яснення рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.07.2021.
Позивач звернувся із зверненням до Головного управлння Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо перерахунку розміру пенсії.
Листом від 17.03.2022 №1034/К-0900-22 відповідач повідомив позивача, що рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.07.2021 у справі №300/2384/21 не було зобов'язано відповідача врахувати довідки про складові заробітної плати для призначення позивачу пенсії державного службовця від 09.02.2021 №4, 5, 5а, виданих Ланчинською селищною радою, при переведенні на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу».
Вважаючи, такі дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо неврахування при обчисленні пенсії державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» заробітної плати державного службовця, зазначених в довідках про складові заробітної плати для призначення позивачу пенсії державного службовця станом на 02.02.2021 від 09.02.2021 №4, 5, 5а, виданих Ланчинською селищною радою, протиправними позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Згідно зі статтею 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав.
Як встановлено судом, право позивача на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону №3723-XII підтверджено рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.07.2021 у справі №300/2384/21, яке набрало законної сили 04.01.2022 на підставі постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Відповідно до частини четвертої статті 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Отже, зазначені обставини в силу частини четвертої статті 78 КАС України є преюдиційними та не підлягають доказуванню.
Частиною третьою статті 45 Закону №1058-VI визначено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Порядок призначення пенсій згідно з Законом №889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».
Пунктом 4 Порядку №622 передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
При цьому, заробітна плата включає в себе:
- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
- у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць;
- матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Пунктами 5 та 6 Порядку №622 передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.
Вимоги до форми довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям встановлені постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за №180/30048.
Такими довідками є:
про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);
про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);
про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Відповідно до пункту 1.1 Порядку №22-1 заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший; заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання; заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію) через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (далі - сервісний центр).
Заява про призначення, перерахунок пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера може подаватись заявником разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів), через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (далі - вебпортал) з використанням кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID відповідно до Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 №13-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.08.2015 за №991/27436.
Відповідно до пункту 1.9 Порядку №22-1 днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон).
Як встановлено судовим рішенням від 01.07.2021 у справі №300/2384/21 позивач 15.02.2021 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з заявою про переведення з пенсії по віку, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пенсію по віку як державному службовцю згідно з Законом України «Про державну службу». Серед поданих ним документів були довідки про складові заробітної плати від 09.02.2021 за №4, 5, 5а, виданих Ланчинською селищною радою.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.02.2021 №27 позивачу відмовлено у переведенні на інший вид пенсії, оскільки період роботи позивача з 11.05.2004 по 01.02.2021 в органі місцевого самоврядування не може бути зараховано до стажу роботи, який дає право на пенсію державного службовця, оскільки посади, котрі обіймала позивач є посадами органу місцевого самоврядування. Відповідно немає правових підстав для призначення пенсії згідно з Законом України «Про державну службу».
Пунктом 4 Порядку №622 передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.07.2021 у справі №300/2384/21 установлено, що згідно трудової книжки від 31.08.1977 ОСОБА_1 11.05.2004 прийнята на посаду спеціаліста з питань звернень громадян Ланчинської сільської ради, їй присвоєно 15 ранг 7 категорії посадової особи місцевого самоврядування. Прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування. З 17.01.2018 позивач переведена на посаду спеціаліста соціального захисту Ланчинської сільської ради; з 04.03.2018 переведена на посаду спеціаліста соціального захисту Ланчинської сільської ради; з 04.03.2018 переведена на посаду завідувача сектору соціального захисту Ланчинської сільської ради; з 01.02.2019 переведена на посаду начальника відділу соціального захисту та охорони здоров'я Ланчинської сільської ради; з 01.02.2021 звільнена із займаної посади.
Зазначеним рішенням суду зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області перевести ОСОБА_1 на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу».
Позаяк, позивач на час звернення за призначенням пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» не був державним службовцем, то відповідно до пункту 4 Порядку №622 розмір його пенсії слід обчислювати з заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, яким за встановлених судом у справі №300/2384/21 обставин є начальник відділу соціального захисту та охорони здоров'я Ланчинської сільської ради.
З матеріалів справи убачається, що подані довідки про складові заробітної плати від 09.02.2021 за №4, 5, 5а, виданих Ланчинською селищною радою, містять відомості про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) за останньою займаною позивачем посадою начальника відділу соціального захисту та охорони здоров'я та про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією).
Видані Ланчинською селищною радою довідки про складові заробітної плати від 09.02.2021 за №4, 5, 5а складені за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», та містять відображення складових заробітної плати: посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, на які нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Такі довідки також відповідають вимогам Порядку №622, видані за останнім місцем роботи на державній службі.
Оскільки зазначені довідки є джерелом інформації про доходи позивача, що впливають на правильність обчислення пенсії, а відповідач не надав жодного доказу щодо правових підстав невраховування вказаних в них відомостей, а отже допустив порушення права позивача на належний розмір пенсії.
За таких обставин в суду наявні правові підстави для визнання протиправними дій відповідача, які полягають в неврахуванні при обчисленні (розрахунку) пенсії позивача за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» заробітної плати державного службовця, відображеної у довідках про складові заробітної плати від 09.02.2021 за №4, 5, 5а, виданих Ланчинською селищною радою.
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
З метою запобігання порушення права позивача на належну йому пенсію, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав, суд вважає необхідним зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» з 15.02.2021 з урахуванням заробітної плати державного службовця, відображеної в довідках про складові заробітної плати від 09.02.2021 за №4, 5, 5а, виданих Ланчинською селищною радою.
Закріплений у частині першій статті 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини другої статті 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
За змістом частини першої статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Беручи до уваги приписи зазначених норм, оцінюючи наявні в матеріалах докази в їх сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до частини 1 статті 132 цього Кодексу судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Таким чином, враховуючи, що заявлені позовні вимоги підлягають до задоволення, то в силу вимог частини 1 статті 132, частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь позивача підлягає стягненню сплачений ним судовий збір у розмірі 992,40 грн, що підтверджується квитанцією від 19.09.2022 №0.0.2679527549.1 (а. с. 1).
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (вул. С. Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ - 20551088) про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (вул. С. Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ - 20551088) щодо неврахування при обчисленні (розрахунку) пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» ОСОБА_1 заробітної плати державного службовця, відображеної у довідках про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця станом на 02.02.2021 від 09.02.2021 №4, 5, 5а, виданих Ланчинською селищною радою.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (вул. С. Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ - 20551088) провести перерахунок та виплату пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) з 15.02.2021 з урахуванням заробітної плати державного службовця, відображеної в довідках про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця станом на 02.02.2021 від 09.02.2021 №4, 5, 5а, виданих Ланчинською селищною радою.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ - 20551088) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) сплачений нею судовий збір в розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Головному управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області рішення надіслати через підсистему «Електронний суд».
Перебіг процесуальних строків, початок яких пов'язується з моментом вручення процесуального документа учаснику судового процесу в електронній формі, починається з наступного дня після доставлення документів до Електронного кабінету в розділ «Мої справи».
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя /підпис/ Кафарський В.В.
Рішення складене в повному обсязі 20 січня 2023 р.