ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"20" січня 2023 р. справа № 300/4615/22
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шумея М.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ТзОВ "Галичина Табак" до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування розпорядження №357-Л від 10.11.2022
ТзОВ "Галичина Табак" звернулося до суду із адміністративним позовом до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування розпорядження №357-Л від 10.11.2022.
Позовні вимоги мотивовані протиправним рішенням заступника начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області № 357-Л від 10.11.2022 про анулювання ліцензії ТОВ "Галичина - Табак" на право оптової торгівлі тютюновими виробами реєстраційний № 990211202000034 від 18.09.2020.
10.11.2022 представником позивача подано до суду заяву про забезпечення позову.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.11.2022 - заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Галичина Табак" про забезпечення позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Галичина Табак" до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про скасування розпорядження № 357-Л від 10.11.2022 про анулювання ліцензії реєстраційний № 990211202000034 від 18.09.2020 - задоволено частково. Зупинено дію розпорядження № 357-Л від 10.11.2022 про анулювання ліцензії реєстраційний № 990211202000034 від 18.09.2020 до набрання законної сили судовим рішенням у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Галичина-Табак" до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про скасування розпорядження № 357-Л від 10.11.2022 про анулювання ліцензії реєстраційний № 990211202000034 від 18.09.2020. У задоволенні іншої частини вимоги відмовлено.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.11.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
26.12.2022 Головне управління ДПС в Івано-Франківській області подало до суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого заперечує проти позову та зазначає, що Головним управлінням ДПС в м.Києві відповідно до наказу від 04.11.2022 № 4918-п "Про проведення фактичної перевірки" та на підставі направлень від 04.11.2022 проведено фактичну перевірку ФОП ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ) за адресою АДРЕСА_1 , та встановлено факт зберігання з метою наступного роздрібного продажу тютюнових виробів, без марок акцизного податку встановленого зразка. Під час проведення фактичної перевірки, на підставі наданих до перевірки ФОП ОСОБА_1 документів, було встановлено, що зазначені тютюнові вироби було придбано у ТОВ "Галичина Табак" відповідно до податкової накладної № KV000051354 від 02.11.2022 у кількості 14 блоків на загальну суму 6530,00 грн. За результатами фактичної перевірки складено акт перевірки від 07.11.2022 №35605/Ж5/26-15-19-09-/2964101476. При проведенні фактичної перевірки встановлено порушення, а саме: порушення ч. 52 ст. 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/9506 "Про державне регулювання виробництва обігу і спирту етилового коньячного та плодового алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального" постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1251 "Про затвердження Положення про виготовлення зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв тютюнових виробів рідин, що використовуються в електронних сигаретах зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку, вимог п. 15 ст. Закону України від 06.07.1995 із змінами і доповненнями. ГУ ДПС у м.Києві скеровано на адресу ГУ ДПС в Івано-Франківській області лист про застосування заходів, передбачених ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів" від 19.12.1995 № 481/95-ВР. Тобто розпорядження ГУ ДПС в Івано-Франківській області № 357-л від 10.11.2022, про анулювання ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами, прийнятне на підставі фактичної перевірки, наданих ГУ ДПС в м.Києві. За таких обставин просить відмовити задоволенні позову.
04.01.2023 представник відповідача подала до суду заяву про роз"яснення судового рішення.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.01.2023 - заяву представника ГУ ДПС в Івано-Франківській області про роз"яснення судового рішення від 11.11.2022 у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Галичина-Табак" до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про скасування розпорядження № 357-Л від 10.11.2022 про анулювання ліцензії реєстраційний номер 990211202000034 від 18.09.2020 - задоволено. Роз'яснено ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.11.2022 року про забезпечення позову у справі № 300/4615/22, таким чином: - ухвала Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.11.2022 набрала законної сили - 11.11.2022; - дата зупинення дії розпорядження ГУ ДПС в Івано-Франківській області № 357-Л від 10.11.2022 про анулювання ліцензії реєстраційний № 990211202000034 від 18.09.2020 - 11.11.2022; - зупинення дії розпорядження ГУ ДПС в Івано-Франківській області № 357-Л від 10.11.2022 про анулювання ліцензії реєстраційний № 990211202000034 від 18.09.2020 - зупиняє факт анулювання такої ліцензії на час розгляду справи, тобто до дня набрання законної сили рішенням суду у даній справі.
05.01.2023 ТзОВ "Галичина Табак" подала до суду відповідь на відзив, в якій не погоджується із відзивом на позов, та зазначає, що ФОП ОСОБА_1 взагалі не є та ніколи не був клієнтом та/або контрагентом Товариства, з ним не укладеного жодного договору, на підставі якого в позивача виник обов"язок здійснювати продаж тютюнових виробів вказаному суб"єкту господарювання. Відтак, просить задовольнити позов.
13.01.2023 представником позивача подано до суду заяву про встановлення судового контролю за виконанням ГУ ДПС в Івано-Франківській області ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.11.2022 по справі № 300/4615/22.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20.01.2023 відмовлено ТзОВ "Галичина-Табак" у задоволенні заяви про встановлення судового контролю за виконанням ГУ ДПС в Івано-Франківській області ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.11.2022 по справі № 300/4615/22.
Розглянувши позовну заяву в порядку визначеному статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України, судом встановлено наступне.
ТзОВ "Галичина - Табак" знаходиться на обліку у ГУ ДПС в Івано-Франківській області.
ТзОВ "Галичина - Табак" є юридичною особою приватного права зареєстроване з 01.07.2009 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Основним видом діяльності є оптова торгівля тютюновими виробами (код КВЕД 46.35), крім того Товариство здійснює роздрібну торгівлю тютюновими виробами.
18.09.2020 року ТОВ "Галичина Табак" отримало ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами, за адресою м. Івано-Франківськ вул. Максимовича, буд.8, термін дії з 23.09.2020 до 23.09.2025 року, також товариство має ліцензію на право оптової торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах № 990219202200021 від 15.03.2022. Для зберігання підакцизних товарів в установленому порядку отримані відповідні довідки, а місця зберігання таких товарів занесені у Єдиний державний реєстр місць зберігання.
ТзОВ "Галичина - Табак" є одним з провідних дистриб'юторів тютюнових виробів в Україні, здійснює дистриб"юцію тютюнових виробів на території: Івано-Франківської, Київської, Волинської, Львівської, Закарпатської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.
Головним управлінням ДПС в місті Києві відповідно до наказу від 04.11.2022 року №4918-п "Про проведення фактичної перевірки" та на підставі направлень від 04.11.2022 року проведено фактичну перевірку ФОП ОСОБА_1 , (код НОМЕР_1 ) за адресою АДРЕСА_1 , та встановлено факт зберігання з метою наступного роздрібного продажу тютюнових виробів, без марок акцизного податку встановленого зразка.
Під час проведення фактичної перевірки, на підставі наданих до перевірки ФОП ОСОБА_1 , документів, було встановлено, що зазначені тютюнові вироби було придбано у ТОВ "Галичина Табак" відповідно до податкової накладної № KV000051354 від 02.11.2022 у кількості 14 блоків на загальну суму 6 530,00 грн.
За результатами фактичної перевірки складено акт перевірки від 07.11.2022 року №35605/Ж5/26-15-19-09-/2964101476.
При проведенні вказаної фактичної перевірки встановлено порушення а саме:
- порушення ч. 52 ст. 15 Закону України від 19.12.1995р №481/9506 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного та плодового алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального" постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1251 "Про затвердження Положення про виготовлення зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв тютюнових виробів рідин, що використовуються в електронних сигаретах зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку, вимог п. 15 ст. Закону України від 06.07.1995 року зі змінами та доповненнями.
ГУ ДПС у м. Києві скероване на адресу ГУ ДПС в Івано-Франківській області лист про застосування заходів, передбачених ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР.
ГУ ДПС в Івано-Франківській області, в особі заступника начальника, було прийнято розпорядження № 357-Л про анулювання ліцензії ТОВ "Галичина - Табак" на право оптової торгівлі тютюновими виробами реєстраційний № 990211202000034 від 18.09.2020.
Не погоджуючись із розпорядженнями відповідача про анулювання ліцензії позивач стверджує, що оскаржуване розпорядження прийнято протиправно та підлягає скасуванню, звернувся до суду із даним позовом.
При вирішенні спору суд керується таким.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з пп.75.1.3 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Порядок проведення фактичної перевірки закріплено в статті 80 ПКУ.
Відповідно до пп.80.2.5 п.80.2 ст.80 ПКУ фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах і пального, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, та/або масовими витратомірами, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального;
Тобто, обов'язковими обставинами (передумовами) для проведення фактичної перевірки згідно з підпунктом 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України є отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах і пального, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, та/або масовими витратомірами, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального.
При цьому, повинні існувати конкретні фактичні обставини та передумови, які дозволяють податковому органу керуватись вказаною правовою нормою при призначенні (проведенні) такої перевірки, а підстави проведення перевірки, зазначені в документах на перевірку, повинні бути очевидними і зрозумілими не лише для контролюючого органу, але й для платника податків, що безпосередньо пов'язано з реалізацією останнім права на захист своїх інтересів.
Відповідно ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного розпорядження на підставі, зокрема, заяви суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво).
Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб'єктом господарювання (у тому числі іноземний суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) розпорядження про її анулювання в електронній формі засобами електронного зв'язку.
Частиною першою ст. 20 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР "Про звернення громадян" зі змінами та доповненнями та п. 2 розд. IV Порядку розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній податковій службі України та її територіальних органах, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15 червня 2020 року № 297, встановлено, зокрема, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження.
Ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі: заяви суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво); рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво); несплати чергового платежу за ліцензію; встановлення факту незаконного використання суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) марок акцизного податку (стосовно імпортерів); встановлення факту торгівлі суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного податку; рішення суду про встановлення факту переміщення суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем; порушення вимог статті 15-3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях; отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами; встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії; встановлення факту здійснення роздрібної торгівлі через реєстратори розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій), не зазначені в ліцензії; встановлення факту відсутності суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) за місцезнаходженням та/або за місцезнаходженням провадження діяльності, які зазначені у виданій ліцензії; порушення термінів звернення до органу ліцензування щодо зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання (у тому числі іноземному суб'єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензії; відмови, без законодавчих підстав, від доступу представника контролюючого органу до проведення перевірки відповідно до вимог статей 80, 81 Податкового кодексу України, на підставі акта, складеного посадовими (службовими) особами податкового органу, який засвідчує факт відмови.
Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) розпорядження про її анулювання в електронній формі засобами електронного зв'язку.
Спеціальним законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон №481).
Відповідно до частини 11 статті 15 Закону №481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
За визначенням, наведеним у абзаці 25 статті 1 Закону №481 ліцензія (спеціальний дозвіл) - це документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
18.09.2020 року ТзОВ "Галичина-Табак" отримало ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами, за адресою м. Івано-Франківськ вул. Максимовича, буд.8 , термін дії з 23.09.2020 до 23.09.2025 року.
В матеріалах справи міститься довідка - реєстр № 193-01 від 28.12.2022 видаткових накладних, видана ТОВ "Галичина - Табак" з якої вбачається та в якій повністю відображено діяльність Товариства протягом 01.11.2022, 02.11.2022 та 03.11.2022, в тому числі і по Київському РСП ТОВ "Галичина - Табак", тобто чітко можна встановити, що жодних господарських відносин у ТОВ "Галичина - Табак" та ФОП ОСОБА_1 , не має.
Також із вказаної вище довідки вбачається, що ТОВ "Галичина - Табак" - позначення для накладних використовується виключно кирилицею "ГТ".
Слід зазначити, позначення для накладних "KV", тобто напис латиницею який вказано податковим органом у акті перевірки у даній довідці реєстру відсутній.
Водночас суд звертає увагу, що в акті фактичної перевірки від 07.11.2022 № 35605/Ж5/26-15-09-07/ НОМЕР_2 на який посилається відповідач, зазначено, що "Копію зазначеної накладної ФОП ОСОБА_1 під час перевірки не надав".
Аналізуючи викладене, суд робить висновок про відсутність чітко визначених документів, які б підтверджували факт порушення ТОВ "Галичина - Табак" передбачених статтею 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР.
Відповідно до частини другої статті 2 кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням встановлених обставин та досліджених доказів суд дійшов висновку, що розпорядження Головного управління ДПС у Івано-Франківській області про анулювання ліцензії № 357-Л від 10.11.2011 на право оптової торгівлі тютюновими виробами ТзОВ "Галичина-Табак" реєстраційний номер №990211202000034 з терміном дії з 23.09.2020 по 23.09.2025, не відповідає наведеним у ст.2 КАС України критеріям, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Ураховуючи вищевикладене, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що позов ТзОВ "Галичина-Табак" є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір, який в силу ч. 1 ст. 139 КАС України підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати розпорядження заступника начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області № 357-Л від 10.11.2022 про анулювання ліцензії ТОВ "Галичина - Табак" на право оптової торгівлі тютюновими виробами реєстраційний № 990211202000034 від 18.09.2020.
Заходи забезпечення адміністративного позову вжиті ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.11.2022 - залишити в силі до набрання рішення у справі № 300/4615/22 законної сили.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Івано-Франківській області на користь ТзОВ "Галичина-Табак" судовий збір в сумі 2481,00 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Галичина - Табак" (код ЄДРПОУ 364972643, вул. Максимовича, буд. 8, м. Івано-Франківськ, 76006);
відповідач: Головне управління ДПС в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 43968084, вул. Незалежності, буд. 20. м. Івано-Франківськ, 76018).
Суддя Шумей М.В.