29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"19" січня 2023 р. Справа № 924/49/23
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Смаровоза М.В., розглянувши матеріали
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Груп Інтрейд"
до державного підприємства "Новатор"
про стягнення 49720,47 грн. заборгованості,
До господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю "Груп Інтрейд" до державного підприємства "Новатор", в якій просить суд стягнути з відповідача 49720,47 грн. заборгованості, з яких 29820 грн. основного боргу, 2612,19 грн. 3% річних, 13304,78 грн. інфляційних втрат, 3983,50 грн. штрафу на підставі договору поставки № 048/145 від 14.02.2020р.
За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Згідно із ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Крім того, судом відзначається, що ст. 9 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Як передбачено ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 3 Закону України „Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч.1 ст. 4 даного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою статті 4 даного Закону встановлено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" було установлено з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2684 гривень.
При цьому, судом звертається увага на те, що за майнову вимогу про стягнення 49720,47 грн. заборгованості необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 2684 грн.
Як вбачається із наявної в матеріалах справи платіжної інструкції № 1204 від 28.12.2022р., позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2481грн.
При цьому, як вбачається з наявної на конверті інформації, дата подання позову - 03.01.2023р., тобто позивачу необхідно було сплати судовий збір станом на 1 січня 2023 року у розмірі 2684 грн.
Відтак, позовна заява не відповідає вимогам ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, оскільки позивачем судовий збір в належному розмірі не сплачений, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем належним чином не виконано вимоги ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
У разі неусунення позивачем недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута особі, що звернулась із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України). Ухвала постановляється 19.01.2023р., зважаючи на тимчасову непрацездатність судді з 11.01.2023р. по 17.01.2023р. включно.
Керуючись ст. ст. 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
Позовну заяву залишити без руху.
Для усунення вказаних в даній ухвалі недоліків надати строк - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили 19.01.2023р. та оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Смаровоз
Віддруков. 3 прим.: 1 - до справи; 2 - позивачу (69035, м. Запоріжжя, вул. Брянська, 15, офіс 25); 3 - відповідачу (29018, м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 17).
Ел. адреси:
позивачу - ІНФОРМАЦІЯ_2
відповідачу ІНФОРМАЦІЯ_1