вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
про відкриття провадження у справі про банкрутство
"17" січня 2023 р. Справа № 918/1128/22
Господарський суд Рівненської області у складі судді Качура А.М.,
розглянув матеріали заяви: Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради
про: відкриття провадження у справі про банкрутство
боржник: Комунальне підприємство "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради
секретар судового засідання: С.Коваль;
представники:
від заявника: Р.Рибачок, І.Боліщук;
арбітражний керуючий: І.Мельник;
від Рівненської міської ради: М.Чепиль;
29 грудня 2022 року Комунальне підприємство "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради (код ЄДРПОУ 35597574) звернулося до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно з положеннями статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУзПБ), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно з положеннями статті 39 КУзПБ, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.
За результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.
Ухвалою суду від 17 січня 2023 року прийнято до розгляду заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради, заяву призначено до слухання у підготовчому засіданні на 17 січня 2023 року.
Згідно з частинами 1, 6 статті 34 КУзПБ заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником. Боржник зобов'язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності).
Заявник вказує, що станом на дату звернення має заборгованість перед ТОВ "Рівнетеплоенерго" в розмірі 1 001 412,77 грн, що підтверджена рішенням суду у справі №918/316/22, та заборгованість в розмірі 689 297,80 грн, що стверджена рішенням суду у справі №918/317/22.
Окрім того, рішенням Рівненської міської ради від 20 жовтня 2022 року №2553 зменшений статутний капітал заявника, а також передано з балансу заявника майно, у зв'язку з чим підприємство втратило можливість виконувати свою статутну діяльність.
Разом з тим, у заяві зазначено, що заявник має заборгованість по єдиному внеску нарахованих роботодавцем на суми заробітної плати в розмірі 68 515,05 грн та заборгованість по податку на додану вартість в розмірі 215 943,00 грн.
Заявник також вказує, що у нього наявна заборгованість перед ТОВ "Газова компанія" в розмірі 380 000,00 грн, а також перед ТОВ "Рівненська обласна енергопостачальна компанія" в розмірі 1 244 986,33 грн.
Відповідно до статуту Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради, підприємство засноване на власності Рівненської міської територіальної громади. Засновником та власником підприємства є Рівненська міська територіальна громада в особі Рівненської міської ради (далі - власник). Управління комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради є уповноваженим Власником органом управління підприємством.
Підприємство керується у своїй діяльності Цивільним кодексом України. Господарським кодексом України, іншими нормативними актами, рішеннями Рівненської міської ради, розпорядженнями Рівненського міського голови та цим статутом,
Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахункові та інші рахунки в установах банків, печатку, кутовий штамп та інші необхідні реквізити. Підприємство набуває права юридичної особи з моменту його державної реєстрації в установленому законом порядку.
Згідно з положеннями пункту 4 статуту, за своїм правовим статусом підприємство є комунальним комерційним і діє на принципах повного господарського розрахунку та самофінансування в поєднанні з бюджетним фінансуванням у порядку, визначеному чинним законодавством України.
Відповідно до пункту 10 статуту, підприємство може бути ліквідоване: за рішенням Рівненської міської ради; за рішенням суду про визнання недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені під час її створення порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
Згідно із рішенням Рівненської міської ради №2554 від 20 жовтня 2022 року "Про заходи щодо погашення боргів КП "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради", міська рада вирішила надати КП "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради дозвіл на звернення до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до статті 209 Господарського кодексу України (далі ГК України), у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
Статтею 1 КУзПБ визначено, що неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Згідно з положеннями статті 210 ГК України, засновники (учасники) суб'єкта підприємництва, власник майна, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, у межах своїх повноважень зобов'язані вживати своєчасних заходів щодо запобігання його банкрутству.
Відповідно до статті 1 КУзПБ, під боржником розуміється юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов'язання, строк виконання яких настав.
В свою чергу згідно до норм Кодексу грошове зобов'язання - це зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Нормами Кодексу закріплено, що неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Отже, станом на дату звернення з даною заявою КП "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради немає можливості належним чином виконати в строки, які визначені як договорами чи нормами закону, грошові зобов'язання.
Суд встановив, що рішенням Господарського суду Рівненської області від 13 липня 2022 року у справі №918/316/22 вирішено стягнути з Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівнетеплоенерго" 1 001 412,77 грн основного боргу та 15 021,19 грн судового збору.
Рішенням Господарського суду Рівненської області від 08 вересня 2022 року у справі №918/317/22 вирішено стягнути з Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівнетеплоенерго" 689 297,80 грн основного боргу та 10 339,47 грн - судового збору.
Вказані судові рішення набрали законної сили та є обов'язковими до виконання.
Статтею 8 КУзПБ визначено, що справи про банкрутство розглядаються господарськими судами за місцезнаходженням боржника - юридичної особи, фізичної особи або фізичної особи - підприємця. Право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають боржник, кредитор. Провадження у справі про банкрутство відкривається господарським судом за заявою боржника також у разі загрози його неплатоспроможності. Якщо справа не підсудна такому господарському суду, матеріали справи передаються господарським судом за встановленою підсудністю в порядку, визначеному Господарським процесуальним кодексом України.
Згідно з правилами статті 39 КУзПБ, господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.
За наслідками розгляду в підготовчому засіданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд не встановив підстав для відмови у відкритті провадження, передбачених у пункті 6 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства.
Cуд не встановив обставин щодо можливості боржника виконати майнові зобов'язання, строк яких настав. Доказів на підтвердження спроможності виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість боржник суду не надав.
За таких обставин суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради, ввести процедуру розпорядження майном, мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначити розпорядника майна боржника.
Згідно з положеннями статті 28 КУзПБ, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.
Водночас, згідно з нормами частини 2 Перехідних положень КУзПБ, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Заява про відкриття провадження у справі про банкрутство містить клопотання про призначення Мельник І.А. розпорядником майна боржника.
29 грудня 2022 року арбітражним керуючим Мельник Іриною Анатоліївною подано заяву про згоду на участь у справі про банкрутство Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради.
З огляду на приписи частини 2 Перехідних положень, статті 28 КУзПБ та наведені вище обставини, суд вважає за необхідне призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Мельник І.А.
Частиною 8 статті 39 КУзПБ визначено, що в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.
Відповідно до частини 2 статті 30 КУзПБ, розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Суд вважає за необхідне встановити основну грошову винагороду розпоряднику майна у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень за рахунок коштів, авансованих боржником на депозитний рахунок Господарського суду Рівненської області.
Керуючись статтями 2, 30, 34, 39, 41 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Відкрити провадження у справі №918/1128/22 про банкрутство Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради (33001, м. Рівне, вул.Соборна 19б, код ЄДРПОУ 35597574).
2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
3. Ввести процедуру розпорядження майном Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради до 06 липня 2023 року.
4. Розпорядником майна призначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , свідоцтво №1856 від 06.02.2018 року).
5. Встановити грошову винагороду розпоряднику майна арбітражному керуючому у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради за рахунок коштів, авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Рівненської області.
6. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
7. З метою виявлення кредиторів, здійснити оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради (33001, м. Рівне, вул.Соборна 19б, код ЄДРПОУ 35597574) на офіційному веб-порталі судової влади України.
8. Встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 08 березня 2023 року.
9. Встановити дату складання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду 08 березня 2023 року.
10. Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 17 березня 2023 року.
11. Проведення попереднього засідання суду призначити на "21" березня 2023 р. на 11:00 год., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області (за адресою 33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А, в залі судових засідань каб. №11).
12. Зобов'язати розпорядника майна боржника у наступному засіданні надати cуду звіт про поведену роботу.
Копію ухвали направити: боржнику, арбітражному керуючому, Рівненському міському відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Львів) (33028, м. Рівне, вул. Замкова, 22а); Головному управлінню ДПС у Рівненській області (33023, м. Рівне, вул. Відінська, 12), Сектору з питань банкрутства у Рівненській області відділу банкрутства Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) (33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29, каб. 304) державному реєстратору за місцезнаходженням боржника.
Ухвала набирає законної сили порядку визначеному статтею 235 ГПК України та може бути оскаржена у відповідності до статей 254, 255 ГПК України
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://court.gov.ua/sud5019/.
Суддя А.Качур