Справа № 185/687/23
Провадження № 3/185/591/23
17 січня 2023 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Мельник Ю.А., розглядаючи матеріали, що надійшли з ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого водієм ПП « ОСОБА_2 », який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
за вчинення правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
На адресу Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшла справа про адміністративне правопорушення щодо гр. ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, протокол від 08.01.2023 року серії ААД №343167.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що 08.01.2023 року о 18.00 год. на автодорозі м.Тернівка - с.Вербки водій ОСОБА_1 , знаходячись в стані алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, умисно передав водію ОСОБА_3 кермо автомобіля марки «ВАЗ 2106», державний номерний знак НОМЕР_1 , який мав ознаки алкогольного сп'яніння, чим порушив п. 2.9 а ПДР України.
Дії гр. ОСОБА_1 кваліфіковані за ст.130 ч.1 КУпАП.
Під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує зокрема - чи належить до компетенції розгляд даної справи,чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (ст.278 КУпАП).
Відповідно до ст.276 КУпАП за загальним правилом справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, місцем вчинення адміністративного правопорушення гр. ОСОБА_1 зазначено: автодорога м.Тернівка - с.Вербки. Дана адреса вказана не повністю, не зазначено в якому або біля якого саме населеного пункту відбулися дані події, не долучено будь-яких письмових документів, за якими можливо встановити місце вчинення вказаного адміністративного правопорушення, тому суд позбавлений можливості визначити підсудність вказаного адміністративного протоколу Павлоградському міськрайонному суду Дніпропетровської області.
Крім того, відповідно до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 №1376 не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Однак всупереч даної норми, у протоколі у графі «чим порушив(ла) правопорушення, передбачене» міститься виправлення у частині адміністративного правопорушення до якої притягається гр. ОСОБА_1 .
Згідно з вимогами ч.1 ст.256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Положеннями ст.256 КУпАП встановлені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, який є основним процесуальним документом, доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст.278 КУпАП при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Враховуючи наведене, у судді немає реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів.
За таких обставин, адміністративні матеріали підлягають поверненню для належного дооформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 251, 254, 256, 276, 278 КУпАП,суддя -
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП, повернути до ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.А. Мельник