Ухвала від 19.12.2022 по справі 932/7330/22

Справа № 932/7330/22

Провадження № 1-кс/932/3592/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2022 року м. Дніпро

Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі суду в м. Дніпрі клопотання прокурора Мангушського відділу Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 , про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Мангушського відділу Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 звернулася до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська із клопотанням про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження № 12021052510000719 від 30.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 146-1 КК України а саме: копію постанови про відновлення місця проведення досудового розслідування від 06.10.2021 року; копію постанови про призначення групи прокурорів від 12.10.2021 року; копію постанови про створення групи слідчих від 20.10.2022 року; копія протоколу огляду інтернет сторінки від 20.12.2022 року за фактом насильницького позбавлення волі гр. ОСОБА_4 ; копія матеріалів ЄO BП № 4 (м. Слов'янськ) Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області № l5847 від 29.05.2021 року; копія матеріалів ЄО ВП № 2 (Лівобережний) Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області № 14225 від 01.07.2021 року; копія матеріалів ЄО ВП № 4 (Мангушський) Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області № 7122 від 20.10.2021 року; копія талону до супровідного листа № 13496 від 27.02.2022 на 2 арк.

Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали кримінального провадження № 12021052510000719 від 30.05.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 146-1, а саме за фактом насильницького позбавлення волі ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та її сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Досудовим слідством встановлено, 29.05.2021 до ЧЧ ВП № 4 Краматорського РУП надійшла заява від ОСОБА_6 про те, що 14.05.2021 невідомі представники «ДНР» на пункті пропуску «Маринівка», розташованого в с. Маринівка, Шахтарського району Донецької області затримали доньку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прож: АДРЕСА_1 та на теперішній час утримують її в ITT м. Донецька.

У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Указом Президента України № 259/2022 від 18.04.2022 року продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб. Вказаний Указ Президента України затверджено Законом України № 2212-IX від 21.04.2022 року.

Указом Президента України № 341/2022 від 17 травня 2022 року строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.

Указом Президента України № 757/2022 від 07 листопада 2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб.

Згідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» у період воєнного стану не можуть бути припинені повноваження судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність.

Відповідно до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 07.06.2022 затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 25.04.2022 № 75 (у редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 10.06.2022 № 113) Маріупольська територіальна громада віднесена до тимчасово окупованої території України

3 урахуванням того, що частина матеріалів вказаного кримінального провадження перебувають на тимчасово окупованій території у смт. Мангуш Маріупольського району Донецької області в СВ ВП № 4 Маріупольського РУП ГУНПІ в Донецькій області, за адресою: смт. Мангуш, Маріупольський район, вул. Тітова, 63, то на даний час неможливо прийняття законне процесуального рішення.

У судове засідання прокурор не з'явився, про дату та час повідомлений належним чином.

Оскільки учасники кримінального провадження у судове засідання не з'явились, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося.

Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього докази, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України слідчий суддя - це суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

У відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Законом України від 14 квітня 2022 року № 2201-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану» КПК України доповнено статтею 615-1, якою передбачено порядок відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану.

Положеннями ч. 3 ст. 615-1 КПК України встановлено, що клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження розглядається слідчим суддею того суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, а в разі неможливості з об'єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя - іншого суду, визначеного в порядку, передбаченому законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 615-1 КПК України відновленню підлягають втрачені матеріали кримінального провадження, яке не завершилося направленням обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду, а також матеріли кримінального провадження, в якому обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності направлено до суду, проте підготовче судове засідання не відбулося; судовий розгляд розпочато, проте рішення суду за результатами його розгляду не ухвалено; судом ухвалено рішення, проте воно не набрало законної сили.

Частиною 2 ст. 615-1 КПК України передбачено, що матеріали кримінального провадження, не направлені з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду, а також матеріли кримінального провадження, в якому обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності направлено до суду, проте підготовче судове засідання не відбулося; судовий розгляд розпочато, проте рішення суду за результатами його розгляду не ухвалено; судом ухвалено рішення, проте воно не набрало законної сили, підлягають відновленню за рішенням слідчого судді, суду у разі надходження клопотання від прокурора або від слідчого чи дізнавача, погодженого з прокурором, або від сторони захисту чи потерпілого, або за власною ініціативою суду, за умови наявності витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування, або постанови про початок досудового розслідування, винесеної у порядку, передбаченому статтею 615 цього Кодексу, або ухвали про призначення судового розгляду, наявних у цьому кримінальному провадженні відповідних матеріалів фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інших носіїв інформації, а також копій документів, засвідчених з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

За приписами ч. 14 ст. 615 КПК України копії матеріалів кримінальних проваджень, досудове розслідування в яких здійснюється в умовах воєнного стану, в обов'язковому порядку зберігаються в електронній формі у дізнавача, слідчого чи прокурора.

Вимогами ч. 4ст. 615-1 КПК України встановлено, що до клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження додаються документи або їх копії, у тому числі не посвідчені в установленому порядку, що збереглися у прокурора, слідчого, дізнавача, сторони захисту чи потерпілого, за умови їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом.

На виконання вимог ч. 4 ст. 615-1 України до клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження слідчим додані копії матеріалів кримінального провадження, а саме: витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021052510000719 від 30.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 146-1 КК України; постанова про відновлення місця проведення досудового розслідування від 06.10.2021 року; постанова про призначення групи прокурорів від 12.10.2021 року; постанова про створення групи слідчих від 20.10.2022 року; протокол огляду інтернет сторінки від 20.12.2022 року за фактом насильницького позбавлення волі гр. ОСОБА_4 ; матеріали ЄO BП № 4 (м. Слов'янськ) Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області № l5847 від 29.05.2021 року; матеріали ЄО ВП № 2 (Лівобережний) Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області № 14225 від 01.07.2021 року; матеріали ЄО ВП № 4 (Мангушський) Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області No7122 від 20.10.2021 року; талон до супровідного листа № 13496 від 27.02.2022 року.

Як вбачається з клопотання, матеріали кримінального провадження № 12021052510000719 не направлені до суду та є втраченими, оскільки перебували на тимчасово окупованій території України.

Оцінюючи надані прокурором зібрані матеріали, з метою подальшого продовження досудового розслідування та прийняття остаточного процесуального рішення, суд вважає надані матеріали достатніми для відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану, а тому клопотання підлягає задоволенню, а матеріали кримінального провадження підлягають відновленню в частині доданих до клопотання документів.

Керуючись вимогами ст.ст. 615-1, 369, 372 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Мангушського відділу Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 , про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану, задовольнити частково.

Відновити втрачені в умовах воєнного стану матеріали кримінального провадження № 12021052510000719 від 30.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 146-1 КК України а саме:

-копію постанови про відновлення місця проведення досудового розслідування від 06.10.2021 року;

-копію постанови про призначення групи прокурорів від 12.10.2021 року;

-копію постанови про створення групи слідчих від 20.10.2022 року;

-копія протоколу огляду інтернет сторінки від 20.12.2022 року за фактом насильницького позбавлення волі гр. ОСОБА_4 ;

-копія матеріалів ЄO BП № 4 (м. Слов'янськ) Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області № l5847 від 29.05.2021 року;

-копія матеріалів ЄО ВП № 2 (Лівобережний) Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області № 14225 від 01.07.2021 року;

-копія матеріалів ЄО ВП № 4 (Мангушський) Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області № 7122 від 20.10.2021 року;

-копія талону до супровідного листа № 13496 від 27.02.2022 на 2 арк.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_7

Попередній документ
108446148
Наступний документ
108446150
Інформація про рішення:
№ рішення: 108446149
№ справи: 932/7330/22
Дата рішення: 19.12.2022
Дата публікації: 19.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шевченківський районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; інші клопотання
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (09.12.2022)
Дата надходження: 09.12.2022
Предмет позову: -
Розклад засідань:
19.12.2022 09:45 Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОНДРАШОВ ІГОР АЛЬБЕРТОВИЧ
суддя-доповідач:
КОНДРАШОВ ІГОР АЛЬБЕРТОВИЧ