Справа № 161/45/23
Провадження № 3/161/490/23
м.Луцьк 16 січня 2023 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Гринь О.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працюючої керуючою магазину «Салют»,
- за ч.1 ст.155-1 КУпАП, -
До Луцького міськрайонного суду Волинської області з Головного управління ДПС у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення від 23 грудня 2022 р. № 001592/07-05/ № 732/03-20-07-05 керуюча магазином ОСОБА_1 згідно акта (фактичної) перевірки (бланк № 002022) встановлено невідповідність готівкових коштів на місці здійснення діяльності, незабезпечено програмування для підакцизних товарів в частині кодів УКТЗЕД на тютюнові вироби, чим порушено п. 1,2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» відповідальність за, що передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
У судове засідання 16 січня 2023 року ОСОБА_1 не прибула будучи належним чином повідомленою про дату час та місце його проведення проте подала письмові заперечення та пояснення, щодо обставин викладених в протоколі про адміністративне правопорушення.
В силу вимог ст. 268 КУпАП з огляду на те, що ОСОБА_1 була належним чином повідомленою про дату час та місце проведення судового засідання суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи письмові пояснення та заперечення ОСОБА_1 , суд приходить до висновку, що провадження підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення, з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Приписами ст. 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає адміністративній відповідальності та встановити інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 155-1 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Суб'єктами правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, можуть бути особи, які відповідно до своїх функціональних обов'язків здійснюють розрахункові операції, а також посадові особи, до компетенції яких належить організація здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Закон виключає можливість притягнення особи до адміністративної відповідальності за відсутності складу правопорушення, при цьому якщо відсутній хоча б один з елементів складу правопорушення, то відсутній склад правопорушення в цілому. Обов'язок доведення наявності в діях правопорушника складу правопорушення, передбаченого певною статтею КУпАП, покладається на осіб, які відповідно до КУпАП уповноважені складати протокол про адміністративне правопорушення.
Ані протокол про адміністративне правопорушення, ані додані до нього документи, не містять відомостей про те, що керуючий господарської одиниці магазину «Салют», який належить суб'єкту господарської діяльності приватне підприємство «Торговий дім «Салют»», ОСОБА_1 , який не являється керівником приватного підприємства «Торговий дім «Салют»», відповідно до своїх функціональних обов'язків здійснює розрахункові операції, чи є посадовою особою, до компетенції якої належить організація здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Судом також перевірено документи, додані ОСОБА_1 до письмових пояснень.
Посадова інструкція керуючого магазину ОСОБА_1 не містить обов'язків щодо здійснення розрахункових операцій, чи організації здійснення розрахункових операцій.
Виходячи із вищезазначеного, суд дійшов висновку про відсутність підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Керуючись ст.ст.33-35, ч.1 ст.155-1, ст. ст. 268, 279, 280, 283-285, 294 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області О.М. Гринь