16 січня 2023 р. м. Чернівці Справа № 600/2504/22-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брезіної Т.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,-
Описова частина
Короткий виклад позиції позивача та заперечень відповідача
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким:
- визнати протиправними обмеження Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області проведеного ОСОБА_1 перерахунку пенсії в розмірі 75 % суми підвищення пенсії за період з 05 березня по 31 грудня 2019 року та його відмову від проведення перерахунку пенсії за вказаний період, що викладена в листі від 16.06.2022 № 2400-1703-8/20446;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії враховуючи 100% суми підвищення пенсії за період з 05 березня по 31 грудня 2019 року, розрахованої виходячи із 77% відповідних сум грошового забезпечення, що включає в себе оклади за посадою і військовим званням, процентну надбавку з вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію відповідно до вимог рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 16.08.2021 по справі №600/2239/21-а, та виплачувати її з різницею раніше виплачених коштів.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що відповідачем перераховано пенсію відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб" однак, пенсія з 05 березня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. обмежена в розмірі 75% суми підвищення пенсії. Позивач зазначає, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 р. у справі №826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019 р., визнано протиправними та не чинними пункти 1, 2 постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103, якими передбачалось поетапне збільшення виплати суми підвищення протягом 2018-2020 років. З вказаних підстав, позивач вважає, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо зменшення розміру виплати нарахованої пенсії, починаючи з 05.03.2019 р. є протиправними.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити. У відзиві відповідач стверджує про їх безпідставність, оскільки виплата пенсії позивачу з 01.01.2018 р. здійснюється відповідно до п. 1 та п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103, якими встановлено, що з 01.01.2018 р. виплата перерахованої суми пенсії відбувається з розрахунку 50% від суми підвищення, з 01.01.2019 р. з розрахунку 75% від суми підвищення, а з 01.01.2020 р. з розрахунку 100% від суми підвищення. Крім того, відповідач зазначає, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 р. у справі №826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019 р., визнано нечинними п. 1 та п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103, однак вказане не може бути наслідком визнання протиправними дій пенсійного органу щодо проведеного перерахунку пенсії, які були вчинені до визнання нечинними норми п. 1 та п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103.
Рух справи у суді
Судом відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників адміністративної справи.
Фактичні обставини справи, встановлені судом
Позивачу призначено пенсію за вислугу років, згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ.
Пенсійним органом проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 р., при цьому, у перерахунку пенсії вказано, що підвищення пенсії виплачується з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р. в розмірі 50% від підвищення, з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. в розмірі 75% від підвищення, а з 01.01.2020 р. в розмірі 100% від підвищення. (а.с. 15).
Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 16.08.2021 р. у справі №600/2239/21-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії, позов задоволено повністю. Визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Чернівецького обласного ТЦК та СП від 17.03.2021 р. № ХЖ-16911. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провести з 01.04.2019 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Чернівецького обласного ТЦК та СП від 17.03.2021 р. № ХЖ-16911, з урахуванням раніше виплачених сум та з урахуванням рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.11.2018 року у справі № 824/930/18-а за позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про виплату пенсії виходячи з розрахунку 77 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Стягнуто на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в сумі 908 грн згідно квитанції №188 від 19.05.2021 року.
Позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії за період з 05 березня по 31 грудня 2019 року з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, однак, згідно листа пенсійного органу від 16.06.2022 № 2400-1703-8/20446 позивачу повідомлено про відсутність підстав для перерахунку пенсії. (а.с. 18-19).
Мотивувальна частина
Відповідно до ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.
Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Згідно з ч. 1 ст. 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Відповідно до преамбули Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Закон № 2262-ХІІ має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.
Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з ч. 1 ст. 1-1 Закону № 2262-ХІІ законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.
Відповідно до ст. 51 Закону № 2262-ХІІ при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі по тексту - Порядок №45, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Так, пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” постановлено: перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.
Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах:
- з 1 січня 2018 року - 50 відсотків;
- з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків;
- з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Рішенням окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019 р., визнані протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” та зміни до пункт у 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
14.08.2019 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова № 804 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, якою встановлено, що виплата пенсій, призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із зазначеним Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) та перерахованих з 1 січня 2018 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, заклади вищої освіти), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, здійснюється у 2019 році в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року.
Норми Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” не містять приписів щодо виплати призначеної/перерахованої пенсії частками або у будь-яких відсотках від суми підвищення пенсії внаслідок її перерахунку.
Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 та від 14.08.2019 року № 804 містять положення, які регулюють процес виплати вже перерахованої пенсії, однак Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” делегував Кабінету Міністрів України лише право встановлювати умови, порядок та розмір проведення перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
Суд наголошує, що нормами Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” не уповноважено Кабінет Міністрів України встановлювати відстрочку виплати вже перерахованих пенсій.
Крім того, 10.02.2020 р. рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 640/19648/19, визнано протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 року № 804, з тих самих підстав, що слугували для скасування п.1 та п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
З вказаних підстав, суд робить висновок, що постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 та від 14.08.2019 року № 804, в частині встановлення порядку виплати перерахованих пенсій, не відповідають Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, як нормативно - правовому акту вищої сили, та фактично звужують право позивача на отримання пенсії в розмірі, який встановлений внаслідок проведеного перерахунку, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
Таким чином судом встановлено, що внаслідок перерахунку 12.04.2018 р. позивачу пенсії за вислугу років з 01.01.2018 р. відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103, розмір підвищення до пенсії склав 2054,07 гривень. При цьому, у перерахунку пенсії вказано, що підвищення пенсії виплачується з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р. в розмірі 50% від підвищення, з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. в розмірі 75% від підвищення, а з 01.01.2020 р. в розмірі 100% від підвищення.
Однак, після прийняття рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019 р., пенсійним органом протиправно виплачувалась позивачу перерахована пенсія не в повному обсязі на підставі положень постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 та від 14.08.2019 року № 804, зокрема в розмірі 75% від підвищення.
З вказаних підстав суд визнає протиправними дії пенсійного органу щодо зменшення розміру пенсії позивачу за рахунок виплати з 05.03.2019 р. 75% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року.
Висновки за результатами розгляду справи
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.1 та ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За результатами судового розгляду встановлено, що з 05.03.2019 року, з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій позивачу, з урахуванням 100 відсотків суми підвищення визначеного станом на 01.03.2018 р.
З вказаних підстав, суд дійшов висновку, що обмеження Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області проведеного ОСОБА_1 перерахунку пенсії в розмірі 75 % суми підвищення пенсії за період з 05 березня по 31 грудня 2019 року та його відмову від проведення перерахунку пенсії за вказаний період, що викладена в листі від 16.06.2022 № 2400-1703-8/20446, є протиправними.
Щодо позовних вимог про перерахунок пенсії позивача з 05 березня по 31 грудня 2019 року, розрахованої виходячи із 77% відповідних сум грошового забезпечення, з врахуванням окладу за посадою і військовим званням, процентну надбавку з вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію відповідно до вимог рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 16.08.2021 по справі №600/2239/21-а, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Судом встановлено, що рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 16.08.2021 р. у справі №600/2239/21-а визначено, що з 05.03.2019 року, з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку з 01.04.2019 р. пенсій позивачу, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, перерахунок пенсії позивача, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення підлягав з 01.04.2019 р., а не з 05.03.2019 р. як помилково вважає позивач. Крім того, суд наголошує, що порушені права позивача в частині перерахунку пенсії, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення повністю поновлено рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 16.08.2021 р. у справі №600/2239/21-а. При цьому, суд наголошує, що предметом спору в даній справі є обмеження Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області проведеного ОСОБА_1 перерахунку пенсії в розмірі 75 % суми підвищення пенсії за період з 05 березня по 31 грудня 2019 року, а не перерахунок пенсії, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення. Отже, суд вважає необґрунтованими та безпідставними позовні вимоги в цій частині.
Також, позивач у позові просить суд зобов'язати відповідача після перерахунку пенсії виплачувати її з різницею раніше виплачених коштів, однак вказана вимога є неналежним способом відновлення порушеного права, оскільки наразі відсутні підстави вважати, що відповідачем буде порушено його право в майбутньому. При цьому, суд не може приймати рішення про зобов'язання відповідача вчиняти чи утримуватись від вчинення певних дій в майбутньому до моменту порушення прав, свобод та інтересів особи, а тому вказані позовні вимоги є безпідставними та не можуть бути задоволені.
Згідно з ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Суд дійшов висновку, що належним та достатнім способом відновлення порушеного права позивача буде зобов'язання відповідача провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 05.03.2019 р., з урахуванням 100 відсотків суми підвищення визначеного станом на 01.03.2018 р. та виплатити її з різницею раніше виплачених коштів.
Крім того, судом встановлено, що право позивача на отримання пенсії з розрахунку 77% відповідних сум грошового забезпечення встановлено рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду у постанові від 06.11.2018 р. у справі №824/930/18-а та у рішенні Чернівецького окружного адміністративного суду від 16.08.2021 по справі №600/2239/21-а, а тому перерахунок пенсії позивача з 05.03.2019 р. підлягає з розрахунку 77% відповідних сум грошового забезпечення.
У зв'язку із зазначеним, суд дійшов висновку про вихід за межі позовних вимог та часткове задоволення позовних вимог.
Судові витрати
Відповідно до ч.4 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Таким чином, сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань, пропорційно задоволеним позовним вимогам.
Керуючись статтями 9, 14, 77, 78, 90, 139, 143, 241 - 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,-
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправними обмеження Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області проведеного ОСОБА_1 перерахунку пенсії в розмірі 75 % суми підвищення пенсії за період з 05 березня 2019 року по 31 грудня 2019 року та його відмову від проведення перерахунку пенсії за вказаний період, що викладена в листі від 16.06.2022 № 2400-1703-8/20446.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 05.03.2019 р., з урахуванням 100 відсотків суми підвищення визначеного станом на 01.03.2018 р. з розрахунку 77% відповідних сум грошового забезпечення та виплатити її з різницею раніше виплачених коштів.
4. В решті позову відмовити.
5. Стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір, пропорційно задоволеним позовним вимогам, в сумі 496,20 грн згідно платіжної квитанції № 1019628602 від 14.07.2022 року.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.
Найменування учасників справи:
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП НОМЕР_1 ).
відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (58002, м.Чернівці, площа Центральна, 3, код ЄДРПОУ 40329345).
Суддя Т.М. Брезіна