12 січня 2023 рокуЛьвівСправа № 500/2730/22 пров. № А/857/13710/22
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді: Запотічного І.І.,
суддів: Довгої О.І., Шавеля Р.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2022 року (головуючий суддя Баб'юк П.М., ухвалене в м.Тернополі) у справі №500/2730/22 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання дії та бездіяльності протиправними, -
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області та, просив: визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, які полягають у відмові скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які фактично виплачені за прирівняною посадою поліцейського станом на 19 листопада 2019 року; зобов'язати Головне управління Національної поліції в Тернопільській області скласти та направити до ГУ ПФУ у Тернопільській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та з урахуванням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”), постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 “Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищим навчальним закладам МВС із специфічними умовами навчання”, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії, які фактично виплачені за прирівняною посадою поліцейського станом на 19 листопада 2019 року, до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, для проведення з 01 грудня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .
Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2022 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, покликаючись на порушенням судом норм матеріального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі з підстав наведених в апеляційній скарзі.
Апелянт вважає, що має право на отримання з 01.12.2019 пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 988 і відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ станом на 19.11.2019. Водночас, до моменту отримання належної довідки від Відповідача у Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області не виникає обов'язку з перерахунку пенсії.
Оскільки апеляційна скарга подана на рішення суду першої інстанції, яке ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, колегія суддів, керуючись п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, вирішила розглядати справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з огляду на наступні підстави.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме відповідно до наказу ГУНП в Тернопільській області від 12.03.2019 №65/ос, ОСОБА_1 звільнено з посади начальника сектору кримінальної поліції Лановецького відділу поліції Кременецького відділу поліції ГУНП в Тернопільській області.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Тернопільській області та з березня 2019 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262-XII.
В травні 2022 року позивач звернувся до ГУНП у Тернопільській області із заявою скласти та подати до ГУ ПФУ в Тернопільській області нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року за посадою старшого слідчого ГУНП в Тернопільській області для проведення з 01 грудня 2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії. Як вбачається з протоколу за пенсійною справою 1913004859 від 21.07.2022, для обчислення пенсії ОСОБА_1 , враховано наступне грошове забезпечення: посадовий оклад - 2950,00 грн; оклад за військове звання - 2000,00 грн; процентна надбавка за вислугу років 40% - 1980,00 грн; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у тому числі надбавка за умови режимних обмежень 15% та премія 84,149% - 11264,7 грн; основний розмір пенсії: 40% грошового забезпечення у розмірі: 4505,88 грн, з урахуванням індексації - 5136,70 грн; індексація базового ОСНП (4505,88*0,140) - 630,82 грн; вид підвищення або надбавки до пенсії “Учасник АТО учасник бойових дій (ст.6)” - 506,75 грн; учасник бойових дій - 40,00 грн; всього призначено - 5683,45 грн.
Листом від 27.06.2022 №37/05/25-2022 ГУНП в Тернопільській області повідомило позивача про відсутність підстав для виготовлення нової довідки у зв'язку з тим, що на адресу ГУНП у Тернопільській області не надходили списки осіб, які проходили службу в Національній поліції та отримали право на перерахунок пенсії.
ОСОБА_1 не погоджуючись з такими діями відповідача щодо відмови у підготовці та направленні до ГУ ПФУ в Тернопільській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та вважаючи їх протиправними, звернувся в суд з даним позовом.
Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.
Частиною 3 статті 43 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ) визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
29.12.2015 набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” від 23.12.2015 № 900-VIII, яким внесені доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ новою частиною такого змісту: “Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських”.
Абзацом 2 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про Національну поліцію” передбачено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Частинами 1 та 2 статті 94 Закону України “Про Національну поліцію” від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII) передбачено, що поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.
Кабінет Міністрів України 11.11.2015 року прийняв Постанову № 988, пунктом 1 якої установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Даною Постановою уряд встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
На виконання статті 94 Закону № 580-VIII, Постанови № 988 Міністерством внутрішніх справ України прийнятий наказ від 06.04.2016 № 260 “Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських”. Цим наказом затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських (надалі - Порядок № 260).
Пунктом 3 Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Також, Порядком № 260 установлені такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7); надбавка за почесне звання “заслужений” (пункт 8); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9); доплата за вчене звання (пункт 10); доплата за службу в нічний час (пункт 11).
Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 06.12.2016 № 1774-VIII частину четверту статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: “Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.”
Згідно з пунктом 1 Постанови №103, визначалось перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).
Відповідно до пункту 3 Постанови № 103, передбачалось перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови №988. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Як передбачено пунктами 5, 6 Постанови № 103 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2018 № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (надалі також - Порядок №45). Внесені зміни до Порядку №45, зокрема пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 5 Порядку № 45 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови № 988. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Як вірно зазначив суд першої інстанції, Постановою № 103 доповнено Порядок № 45 додатком 3, який визначає форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). За змістом цієї довідки грошове забезпечення передбачає: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за почесне звання “заслужений” чи “народний”, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, інші надбавки, які мають постійний характер та визначені Постановою № 988, премія.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/3858/18 від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та постановою Верховного Суду від 12.11.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Відтак колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що відповідач, визначаючи новий порядок перерахунку раніше призначених пенсій, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, не враховував всі види грошового забезпечення військовослужбовців, вичерпний перелік яких встановлений Законом №2011-ХІІ, і які відображають умови, особливості військової служби кожної особи, яка має право на пенсію за Законом №2262-ХІІ.
Відтак, оскаржувані пункти Постанови №103, всупереч вимогам статей 13, 43, частини четвертої статті 63 та частини третьої статті 11 Закону №2262-ХІІ, змінюють умови і норми пенсійного забезпечення військовослужбовців, зокрема позивача.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/12704/18 від 14.05.2019 визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103. Постановою від 19.11.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019.
Як вірно зазначив суд першої інстанції, в диспозиції норми пункту 1 Постанови №103, міститься застереження про коло осіб, на яких приписи даного порядку не поширюються. Таке застереження законодавець помістив у дужки, вказавши “крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським”.
Відтак, пункт 1 Постанови №103, регламентував правовідносини, які виникали під час проведення перерахунку пенсії, що призначались Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, однак не поширював свою дію, серед іншого, на поліцейських.
Щодо пункту 3 Постанови №103, то Уряд, визначив виключне коло осіб, на яких поширювалась його дія, віднісши до них осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). Серед указаних категорій осіб, відсутні працівники поліції.
Відтак колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що на ОСОБА_1 приписи пункту 1 Постанови №103 не поширювались. Водночас, позивач не відносився та категорій осіб (осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції)), які визначались Урядом в пункті 3 Постанови №103, оскільки пенсія йому призначена з березня 2019 року, відповідно до Закону № 2262-ХІІ як особі, що звільнена із служби з органів Національної поліції України (наказ від 12.03.2019 №65/ос), а не міліції. Це означає, що станом на 12.03.2019 позивач був “міліціонером”, а не “поліцейським”.
Суд першої інстанції вірно звернув увагу на те, що відсутність в пунктах 1, 3 Постанови №103, є нормативно виваженими діями Уряду. Так, в першому випадку Уряд виключив поліцейських із переліку осіб, які мають право на перерахунок пенсії, а в другому - не включив їх до такого переліку. Вказана послідовність дій Уряду прослідковується із пунктів 5 Постанови №103 та Додатку 3 до Постанови №103.
В пункті 5 Постанови №103, Уряд наголосив, що “ перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 12, ст. 301)”.
В Додатку 3 до Постанови №103, затверджено форму “Довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції)”.
Відтак суд першої інстанції зробив вірний висновок, що приписи пункту 5 Постанови №103 та форма із змісту довідки, визначена Додатком 3 Постанови №103 стосувались виключно таких категорій осіб, як “особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції)” та не стосувались “поліцейських”.
Отже колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що визнання нечинними пунктів 1-3 Постанови №103, як результат ухвалення ОАСК рішень суду від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18 та від 14.05.2019 (набрало законної сили 05.03.2022) у справі № 826/12704/18 (19.11.2019 набрало законної сили) не породжувало виникнення у відповідача обов'язку скласти та надіслати до ГУ ПФУ в Тернопільській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , за посадою начальника сектору кримінальної поліції Лановецького відділу поліції Кременецького відділу поліції ГУНП в Тернопільській області, для проведення з 01.12.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.
Як вбачається з протоколу за пенсійною справою 1913004859 від 21.07.2022, для обчислення пенсії ОСОБА_1 , для призначення пенсії позивачу до складу грошового забезпечення для призначення пенсії були включені: посадовий оклад, оклад за військове звання; процентна надбавка за вислугу років; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у тому числі надбавка за умови режим обмежень, допуск Ф.2, премія.
Відтак вірним є висновок суду першої інстанції, що розмір грошового забезпечення позивача, визначався відповідно до приписів Постанови № 988 і Порядку № 260, які були чинними станом на день призначення позивачу пенсії.
Як вже було зазначено, 12.03.2019 позивача звільнено із займаної посади, та з дати звільнення позивача із займаної посади в органах Національній поліції України, Кабінетом Міністрів України не приймалося рішень про збільшення розмірів грошового забезпечення поліцейських, зокрема й за прирівняною (відповідною) посадою до тієї, яку займав позивач на день звільнення зі служби, що згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-ХІІ є підставою для перерахунку пенсії за вислугою років вказаній категорії осіб.
Апелянтом, не наведено норми, згідно із якими законодавством у листопаді 2019 року були введені нові види грошового забезпечення або зміни до розмірів вже встановлених видів грошового забезпечення, а судом не встановлено виникнення у листопаді 2019 року обставин, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, у зв'язку з якими позивач просить зобов'язати відповідача видати йому довідку для перерахунку пенсії з 01 грудня 2019 року (згідно позовних вимог).
Відтак колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що у спірних правовідносинах не підлягають застосуванню правові висновки, викладені Верховним Судом у рішенні в зразковій справі № 802/2196/17-а та рішеннях Окружного адміністративного суду м. Києва у справах № 826/3858/18 і № 826/12704/18 (про визнання протиправними і нечинними пунктів 1-3 Постанови № 103 і додатку № 5 Порядку № 45), оскільки вони стосуються пенсій військовослужбовців і прирівняних до них особі працівників органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсії вже призначені станом на 01 січня 2016 року (стосуються міліціонерів) і 01 січня 2018 року (стосуються військовослужбовців) відповідно.
Відтак колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що у відповідача були відсутні підстави для видачі позивачу довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку його пенсії за відповідною посадою станом на листопад 2019 року, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для проведення з 01 грудня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії позивача. А, це в свою чергу, є підставою для відмови у задоволенні позову.
Враховуючи викладе колегія суддів погоджується з судом першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Згідно ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи викладене, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду з наведених вище мотивів, а тому колегія суддів не вбачає підстав для скасування рішення суду першої інстанції.
За правилами статті 139 КАС України, судом не вирішується питання про розподіл судових витрат.
Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 316, 321, 328 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішенняТернопільського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2022 року у справі №500/2730/22 без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя І. І. Запотічний
судді О. І. Довга
Р. М. Шавель