09 січня 2023 року справа № 580/5186/22
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Руденко А.В., розглянувши у письмовому провадженні в спрощеному позовному провадженні без виклику сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в особі представника адвоката Руднічука Дмитра Володимировича до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
28.10.2022 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 в особі представника адвоката Руднічука Дмитра Володимировича з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 28.09.2022 про відмову у перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ФР35222 від 12.09.2022 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.04.2019;
- зобов'язати відповідача здійснити з 01.04.2019 перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ФР35222 від 12.09.2022 про розмір грошового забезпечення та провести виплати за перерахованою пенсією з урахуванням вже виплачених сум.
Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка була перерахована Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області з 01.01.2018 на підставі постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 з грошового забезпечення, що включало лише основні види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років.
Після набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 (05.03.2019), яким скасовані пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018, Черкаський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготував та направив відповідачу довідку №ФР35222 від 12.09.2022 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, до якої були включені основні та додаткові види грошового забезпечення, проте рішенням відповідача у проведенні перерахунку відмовлено через відсутність правових підстав.
Позивач вважає вказану відмову протиправною та такою, що порушує його права.
Відповідач проти позову заперечив. 21.11.2022 надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що позивачу у 2018 році було перераховано пенсію на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018. З моменту здійснення перерахунку пенсії позивача збільшення грошового забезпечення не відбувалось та постанова про перерахунок пенсії особам, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на момент звернення позивача до суду Кабінетом Міністрів України не приймалась.
Оновлена довідка про розмір грошового забезпечення позивача не відповідає формі, встановленій Порядком №45.
Також у позивача відсутнє право на перерахунок пенсії з 01.04.2019, оскільки він звернувся до суду з пропуском строку, встановленого ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
З вказаних підстав просив у задоволенні позову відмовити.
Ухвалою суду від 08.11.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
З'ясувавши доводи учасників справи, викладені у заявах по суті, подані письмові докази, суд встановив наступне.
Позивач ОСОБА_1 є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідачем з 01.01.2018 був здійснений перерахунок пенсії позивача виходячи із грошового забезпечення, до складу якого були включені основні види грошового забезпечення у сумі 8685 грн. 50 коп., в т.ч. посадовий оклад - 4650 грн. оклад за військовим званням - 1340 грн., надбавка за вислугу років (45%) - 2695 грн. 50 коп., що підтверджується довідкою перерахунком пенсії по пенсійній справі №ФР35222-Міноборони від 24.03.2018.
Черкаським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки було підготовлено та направлено відповідачу довідку №ФР35222 від 12.09.2022 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 за відповідною (аналогічною) посадою, згідно якої розмір грошового забезпечення позивача складає 16 935 грн. 08 коп., в т.ч. посадовий оклад - 4650 грн., оклад за військовим званням - 1340 грн., надбавка за вислугу років (45%) - 2695 грн. 50 коп., надбавка за особливості проходження служби (65%) - 5645 грн. 58 коп., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 697 грн. 50 коп., премія (41%) - 1906 грн. 50 коп.
21.09.2022 позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив здійснити з 01.04.2019 перерахунок його пенсії на підставі довідки Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ФР35222 від 12.09.2022.
Відповідач рішенням від 28.09.2022 відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії з посиланням на відсутність правових підстав, оскільки умови проведення перерахунку пенсій із грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, були передбачені пунктами 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, і нормативно-правових актів щодо визначення складових грошового забезпечення, за якими має проводитись перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом №2262, після дати набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 Кабінет Міністрів не приймав, повідомлення від Пенсійного фонду України про наявність підстав для проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, не надходило.
Вважаючи відмову у перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки протиправною, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.
Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб ” від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Частиною 1 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” № 2011-ХІІ від 20.12.1991 (далі - Закон № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно частини 2 статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з ч. 18 ст. 43 Закону №2262-Х11 у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону №2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку (ч. 1 ст. 63 Закону №2262-Х11).
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону (ч. 2 ст. 63 Закону № 2262-Х11).
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (ч. 4 ст. 63 Закону №2262-Х11).
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393” затвердив Порядок №45.
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” №704 (далі по тексту - постанова №704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Зокрема, постановою №704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення:
- надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704);
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови № 704).
При цьому підпунктом 2 пункту 5 постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” №103 від 21.02.2018 (далі по тексту - Постанова №103), згідно з пунктом 1 якої передбачено перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. N 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Також згідно з пунктом 6 постанови №103 затверджені зміни до пункту 5 Порядку №45, згідно з якими під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням, та затверджено форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій (додаток №2 до Порядку №45), у якій передбачені вказані види грошового забезпечення.
Проте рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у адміністративній справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, а саме: зміни внесені Постановою №103 та зміни до додатку 2 до Порядку №45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними.
Таким чином, з 05.03.2019 - з дня набрання чинності рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.03.2019 у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 N3-1, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 за N 135/13402 (далі - Порядок №3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення органами ПФУ дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постановах Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а та від 15.07.2020 у справі № 320/3360/19.
Разом з тим, саме з моменту отримання належної довідки в пенсійного органу виникає обов'язок щодо здійснення перерахунку пенсії.
Аналогічні правові висновки викладені в постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 у зразковій справі № 160/8324/19.
Оскільки позивач має право на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, суд дійшов висновку, що відповідач після одержання заяви позивача від 21.09.2022 та довідки Черкаського територіального центру комплектування і соціальної підтримки №ФР35222 від 12.09.2022 зобов'язаний був перерахувати пенсію позивачу.
Враховуючи викладене, рішення відповідача від 28.09.2022 у проведенні перерахунку пенсії позивача на підставі довідки Черкаського територіального центру комплектування і соціальної підтримки №ФР35222 від 12.09.2022 є протиправним.
Щодо строку, з якого має бути здійснений перерахунок пенсії, суд зазначає таке.
Згідно частини 2 статті 63 Закону №2262 якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону
Враховуючи, що позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії 21.09.2022, перерахунок його пенсії має бути здійснений з наступного місяця після звернення, але з виплатою перерахованої пенсії за 12 місяців, тобто з 01.10.2021.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.12.2020 у справі № 510/1286/16-а.
Щодо доводів відповідача про пропуск строку звернення до суду суд зазначає наступне.
Відповідач посилається на відсутність у позивача права на перерахунок пенсії з огляду на пропуск шестимісячного строку звернення до суду, встановленого ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Проте спірні відносини між позивачем та відповідачем виникли у зв'язку з прийняттям рішення про відмову у перерахунку пенсії від 28.09.2022, а до суду позивач звернувся 28.11.2022, тобто в межах шестимісячного строку, встановленого частиною другою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України. Отже доводи відповідача щодо пропуску строку звернення до суду є необгрунтованими.
Водночас строк звернення до суду не є тотожним строку, з якого пенсія підлягає перерахунку, оскільки строк звернення до суду передбачений частиною другою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, а строк, з якого здійснюється перерахунок пенсії, визначений частиною другою статті 63 Закону №2262.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.12.2020 у справі №510/1286/16-а.
Враховуючи зазначене позовні вимоги підлягають задоволенню частково, в частині зобов'язання здійснити перерахунок пенсії позивача з 01.10.2021.
Щодо посилання відповідача на невідповідність форми оновленої довідки, відповідач зазначає, що форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в тому числі складові грошового забезпечення, передбачено Додатком №2 Порядку №45, і діюча форма передбачає включення до грошового забезпечення лише посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою. Права самостійно визначати розміри грошового забезпечення Головне управління ПФУ в Черкаській області не має. Водночас надана довідка включає інші види грошового забезпечення, а саме: надбавки та премію.
Проте рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у адміністративній справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними зміни до додатку 2 до Порядку №45, внесені Постановою №103, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Отже з 05.03.2019 відновив дію додаток 2 до Порядку №45 в редакції, яка діяла до внесення змін Постановою №103, який передбачає форму довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням як основних, так і додаткових видів грошового забезпечення і премії.
За вказаних обставин посилання відповідача на невідповідність форми довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача формі, яка визначена Постановою №103, є необґрунтованим.
Згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи зазначене позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Згідно частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до задоволених вимог.
Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути судовий збір в сумі 496 грн. 20 коп. (992 грн. 40 коп. х 50%).
Керуючись ст.ст. 2, 90, 139-143, 242-246, 250, 255, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області (вул. Смілянська, 23, м. Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 21366538) від 28 вересня 2022 року про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі довідки Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ФР35222 від 12 вересня 2022 року з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-ХІІ від 09.04.1992.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Черкаській області (вул. Смілянська, 23, м. Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 21366538) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі довідки Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ФР35222 від 12 вересня 2022 року у відповідності до ст. ст. 43, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-ХІІ від 09.04.1992, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” та виплату перерахованої пенсії з урахуванням раніше виплачених сум з 01 жовтня 2021 року.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, код ЄДРПОУ 21366538) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційного суду за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення.
Головуючий Алла РУДЕНКО