Справа № 712/11216/22
Провадження №1- кс/712/71/23
про тимчасовий доступ до речей та документів
10 січня 2023 року м. Черкаси
Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 про здійснення тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №42021252010000081 від 29.07.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,-
До суду звернулася слідчий СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання мотивує тим, що в провадженні СВ Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області перебуває кримінальне провадження зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №42021252010000081 від 29.07.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
За даними матеріалів досудового розслідування, до Черкаської окружної прокуратури надійшли матеріали правоохоронних органів про те, що службові особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за попередньою змовою з невстановленими особами здійснюють розтрату грошових коштів, виділених на ремонт системи опалення Будинку рад.
Засновником КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » є Черкаська обласна рада. На балансі КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » знаходиться 13 об'єктів нерухомості, в яких переважно знаходяться органи державної влади. Так, в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 розташована ІНФОРМАЦІЯ_2 .
29.07.2019 між КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в особі директора ОСОБА_5 , який діє на підставі Статут (далі Замовник), з однієї сторони, та ФОП ОСОБА_6 (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), який діє на підставі запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №20260170000013829 від 08.12.2006, (далі Підрядник), з другої сторони, а разом - Сторони, керуючись положеннями Цивільного та Господарського кодексі України, Закону України «Про публічні закупівлі» (далі Закон), інших нормативно-правових актів, що регулюють будівельний підряд, уклали договір №2907.
Відповідно до п.п. 1.1, 1.2, 1.3 Договору згідно умов цього Договору Підрядник зобов'язується за завданням Замовника на свій ризик виконати та здати йому в установлений цим Договором строк закінчені роботи згідно п.1.1. цього Договору, а Замовник зобов'язується надати підряднику будівельний майданчик (фронт робіт), передати необхідну для виконання робіт проектну документацію, прийняти від Підрядника закінчені роботи та оплатити їх. Власником результату виконаних робіт є Замовник.
Найменування робіт (об'єкт будівництва), що мають бути виконані Підрядником: «капітальний ремонт системи опалення Будинку Рад по АДРЕСА_1 , (друга черга)» Показник класифікатора ДК 021-2015 (CVP):45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт.
Склад та обсяги робіт, що мають бути виконані Підрядником, визначено у відповідності до проектно-кошторисної документації, а також додатків до цього Договору.
Відповідно до п.п. 3.1, 3.2, 3.5 Договору загальна вартість цього Договору визначається у відповідності до розрахунку договірної ціни, що є невід'ємною частиною цього Договору, та становить 4 318 246,00 грн без ПДВ (чотири мільйони триста вісімнадцять тисяч двісті сорок шість грн 00 коп.).
Договірна ціна згідно цього Договору є твердою.
Джерело фінансування робіт згідно цього Договору - кошти місцевого бюджету.
Відповідно до п.п.4.1 Договору Замовник має право:
відмовитись від прийняття закінчених робіт (об'єкта будівництва), у разі виявлення недоліків, які виключають можливість їх (його) використання відповідно до мети, зазначеної у проектній документації та цьому Договорі, і не можуть бути усунені Підрядником, Замовником або третьою особою;
здійснювати у будь-який час, не втручаючись у господарську діяльність Підрядника (субпідрядника), технічний нагляд і контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт, а так само за якістю та обсягами використаних матеріалів, механізмів , обладнання;
делегувати в установленому законом порядку повноваження щодо здійснення технічного нагляду і контролю третій особі, зокрема спеціалізованій організації (консультаційній, проектній, інжиніринговій тощо) або спеціалісту, які мають відповідні дозвільні документи. Делегування Замовником своїх повноважень не звільняє його від відповідальності перед Підрядником за невиконання або неналежне виконання договірних зобов'язань, а також не позбавляє права здійснювати контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт;
вимагати безоплатного виправлення недоліків, що виникли внаслідок допущених Підрядником порушень, або виправити їх своїми силами. У такому разі збитки, завдані Замовнику, відшкодовуються Підрядником, у тому числі за рахунок відповідного зниження Договірної ціни;
ініціювати внесення змін у цей Договір, вимагати розірвання цього Договору та відшкодування збитків за наявності істотних порушень Підрядником умов цього Договору
вимагати відшкодування завданих йому збитків, зумовлених порушенням цього Договору;
Відповідно до п.4.2 Договору Замовник зобов'язаний:
надати Підряднику будівельний майданчик (фронт робіт), передати дозвільну та іншу договірну документацію, необхідну для виконання робіт;
сприяти Підряднику в порядку, встановленому цим Договором, у виконанні робіт;
прийняти в установленому порядку та оплати виконані роботи;
негайно повідомити Підрядника про виявлені недоліки в роботі;
забезпечити здійснення технічного нагляду протягом усього періоду будівництва об'єкта, в порядку, встановленому законодавством;
виконувати належним чином інші зобов'язання, передбачені цим Договором, Цивільним і Господарським кодексами України та іншими актами законодавства.
Відповідно п.4.4. Договору Підрядник зобов'язаний:
виконати з використанням власних ресурсів та у встановлені строки роботи відповідно до проектної документації та цього Договору;
одержати встановлені законом дозволи на виконання окремих видів робіт, якщо отримання таких дозволів вимагається у відповідності до вимог чинного законодавства;
вживати заходів до збереження майна, переданого Замовником;
здійснювати експертну перевірку, випробування робіт, матеріалів, конструкцій виробів, устаткування тощо, які використовуються для виконання робіт, та повідомляти про це Замовника у визначені цим Договором строки;
своєчасно попередити Замовника про те, що додержання його вказівок стосовно способу виконання робіт загрожує їх якості або придатності, та про наявність інших обставин, які можуть викликати таку загрозу;
передати Замовнику у порядку, передбаченому законодавством та цим Договором, закінчені роботи (об'єкт будівництва);
вжити заходів до недопущення передачі без згоди Замовника проектної документації (примірників, копій) третім особам;
забезпечити ведення та передачу Замовнику в установленому порядку документів про виконання цього Договору;
координувати діяльність субпідрядників на будівельному майданчику, якщо такі залучатимуться до виконання робіт;
своєчасно усувати недоліки робіт, допущені з його вини;
відшкодовувати відповідно до законодавства та цього Договору завдані Замовнику збитки;
інформувати в установленому порядку Замовника про хід виконання зобов'язань за цим договором, обставини, що перешкоджають його виконанню, а також про заходи, необхідні для їх усунення;
виконувати належним чином інші зобов'язання, передбачені цим Договором, Цивільним і Господарським кодексами України, іншими актами законодавства.
Відповідно до п. 7.1 Договору забезпечення робіт (будівництва об'єкта) проектною документацією, її погодження за потреби з уповноваженими державними органами та органами місцевого самоврядування, а також проведення в установленому порядку експертизи цієї документації здійснюється Замовником.
Відповідно до п.п.10.1, 10.2 Договору для виконання робіт Підрядник залучає робочу силу в необхідній кількості та відповідної кваліфікації
Підрядник повинен забезпечити дотримання трудового законодавства, зокрема створення здорових і безпечних умов праці та відпочинку працівників (додержання правил і норм техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці, протипожежної охорони тощо), а також проведення відповідного їх інструктажу.
Відповідно до п.11.1 Договору будівельний майданчик (фронт робіт) надається Підряднику Замовником на підставі відповідного акту. Організація виконання робіт повинна відповідати проектно-технологічній документації (робочому проекту).
Відповідно до п.п.12.1, 12.2, 12.3, 12.5 роботи та матеріальні ресурси, що використовуються для їх виконання, повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів у галузі будівництва, робочому проекту та цьому Договору.
З метою контролю за відповідністю робіт та матеріальних ресурсів установленим вимогам Замовник забезпечує здійснення технічного нагляду за будівництво у порядку, встановленому законодавством.
З метою контролю за відповідністю будівельних робіт проектній документації Замовник забезпечує здійснення авторського нагляду протягом усього періоду будівництва шляхом укладення договору з відповідальним розробником проектної документації (генеральним проектувальником).
Замовник здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт відповідно до частини першої стаття 849 Цивільного кодексу України та у порядку, передбаченому цим Договором.
Відповідно до п.12.9 Договору роботи, виконані з використанням матеріальних ресурсів, що не відповідають встановленим вимогам, Замовником не оплачуються.
Відповідно до п. 16.1 Договору Підрядник гарантує досягнення об'єктом будівництва визначених у проектно-кошторисній документації показників і можливість експлуатації об'єкта відповідно до цього Договору протягом гарантійного строку. Гарантійний строк становить 10 років від дня прийняття об'єкта Замовником.
Для з'ясування важливих обставин, які цікавлять досудове розслідування, в даному кримінальному провадженні було призначено проведення судової будівельно-технічної експертизи, виконання якої доручено судовому експерту ОСОБА_7 .
Відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи №29-21 від 28.10.2022 встановлено, що види, обсяги та вартість фактично виконаних робіт на об'єкті «Капітальний ремонт системи опалення Будинку рад по АДРЕСА_1 (друга черга)», які дослідив експерт, видам, обсягам та вартості робіт, що зазначені в проектній документації та у актах приймання виконаних робіт, складених відповідно до договорів підряду, відповідають не в повній мірі.
Невідповідності полягають у наступному:
Обсяги та вартість робіт, які зазначені в актах приймання виконаних робіт, перевищують обсяги та вартість цих робіт, що зазначені в локальному кошторисі, який є додатком до твердої Договірної ціни. Відповідно до п. 6.4.3 ДСТУ Б Д.1.1:2013 «Правила визначення вартості будівництва»: «За твердої договірної взаєморозрахунки проводяться на підставі виконаних обсягів робіт та їх вартості, визначеної в договірній ціні». Відступ від цієї вимоги, згідно п. 6.3.2.2 даного ДСТУ, можливий лише після проведення корегування проектної документації.
Згідно з «Порядком розроблення проектної документації на будівництво обєктів» термін «коригування проектної документації» трактується як внесення змін до затвердженого (схваленого) проекту будівництва на підставі завдання на коригування. Відповідно до п. 3 « Порядку затвердження проектів будівництва та проведення їх експертизи», який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 року № 560: «Зміни до затверджених (схвалених) проектів будівництва вносяться на підставі завдання на проектування. Схвалення та перезатвердження проектів будівництва здійснюється у порядку, встановленому для їх затвердження».
Тобто, на стадії будівництва об'єкта (точніше - під час виконання будівельних робіт) проектна документація має бути представлена у вигляді затвердженого проекту та розробленої на його основі робочої документації, передусім робочих креслень.
При дослідженні наданих матеріалів встановлено, що корегування проектної документації на об'єкт «Капітальний ремонт системи опалення Будинку рад по АДРЕСА_1 (друга черга)» відповідно до вимог вищенаведених нормативних документів не проводилось. Виконавець проекту навіть не приймав участь у виробничих нарадах, на яких піднімались питання зміни проектних рішень ( Протокол наради, щодо виконання робіт по проекту «Капітальний ремонт системи опалення Будинку рад по АДРЕСА_1 (друга черга)» від 29.11.2019 року, та аналогічної наради від 28.11.2019 року). Крім цього в робочі креслення жодних змін не вносилось.
Враховуючи вищенаведене, підстав для внесення змін до твердої договірної ціни не було, а тому у актах приймання виконаних будівельних робіт обсяги та вартість будівельних робіт і витрат повинна відповідати обсягам та вартості цих робіт, яка зазначена у договірній ціні ( у локальному кошторисі, який є додатком договірної ціни). Вартість цих робіт визначена експертом шляхом складання кошторисної документації
Загальна вартість перевищення складає 379271 (триста сімдесят дев'ять тисяч двісті сімдесят одна) грн.
До актів приймання виконаних будівельних робіт (форма кб-2в) внесені відомості про будівельні роботи і витрати, які фактично не виконувались, а саме:
до Акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2019 року внесені роботи по улаштуванню покриттів з гранітних плит, кількість плит на 1м2 до 4 шт. ( шифр ЕН11-33-7) в кількості 23м2 на суму прямих витрат 8439 грн., які фактично не виконувались;
до Акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2019 року внесена вартість гранітних плит ( шифр С111-283, варіант 2) в кількості 23м2 на суму прямих витрат 41033 грн., які фактично не використовувались;
до Акту № 5 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року внесені роботи по улаштуванню покриттів з гранітних плит, кількість плит на 1м2 до 4 шт. ( шифр ЕН11-33-7) в кількості 3,3м2 на суму прямих витрат 1211 грн., які фактично не виконувались;
до Акту № 5 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року внесена вартість гранітних плит ( шифр С111-283, варіант 2) в кількості 3,3м2 на суму прямих витрат 5887 грн., які фактично використовувались.;
до корегувального акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року внесені роботи по улаштуванню покриттів з гранітних плит, кількість плит на 1м2 до 4 шт. ( шифр ЕН11-33-7) в кількості 13,7м2 на суму прямих витрат 5027 грн., які фактично не виконувались;
до коригувального акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року внесена вартість гранітних плит (шифр С111-283, варіант 2) в кількості 9,55м2 на суму прямих витрат 17038 грн., які фактично використовувались.;
Відповідно до п. 7 «Методики встановлення фактичних обсягів та вартості виконаних будівельних робіт за звітною документацією», яка розроблена ХНДІСЕ ім. Бокаріуса, загальна вартість робіт і витрат, що профінансовані, але фактично не виконані, визначалась експертом шляхом складання Локального кошторису ( на правах зведеного). Загальна вартість робіт, що включені до актів приймання виконаних будівельних робіт та профінансовані, але фактично не виконані складає 90248 ( дев'яносто тисяч двісті сорок вісім) грн.
При дослідженні затвердженої проектно-кошторисної документації на об'єкт «Капітальний ремонт системи опалення Будинку рад по АДРЕСА_1 (друга черга) » встановлено, що проектом передбачено застосування біметалевих секцій радіаторів, марки italclima, модель 500/80/96 22 бар в кількості 2666 шт. В Пояснювальній записці проектної документації ( том 2, арк. 13) проектант дозволяє замінювати марку приладів та матеріалів на інші, з аналогічними технічними характеристиками.
При проведенні візуального огляду радіаторів опалення і встановлення їх відповідності робочому проекту, встановлено, що у всіх змонтованих радіаторів опалення відсутнє будь-яке маркування, що ідентифікує ці прилади. Візуально визначити мару і модель змонтованих біметалевих радіаторів опалення об'єкту експертного дослідження неможливо. Досліджені радіатори опалення мають різну глибину секцій ( 80мм, 95-96мм), хоча відповідно до затвердженого проекту радіатори опалення повинні мати глибину секції 96мм.
Глибина секції суттєво впливає на теплову потужність ( при рівних інших геометричних розмірах). Як зазначено вище, проектант дозволив проводити заміну біметалевих радіаторів italclima, модель 500/80/96 на аналогічні, тобто на такі, які мають теплову потужність не менше 174 ват.
При дослідженні вартості використаних секцій біметалевих радіаторів опалення встановлено, що їх вартість значно перевищує вартість даних секцій в регіоні, що порушує вимоги п. 6.3.3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», згідно з яким при погодженні договірної ціни замовник, розглядаючи її складові, перевіряє ціни на матеріально-технічні ресурси, які повинні прийматись за відповідними обґрунтованими (як правило найменшими при всіх рівних характеристиках) цінами на відповідні ресурси. Дана вимога дублюється і в п. 6.3.1 ДСТУ-Н Б Д 1.1.-2:2013 «Настанови щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва». На адресу експерта надійшли дві довідки про відпускну вартість 1 секції біметалевих радіаторів станом на 2019 рік. Відповідно до проведених порівняльних аналізів експертом зроблено висновок про те, що вартість секцій біметалевих радіаторів, які занесені до Актів приймання виконаних будівельних робіт та профінансовані, перевищує вартість цих секцій, яка склалась в регіоні на дату договору підряду на суму 217 457. Дана сума знята з виконання, як така, що не відповідає вимогам п. 6.3.3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» та п. 6.3.1 ДСТУ-Н Б Д 1.1.-2:2013 «Настанови щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва».
Експерт робить висновок про те, що вартість секцій біметалевих радіаторів, які занесені до Актів приймання виконаних будівельних робіт та профінансовані, перевищує вартість цих секцій, яка склалась в регіоні на дату договору підряду на суму 206584 : 0,95 = 217457 ( двісті сімнадцять тисяч чотириста п'ятдесят сім) грн. Дана сума знімається з виконання, як така, що не відповідає вимогам п. 6.3.3. ДСТУ-Н Б Д 1.1-2:2013 « Правила визначення вартості будівництва» та п. 6.3.1. ДСТУ-Н Б Д 1.1-2:2013 «Настанови щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва».
Експлуатацію систем опалення в Україні крім загально будівельних державних норм регламентують і спеціальні норми, а саме: «Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж», які затверджені наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 від 14.02.2007 року № 71 ( далі -Правила).
Положення цих Правил поширюються на суб'єктів відносин у сфері теплопостачання (в тому числі, які мають власні джерела теплопостачання), що займаються виробництвом, передачею та постачанням теплової енергії або є споживачами теплової енергії незалежно від їхньої відомчої належності та форм власності, що є складовою частиною системи заходів щодо організації виробництва, перетворення, постачання та споживання теплової енергії.
Ці Правила також призначено для організацій незалежно від їхньої відомчої належності та форм власності, що здійснюють проектування, підготовку кадрів для теплових господарств, монтаж, налагодження, обслуговування і ремонт теплових установок і мереж, а також для здійснення функцій державного енергетичного нагляду за технічним станом і організацією експлуатації теплових установок і мереж та режимами споживання теплової енергії.
Відповідно до вимог п. 5.5.3. та п. 5.8.2 Правил «… схеми та креслення мають точно відповідати фактичним умовам роботи теплових установок і мереж. Будь-яку зміну в установці, устаткованні, приладах тощо слід негайно вносити у відповідне креслення чи схему з обов'язковим зазначенням ким, коли, і з якої причини зроблено ту чи іншу зміну.
Приймання в експлуатацію закінчених будівництвом теплових установок та мереж здійснюється на підставі свідоцтва про відповідність збудованих теплових установок та мереж проектній документації, вимогам національних стандартів, державних будівельних норм і правил.
Експлуатація теплових установок та мереж, що не відповідають проектній документації, державним будівельним нормам, національним стандартам і правилам, забороняється» .
Враховуючи вищенаведене, прилади опалення, які фактично змонтовані, але не відповідають робочим кресленням і проектній документації в цілому знімаються з виконання, як такі, що змонтовані з порушенням вимог «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж», та не відповідають затвердженій проектній документації.
Вартість приладів опалення, які фактично змонтовані, але не відповідають робочим кресленням і проектній документації в цілому та знімаються з виконання, як такі, що змонтовані з порушенням вимог «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж», та не відповідають затвердженій проектній документації складає 724343 : 0,95 = 762466 ( сімсот шістдесят дві тисячі чотириста шістдесят шість грн.
Тобто підсумовуючи вищенаведене, експерт прийшов до висновку, що Види, обсяги та вартість фактично виконаних робіт, та використаних матеріалів, передбачених умовами договору підряду №2907 від 29.07.2019 року, які досліджені експертом, проектно-кошторисній документації та виконавчій документації по об'єкту «Капітальний ремонт системи опалення Будинку рад по АДРЕСА_1 , (друга черга)» відповідають не в повній мірі. Невідповідності описані в дослідницькій частині третього питання. Загальна вартість, яку необхідно зняти з виконання складає 1231985 ( один мільйон двісті тридцять одну тисячу дев'ятсот вісімдесят п'ять грн., тому числі:
вартість робіт та витрат, що перевершують тверду договірну ціну - 379271 грн.;
вартість робіт і витрат, що профінансовані, але фактично не виконані - 90248 грн;
вартість витрат, що не відповідають затвердженій проектній документації складає 762466 грн. В тому числі перевищення вартості фактично використаних матеріалів над найменшою вартістю цих матеріалів в регіоні складає 217457 грн.
В ході проведення досудового розслідування, двічі вручалась ухвала слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси ФОП ОСОБА_6 про надання документів, що стосуються залучення працівників для виконання робіт по вказаному об'єкту. Однак будь-яких документів надано не було. В ході допиту директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 , інженера з технічного нагляду ФОП ОСОБА_8 , допиту самого ОСОБА_6 встановлено, що такі наймані працівники ним до виконання робіт підряду по даному об'єкту залучались, але надати будь-які документи щодо їх залучення він не може.
Оскільки з'ясування даного факту суттєво впливає щодо подальшої кваліфікації дій Підрядника під час виконання робіт по Договору підряду, необхідно витребувати в ІНФОРМАЦІЯ_5 дані податкової звітності щодо сум нарахованого доходу за формою 1-ДФ.
Відповідно до частини 2-5 статті 191 КК України визначено диспозицію привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.
Фізична особа-підприємець не відповідає критеріям, визначених статтею 364 КК України. Такими особами є такі, що постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Тобто, під час виконання договору підряду, де підрядником виступає фізична особа-підприємець в разі підтвердження даних стосовно найманих робітників, можливо кваліфікувати за ст. 191 КК України, якщо відповідно до Договору підряду об'єкт був ввірений підряднику для здійснення робіт. В інакшому разі, дії підрядника слід кваліфікувати за ст. 190 КК України.
Дані, що необхідно з'ясувати досудовому розслідуванню, можна отримати звернувшись в порядку тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, та знаходяться у розпорядженні в службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 щодо найманих працівників ФОП ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_2 ) в період 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року.
У судове засідання слідчий не з'явилася, скерувала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі. Заявлені вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.
Згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п.4 та п. 8 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належить: конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Із доданих до клопотання матеріалів випливає, що в провадженні СВ Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області перебуває кримінальне провадження зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №42021252010000081 від 29.07.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
29 липня 2021 року до ЄРДР внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.191 КК України, відповідно до яких до Черкаської окружної прокуратури надійшли матеріали правоохоронних органів про те, що службові особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за попередньою змовою з невстановленими особами здійснюють розтрату грошових коштів виділених на ремонт системи опалення Будинку рад.
З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що в клопотанні слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що інформація до якої слідчий просить надати тимчасовий доступ, що перебуває у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_7 , що знаходиться в АДРЕСА_2 , а саме: даних податкової звітності ФОП ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_2 адреса: АДРЕСА_3 ) за період з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щодо інформації по найманих працівникам з указанням прізвища, ім'я та по-батькові та РНОКПП шляхом їх роздрукування самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подано клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, окрім того, відомості, що містяться в речах і документах, можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 159-165, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_7 , що знаходиться в АДРЕСА_2 , наступних речей та документів, а саме: даних податкової звітності ФОП ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_2 адреса: АДРЕСА_3 ) за період з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щодо інформації по найманих працівникам з указанням прізвища, ім'я та по-батькові та РНОКПП шляхом їх роздрукування.
Виконання ухвали покласти на слідчого СВ Черкаського РУ поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , або за дорученням слідчого на оперативного працівника Управління служби безпеки в Черкаській області - ОСОБА_9 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, слідчим суддею може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали 30 діб з моменту постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1