Ухвала від 10.01.2023 по справі 910/107/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

10.01.2023Справа № 910/107/23

Суддя Господарського суду міста Києва Смирнова Ю.М., розглянувши позовну заяву Акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» (04070, місто Київ, вулиця Андріївська, будинок 4)

до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Бмл Груп» (02660, місто Київ, вулиця електротехнічна, будинок 4-А, офіс 412)

2) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

про стягнення 747428,85 грн,

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство «Перший український міжнародний банк» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Бмл Груп» та ОСОБА_1 747428,85 грн, з яких: 664725,48 грн заборгованості за кредитом, 72901,81 грн заборгованості зі сплати процентів та 9801,56 грн заборгованості зі сплати комісії.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем-1 (як позичальником) умов договору про надання банківської послуги - овердрафт «Легкий» №МБ-КІЕ-Ов-16071 від 22.11. 2021 в частині повернення кредиту, сплати процентів за користування кредитом та комісійної винагороди за управління лімітом овердрафту. Оскільки виконання зобов'язання за вказаним договором порукою за договором поруки №МБ-КІЕ-П-16071/1 від 22.11.2021, позивач просить стягнути суму заборгованості з боржника та поручителя (відповідача-2) солідарно.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст.162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

У позовній заяві позивачем заявлено клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно з ч.3 ст.12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Частиною 5 ст.12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч.ч.1, 2, 3 ст.247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з ч.1 ст.249 Господарського процесуального кодексу України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.

Відповідно до ст.250 Господарського процесуального кодексу України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

Дослідивши матеріали позовної заяви, врахувавши предмет та підстави позовних вимог, ціну позову, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суд дійшов висновку, що з метою дотримання основних засад господарського судочинства, справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення спору, маючи на меті забезпечення дійсного вирішення правового спору між сторонами, дану справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження.

За таких обставин, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження залишається судом без задоволення.

Крім того, враховуючи, що відповідачем-2 у позовній заяві вказано фізичних осіб, що не є підприємцем, у відповідності до положень ч.6 ст.176 Господарського процесуального кодексу України суд звертається із запитом до Департаменту з питань реєстрації КМДА про зареєстроване місце проживання (перебування) таких фізичних осіб.

Керуючись ст.ст. 12, 121, 176, 177, 178, 181, 234, 249, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Відмовити у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

3. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

4. Підготовче засідання у справі призначити на 08.02.23 о 09:30 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань № 5 (корпус «Б»).

5. Запропонувати відповідачам надати суду: відповідно до ст.165 Господарського процесуального кодексу України відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; одночасно надіслати позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.

6. Встановити строк для подання відзивів на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали.

7. Звернутися до Департаменту з питань реєстрації КМДА (02000, м.Київ, вул.Студентська, 7) із запитом щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).

8. Звернути увагу сторін, що відповідно до положень ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема, з використанням власних технічних засобів.

9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/.

Суддя Ю.М. Смирнова

Попередній документ
108358389
Наступний документ
108358391
Інформація про рішення:
№ рішення: 108358390
№ справи: 910/107/23
Дата рішення: 10.01.2023
Дата публікації: 16.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; банківської діяльності; кредитування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (14.09.2023)
Дата надходження: 21.07.2023
Предмет позову: стягнення 747 428, 85 грн.
Розклад засідань:
08.02.2023 09:30 Господарський суд міста Києва
01.03.2023 11:10 Господарський суд міста Києва
03.05.2023 11:45 Господарський суд міста Києва
12.07.2023 12:00 Господарський суд міста Києва
12.10.2023 10:50 Північний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТКАЧЕНКО Б О
суддя-доповідач:
БАРАНОВ Д О
БАРАНОВ Д О
СМИРНОВА Ю М
СМИРНОВА Ю М
ТКАЧЕНКО Б О
УДАЛОВА О Г
відповідач (боржник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "БМЛ Груп"
Товариство з обмеженою відповідальністю "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "БМЛ ГРУП"
заявник:
Товариство з обмеженою відповідальністю "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "БМЛ ГРУП"
заявник апеляційної інстанції:
Куценко Юрій Володимирович
Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "БМЛ Груп"
Товариство з обмеженою відповідальністю "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "БМЛ ГРУП"
заявник у порядку виконання судового рішення:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "БМЛ Груп"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "БМЛ Груп"
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "Перший Український міжнародний банк"
суддя-учасник колегії:
ЄВСІКОВ О О
КОРСАК В А