Справа № 710/15/23 Провадження № 3/710/52/23
11.01.2023 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Сивокінь С.С., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.1551 КУпАП, відносно ФОП ОСОБА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_1 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі,
В протоколі про адміністративне правопорушення № 773/23-00-07-07-01 від 26.12.2022 року, складеного заступником начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Черкаській області Сотуленком А.М.,
При проведенні фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 , за місцем фактичного провадження діяльності за адресою : АДРЕСА_2 встановлено факти продажу/реалізації підакцизних товарів та проведення вказаних розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, чим порушено вимоги п.11 ст.3 Закону України №265-95-ВР від 06.07.1995 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями.
Дії, ФОП ОСОБА_1 , кваліфіковані як вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.155- 1 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
У протоколі датою, часом і місцем вчинення правопорушення зазначено, що правопорушення вчинено в період з 14.01.2021 по 23.12.2022 року, АДРЕСА_3 .
Отже, ця справа не підсудна Шполянському районному суду Черкаської області.
Відповідно до п.16, розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 №566, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.07.2016 за № 1046/29176 якщо розгляд справ про адміністративне правопорушення віднесено до відання інших органів, належно оформлений Протокол надсилається органу, уповноваженому розглядати адміністративну справу, протягом трьох днів з дня його реєстрації. До Протоколу додаються інші матеріали справи, які є в наявності в податкових органах та які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.
За наведених обставин, матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності посадової особи, ФОП ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП підлягають поверненню до Головного управління ДПС у Черкаській області для вирішення питання про їх направлення до належного суду з дотриманням вимог ст.276 КУпАП.
Керуючись ст. 245, 276, 278, 280 КУпАП, суддя
Матеріали справи, відносно ФОП ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Черкаській області для вирішення питання про їх направлення до належного суду з дотриманням вимог ст.276 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.С. Сивокінь