Єдиний унікальний номер 719/9/23
Номер провадження 3/719/4/23
09 січня 2023 року м. Новодністровськ
Суддя Новодністровського міського суду Чернівецької області Луців О.В., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Відділення поліції № 1 (м. Сокиряни) Дністровського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 127382 від 01.11.2022р. щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, останній 01 листопада 2022 р. близько 19 год. 20 хв. на автодорозі Т-02-11 /Вербовець - Новодністровськ- Білоусівка/ керував мотоциклом “Альфа” б/н у стані алкогольного сп'яніння, з явними ознаками, а саме зі запахом алкоголю з ротової порожнини, почервонінням очей та обличчя. Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку відмовився.
Ознайомившись із протоколом та долученими до нього матеріалами, встановлено, що при складанні вищезгаданого протоколу УСРПП Сокирянського РВП №1 капітан поліції ОСОБА_2 вказав місце вчинення адміністративного правопорушення Т- 02-11 26+200 км.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2019р. № 55 «Про затвердження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення» Т- 02-11 - це територіальна автомобільна дорога Вербовець - Новодністровськ - /Р-63/, протяжністю 29 км.
Автомобільний шлях Т-02-11 пролягає територією Могилів-Подільського району Вінницької області та Дністровського району Чернівецької області через Вербовець-Наддністрянське-Новодністровськ-Білоусівку-до перетину з регіональною автомобільною дорогою Р-63.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
У ч.1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Враховуючи матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП, на даний час не можливо встановити точне місце вчинення адміністративного правопорушення, що впливає на визначення підсудності, а відтак беручи до уваги, що юрисдикція суду поширюється виключно на м. Новодністровськ, Чернівецької області, неможливо й встановити чи підсудна така Новодністровському міському суду Чернівецької області.
Суддя не бере до уваги зазначені в протоколі відомості про конкретний км автодороги, зокрема, «Т-02-11 26+200 км», оскільки протяжність даної дороги складає в загальному 29 км, натомість з протоколу вбачається довжина даного автошляху у понад 226 км. А тому не зрозуміло, на якому саме кілометрі дороги було зупинено транспортний засіб, зазначений у протоколі про адміністративне правопорушення.
За таких обставин, з огляду на недоліки протоколу серії ОБ № 127382 від 01.11.2022р., справа не може бути розглянута в суді і підлягає поверненню для належного оформлення відповідно до вимог чинного законодавства.
На підставі викладеного, керуючись Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України №1376 від 06.11.2015р., зареєстрованою Міністерством юстиції України 01.12.2015р. за № 1496/27941, ст.ст. 7, 256, 276, 278, 283 КУпАП, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Відділення поліції № 1 (м. Сокиряни) Дністровського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, повернути до Відділення поліції № 1 (м. Сокиряни) Дністровського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя