Ухвала від 05.01.2023 по справі 927/527/22

УХВАЛА

05 січня 2023 року м. Чернігівсправа № 927/527/22

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., перевіривши матеріали заяви Комунального підприємства "Господар" Варвинської селищної ради Чернігівської області №921 від 28.12.2022 про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню,

у справі

за позовом: Державної екологічної інспекції у Чернігівській області,

вул. Малясова, 12, м. Чернігів, 14017

e-mail: chernigiv@dei.gov.ua

до відповідача: Комунального підприємства "Господар" Варвинської селищної ради Чернігівської області,

вул. Шевченка, 18, смт. Варва, Чернігівська область, 17600

e-mail: kpgospodar@ukr.net

про стягнення 368 351,97 грн шкоди

Встановив:

Комунальним підприємством "Господар" Варвинської селищної ради Чернігівської області подано заяву про визнання наказу Господарського суду Чернігівської області №927/527/22 про стягнення 5525,28 грн судового збору, таким, що не підлягає виконанню.

Відповідно до ч.1 ст. 328 Господарського процесуального кодексу України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Загальні вимоги до форми і змісту письмової заяви, клопотання, заперечення з процесуальних питань встановлені в ст. 170 ГПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 ГПК України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

При вирішенні питання щодо порядку надіслання копії письмової заяви, скарги, клопотання іншим учасникам справи необхідно застосовувати загальні положення Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

З вказаних норм випливає, що обов'язок заявника надіслати учасникам справи копії документів, доданих до заяви, не залежить від того, чи є ці документи у інших учасників справи.

З пункту 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 (далі - Правила), вбачається, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

За змістом пункту 2 Правил реєстрованим поштовим відправленням є поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. При цьому розрахунковим документом є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.

Таким чином, належним доказом, що підтверджує саме направлення поштового відправлення, є виданий відправникові розрахунковий документ встановленої форми.

Заявником не надано доказів направлення заяви з додатками іншим учасникам справи.

Отже, суд доходить висновку, що заявником не дотримано вимоги ч. 2 ст. 170 ГПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

За наведених обставин суд дійшов висновку, що заява Комунального підприємства "Господар" Варвинської селищної ради Чернігівської області №921 від 28.12.2022 про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню не відповідає вимогам ст. 170, 172 ГПК України та підлягає поверненню без розгляду.

Керуючись ст. 170, 172, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Заяву Комунального підприємства "Господар" Варвинської селищної ради Чернігівської області №921 від 28.12.2022 про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню повернути заявнику без розгляду.

Додаток на 8 арк.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвалу може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її підписання в порядку ст. 257 Господарського процесуального кодексу.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному вебпорталі Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.

Суддя В.В. Моцьор

Попередній документ
108285173
Наступний документ
108285175
Інформація про рішення:
№ рішення: 108285174
№ справи: 927/527/22
Дата рішення: 05.01.2023
Дата публікації: 09.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Чернігівської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Інші справи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (03.04.2023)
Дата надходження: 19.01.2023
Предмет позову: про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню
Розклад засідань:
31.08.2022 10:00 Господарський суд Чернігівської області
20.09.2022 09:00 Господарський суд Чернігівської області
06.10.2022 10:00 Господарський суд Чернігівської області
26.10.2022 10:00 Господарський суд Чернігівської області
24.01.2023 11:30 Північний апеляційний господарський суд
07.02.2023 12:00 Північний апеляційний господарський суд
03.04.2023 09:00 Господарський суд Чернігівської області
03.04.2023 09:15 Господарський суд Чернігівської області