Справа № 305/2200/21
Провадження № 22-ц/4806/1205/22
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
20 грудня 2022 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського апеляційного суду Джуга С.Д., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Відділу освіти, культури, молоді та спорту Ясінянської селищної ради на рішення Рахівського районного суду Закарпатської області від 15 червня 2022 року у складі судді Марусяк М.О., у справі за позовом ОСОБА_1 до Лазещинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Ясінянської селищної ради, Відділу освіти, культури, молоді та спорту Ясінянської селищної ради про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за вимушений прогул,-
ВСТАНОВИВ:
27 жовтня 2022 року (згідно штемпелю на конверті) Відділ освіти, культури, молоді та спорту Ясінянської селищної ради подав до Закарпатського апеляційного суду апеляційну скаргу на рішення Рахівського районного суду Закарпатської області від 15 червня 2022 року.
Цивільну справу № 305/2200/21 витребувано із Рахівського районного суду Закарпатської області.
Так, відповідно до ч.3 ст.356 ЦПК України, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
В апеляційній скарзі вказується, що така подана начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Ясінянської селищної ради Степаном Штефуряком.
Однак, всупереч вимогам ч.3 ст.356 ЦПК України, подана апеляційна скарга не підписана.
Таким чином, апелянту потрібно подати підписану апеляційну скаргу та копії підписаної апеляційної скарги для інших учасників справи.
Окрім того, подана апеляційна скарга також не відповідає вимогам ЗУ «Про судовий збір» та п.3 ч.4 ст.356 ЦПК України, оскілький судовий збір сплачено не в повному обсязі.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено ЗУ «Про судовий збір».
Відповідно до ч.4 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
Згідно з ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Апелянтом оскаржено рішення суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог про: 1) визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи (908 грн.), 2) стягнення заробітної плати за вимушений прогул (908 грн.).
Таким чином по даній справі судовий збір за подання апеляційної скарги становить в розмірі 2724 грн. (908+908=1816 х 150%).
З огляду на те, що апелянтом сплачено судовий збір у розмірі 1488,60 грн., то апелянту потрібно доплатити 1235,40 грн., який повинен бути внесений або перерахований апелянтом за наступними банківськими реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у Зак. обл/Ужгородська тг/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37975895
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA708999980313161206080007493
Код класифікації доходів бюджету 22030101
У разі невідповідності апеляційної скарги вимогам ст.356 ЦПК України та несплати суми судового збору до апеляційної скарги застосовуються положення статті 185 ЦПК України.
Крім того, апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Однак, апелянт не звернувся із заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Натомість, посилається на те, що строк на апеляційне оскарження ним не пропущено, оскільки копія рішення апелянтом отримано лише 17.10.2022 року.
Згідно з ч.1 ст.354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається - протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до ч.2 ст.354 ЦПК України учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Отже, законом визначені процесуальні строки апеляційного оскарження судового рішення, а також підстави, відповідно до яких строк може бути поновлений в разі його пропуску.
З аналізу змісту вказаних норм слідує, що строк на апеляційне оскарження рішення суду становить тридцять днів, який обчислюється з дня складення повного судового рішення, що стосується права на поновлення строку, то таке пов'язане з днем вручення судового рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення у даній справі ухвалено 15 червня 2022 року. Отже тридцятиденний строк на апеляційне оскарження рішення закінчується 15 липня 2022 року.
Апеляційну скаргу подано апелянтом 27 жовтня 2022 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Однак, апелянтом не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду та не додано до апеляційної скарги доказ про дату отримання копії рішення, як вказується в апеляційній скарзі 17.10.2022 року.
Відповідно до ч.ч. 1,4 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк.
У відповідності до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
За вищевказаних обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, про що слід повідомити апелянта та надати йому строк на протязі десяти днів з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків шляхом подачі підписаної апеляційної скарги, заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження з доказом поважності причин пропуску строку та документу, який підтверджує про доплату судового збору або документу, який підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Керуючись ст.ст.185, 354, 356, 357 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Відділу освіти, культури, молоді та спорту Ясінянської селищної ради на рішення Рахівського районного суду Закарпатської області від 15 червня 2022 року - залишити без руху, про що повідомити апелянта та надати йому строк на протязі десяти днів з дня вручення ухвали для усунення вищевказаних недоліків.
Роз'яснити, що якщо апелянтом відповідно до цієї ухвали не буде виконано недолік апеляційної скарги шляхом подачі підписаної апеляційної скарги з наданням копій підписаної апеляційної скарги для інших учасників справи та документу, який підтверджує про доплату судового збору або документу, який підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, то апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повертатися.
У разі, якщо апелянтом не буде подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження з доказами поважності причин пропуску строку, то у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Суддя С.Д. Джуга