Рішення від 22.12.2022 по справі 908/1619/21

номер провадження справи 21/3/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.12.2022 Справа № 908/1619/21 (908/1548/22)

м. Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Черкаського Володимира Івановича, при секретарі Подгайній В.О., розглянувши в судовому засіданні матеріали справи № 908/1619/21 (908/1548/22)

За позовом - Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕРС-ІНК" (69095, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 3-А, код ЄДРПОУ 42680613) в особі ліквідатора Коршун Владислава Володимировича (69091, м. Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, 19-А; e.mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до відповідача - Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області (код ЄДРПОУ ВП 44118663, 69107, м. Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 166, тел.: (061)-219-05-18, (061)-219-05-46, zp.official@tax.gov.ua)

про визнання протиправними та скасування повністю податкових повідомлень-рішень

Кредитор - Головне управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ ВП 44118663)

Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю "АВЕРС-ІНК" (69095, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, б. 3-а, ідентифікаційний номер 42680613)

банк, здійснюючий розрахунково-касове обслуговування боржника - відсутній

Ліквідатор - Коршун В.В. (69091, м. Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, 19-А)

про банкрутство

Суддя Черкаський В.І.

За участю представників сторін:

від відповідача - Гаврик С.Є., витяг з ЄДР

СУТЬ СПОРУ:

29.08.2022 року до Господарського суду Запорізької області від Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕРС-ІНК" в особі ліквідатора Коршуна Владислава Володимировича надійшла позовна заява № 02-01/51/102 від 25.08.2022 року (вх. № 1705/08-07/22 від 29.08.2022). Просить визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ від 16.02.2022 № 0002824/0704 про застосування штрафних санкцій у сумі 3652788,18 гри., від 16.02.2022 № 0002782/0704 про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 200203506,00 грн. за основним платежем та штрафних санкцій у сумі 50 050 876, 50 грн., від 16.02.2022 № 0002783/0704 про визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у сумі 180552208,00 грн. за основним платежем та від 16.02.2022 № 0002784/0704 про застосування штрафних санкцій у сумі 1 020, 00 грн. Витрати пов'язані із розглядом справи покласти на Відповідача.

Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 29.08.2022 відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, частини 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника справу № 908/1548/22 передано на розгляд судді Черкаського В.І.

У провадженні судді Черкаського В.І. знаходиться справа № 908/1619/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕРС-ІНК" (69095, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 3-А, код ЄДРПОУ 42680613).

Ухвалою від 05.09.2022 суд прийняв справу № 908/1548/22 до розгляду в межах провадження у справі № 908/1619/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕРС-ІНК" та відкрив провадження з розгляду позовної заяви. Підготовче засідання призначив на 12.09.2022, 10 - 05.

У засіданні 12.09.2022 на підставі ст. 216 ГПК України оголошено перерву до 11.10.2022 11:00.

26.09.2022 до суду надійшов відзив відповідача на позовні вимоги, просить відмовити в задоволенні вимог в повному обсязі.

Ухвалою від 11.10.2022 суд продовжив строк підготовчого провадження у справі відповідно до Конвенції про захист прав людини і основних свобод до 21.11.2022. Відклав підготовче засідання суду на 21.11.2022, 11 - 00.

Ухвалою від 21.11.2022 клопотання відповідача (вх. № 12376/08-08/22 від 10.10.2022) задоволено. Замінено відповідача - Державну податкову Служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166) його правонаступником Головним управлінням Державної податкової служби у Запорізькій області (код ЄДРПОУ ВП 44118663, 69107, м. Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 166, тел.: (061)-219-05-18, (061)-219-05-46, zp.official@tax.gov.ua). Закрито підготовче провадження та призначено справу № 908/1619/21 (908/1548/22) до судового розгляду по суті. Справу призначено до розгляду по суті на 12.12.2022, 11 - 30.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, представник відповідача проти позову заперечив з підстав наданих у запереченнях.

У судовому засіданні 12.12.2022 вислухавши позивача та представника відповідача, суд оголосив перерву до 22.12.2022, 12 - 00.

У судовому засіданні 22.12.2022 винесено вступну та резолютивну частини рішення та повідомлено про те, що повний текст рішення буде виготовлено протягом 10-ти днів.

Технічна фіксація здійснювалась за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку: vkz.court.gov.ua.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши представників сторін, суд

УСТАНОВИВ:

Відповідно до ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

21 жовтня 2019 року введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства. Частиною 4 Прикінцевих та перехідних положень встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Ухвалою від 13.07.2021 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕРС-ІНК". Оприлюднено на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕРС-ІНК".

Постановою від 02.12.2021 визнано ТОВ "АВЕРС-ІНК" банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором призначено арбітражного керуючого Коршуна Владислава. Оприлюднено на офіційному веб-сайті Верховного Суду на веб - порталі "Судова влада України" в мережі - Інтернет повідомлення про відкриття ліквідаційної процедури. Зобов'язано ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.

Наразі триває процедура ліквідації банкрута, повноваження ліквідатора продовжує виконувати арбітражний керуючий Коршун В.В.

В обґрунтування заявлених вимог позивачем в позовній заяві зазначено, що за результатами проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "АВЕРС- ІНК" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 07.12.2018 по 19.01.2022 ГУ ДПС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ був складений відповідний Акт перевірки контролюючого органу від 26.01.2022 № 981/08-01-07-04/42680613.

24.01.2022 платником податків ТОВ "АВЕРС-ІНК" в особі ліквідатора Коршуна В.В. в порядку ст. 86.7 Податкового кодексу України подані письмові пояснення (заперечення) на акт перевірки, з посиланням на правові наслідки визнання платника податків банкрутом відповідно до вимог ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, які контролюючим органом залишені без задоволення, а висновки викладені в акті перевірки без змін.

04.08.2022 під час розгляду у господарському суді Запорізької області заяви ГУ ДПС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ від 23.06.2022 № 16000/6/08-01-20-05-07 про визнання грошових вимог в межах провадження у справі № 908/1619/21 про банкрутство ТОВ "АВЕРС-ІНК", ліквідатору позивача стало відомо про нарахування податкового боргу платнику податків у сумі 434 460 398.68 грн. (з яких 380 755 714, 00 грн. зобов'язання та 53 704 684, 68 грн. штрафні санкції), що виник у період з червня 2019 по січень 2020 рік за результатами проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "АВЕРС-ІНК", які оформлені актом перевірки контролюючого органу від 26.01.2022 № 981/08-01-07-04/42680613, на підставі податкових повідомлень-рішень, а саме: податкове повідомлення-рішення № 0002824/0704 від 16.02.2022; податкове повідомлення-рішення № 0002782/0704 від 16.02.2022, податкове повідомлення-рішення № 0002783/0704 від 16.02.2022; податкове повідомлення-рішення № 0002784/0704 від 16.02.2022.

Внаслідок того, що вказані податкові повідомлення-рішення ліквідатор не отримував, тому оскаржити їх в адміністративному порядку та строках, передбачених вимогами п. 56.1-56.3 ст. 56 Податкового кодексу України, не вбачалося можливим.

Вважає зазначені податкові повідомлення-рішення ГУ ДПС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ незаконними та необґрунтованими, такими що підлягають скасуванню, з наступних підстав.

Аналіз положень пункту 1.3. статті 1 Податкового Кодексу України, частини першої статті 6. частини першої статті 59 Кодексу України з процедур банкрутства дає підстави дійти висновку, що з моменту визнання боржника у справі про банкрутство банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (02.12.2021), порядок погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з такого боржника регулюється Кодексом України з процедур банкрутства, а у банкрута не виникає обов'язку зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) (котрі нараховані після моменту визнання боржника банкрутом), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

Оскаржувані податкові повідомлення-рішення ГУ ДПС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ є протиправними та підлягають скасуванню, оскільки винесені всупереч ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, вже після визнання господарським судом платника податків (Позивача у справі) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Відповідно до п. 54.5 ст. 54 Податкового кодексу України, якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до ст. 56.1 Податкового кодексу України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

За змістом пункту 56.17 статті 56 Податкового кодексу України процедура адміністративного оскарження закінчується, зокрема, днем отримання платником податків рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.

Таким чином, у разі несплати платником податків протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення або ж закінчення процедури його оскарження, визначених контролюючим органом грошових зобов'язань такі податкові зобов'язання вважаються узгодженими. Факт узгодження податкового зобов'язання має наслідком обов'язок платника податку сплатити таке зобов'язання у встановлений законом строк.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Вважає, що контролюючим органом ГУ ДПС УКРАЇНИ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ порушений порядок вручення (надіслання) оскаржуваних податкових повідомлень-рішень. Доказів їх отримання ліквідатором ТОВ "АВЕРС-ІНК" матеріали справи не містять.

Факт узгодження податкового зобов'язання відсутній, відповідно й відсутній обов'язок платника податку сплатити таке зобов'язання у встановлений законом строк.

Форма та порядок надіслання (вручення) контролюючими органами податкових повідомлень - рішень платникам податків визначається відповідним Порядком надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204 (із змінами та доповненнями).

Відповідно до ч. 2 розділу 3 вищевказаного Порядку, податкове повідомлення-рішення вважається належним чином надісланим (врученим) платнику податків, якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 42.1 ст. 42 Податкового кодексу України, податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу і відображатися в електронному кабінеті.

Відповідно до п. 42.2 ст. 42 Податкового кодексу України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Відповідно до п. 45.2 ст. 45 Податкового кодексу України, податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про яку містяться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

Відомості щодо припинення повноважень органів управління банкрута щодо управління банкрутом, визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора містяться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

Оскаржувані податкові повідомлення рішення контролюючий орган зобов'язаний направити, згідно визначеного порядку, за місцезнаходженням уповноваженої особи платника податків ліквідатора боржника ТОВ "АВЕРС-ІНК" Коршуна В.В. (місце розташування офісу, з якого ведеться керівництво діяльності юридичної особи, а також здійснюється управління та облік).

Обставини за яких ГУ ДПС УКРАЇНИ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ будучи достеменно обізнаним про визнання платника податків банкрутом, припинення повноважень органів управління та призначення ліквідатора й відповідно направляючи оскаржувані податкові повідомлення-рішення за адресою відмінною від адреси місцезнаходження ліквідатора, свідчать про пряме порушення контролюючим органом встановленого Податковим кодексом України порядку їх вручення (надіслання).

Відповідачем наданий відзив на заявлені вимоги, просить в позові відмовити.

Відповідачем зазначено, що Головним управлінням ДПС у Запорізькій області на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78, пункту 522 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення» Податкового кодексу України (надалі за текстом - "ПК України") та Наказу ГУ ДПС у Запорізькій області від 13.01.2022р. № 89-п проведена позапланова виїзна документальна перевірка ТОВ "АВЕРС-ІНК" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 07.12.2018 по 19.01.2022, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 07.12.2018 по 19.01.2022.

Копію наказу про проведення перевірки від 13.01.2022р. № 89-п вручено ліквідатору ТОВ "АВЕРС-ІНК" Коршуну В.В. та ознайомлено з направленнями на право проведення перевірки під підпис 13.01.2022 року.

За результатом проведеної документальної позапланової виїзної перевірки був складений Акт від 26.01.2022 №981/08-01-07-04/42680613, яким встановлено порушення в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну 180 552 208 грн., занижено податок на додану вартість за перевіряємий період на загальну суму 200 203 506 грн.

На підставі виявлених порушень, встановлених актом документальної позапланової виїзної перевірки 26.01.2022 № 981/08-01-07-04/42680613 в межах повноважень та у спосіб, передбачений податковим законодавством ГУ ДПС у Запорізькій області прийнято оскаржувані податкові повідомлення-рішення:

від 16.02.2022 №0002824/0704 про застосування штрафних санкцій у сумі 3652788,18 грн.;

від 16.02.2022 №0002782/0704 про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 200 203 506, 00 грн. за основним платежем та штрафних санкцій у сумі 50 050 876, 50 грн.;

від 16.02.2022 №0002783/0704 про визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у сумі 180 552 208, 00 грн.;

від 16.02.2022 № 0002784/0704 про застосування штрафних санкцій у сумі 1 020, 00 грн.

Акт перевірки отримано особисто ліквідатором ТОВ "АВЕРС - ІНК", копії оскаржуваних ППР направлені на податкову адресу ТОВ "АВЕРС - ІНК" поштовим зв'язком з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, які повернуті за закінченням терміну зберігання.

Вважає, що оспорюванні податкові повідомлення-рішення винесені податковим органом у повній відповідності з вимогами чинного законодавства.

Судом установлено, що Головним управлінням ДПС у Запорізькій області, відповідно до вимог п. 20.1 ст. 20 ПК України ліквідатору ТОВ "АВЕРС-ІНК" Коршуну В.В. надано запит від 13.01.2022 року № 1/08-01-07-04 про надання інформації та документів щодо фінансово - господарської діяльності ТОВ "АВЕРС-ІНК" за період діяльності з 07.12.2018 по 19.01.2022 роки.

У відповідь на запит ГУ ДПС у Запорізькій області 17.01.2022 року ліквідатором ТОВ "АВЕРС- ІНК" надано відповідь № 02-01/51/89 від 17.01.2022 року про неможливість надання документів на запит під час проведення перевірки ТОВ "АВЕРС-ІНК" та повідомлено наступне.

Керівником ТОВ "АВЕРС-ІНК" вимоги постанови суду щодо передачі бухгалтерських та інших документів підприємства, а також печаток та штампів - не виконано. Ліквідатором направлені відповідні письмові вимоги органам управління та власникам майна боржника про необхідність надання документів фінансово-господарської діяльності боржника від 16.07.2021 № 02-01/51/3 та № 02-01/51/4, які до теперішнього часу залишаються без задоволення.

У зв'язку із невиконанням судового рішення, що набуло законної сили та невиконанням вимог арбітражного керуючого з надання документів фінансово-господарської діяльності боржника, відомостей про ТМЦ, фактичного їх приховування, що перешкоджає здійсненню законної діяльності арбітражного керуючого відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства, 01.09.2021 арбітражний керуючий Коршун В.В. - розпорядник майна боржника звернувся до Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції в м Запоріжжя із заявою № 02-01/51/12 про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до СРДР, перевірки наявності в діях керівних осіб боржника ознак злочинів, передбачених ст. 206, 382, 388 КК України, встановлення місцезнаходження документів фінансово-господарської діяльності ТОВ "АВЕРС-ІНК" та сприяння передачі їх арбітражному керуючому для проведення інвентаризації майна боржника, а також проведення аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника, становища на ринках боржника, виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

Листом від 12.10.2021 № 02-01/51/46 арбітражний керуючий Коршун В.В. повторно звернувся до Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції в м. Запоріжжя з вимогою про надання письмової вичерпної інформації щодо розгляду його заяви від 01.09.2021 № 02-01/51/42 вжитих слідчих (розшукових) дій та прийнятих процесуальних рішень, з надання копій процесуальних документів.

Листом від 10.11.2021 № 02-01/51/48 арбітражний керуючий Коршун В.В. повторно звернувся до Олександрівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції в м. Запоріжжя з вимогою про надання письмової вичерпної інформації щодо розгляду його заяви від 01.09.2021 № 02-1/51/42.

Інформація щодо прийнятого процесуального рішення за відповідними зверненнями арбітражного керуючого на момент подання даної відповіді відсутня.

Головним управлінням ДПС у Запорізькій області на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78, пункту 522 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (надалі за текстом - "ПК України") та Наказу ГУ ДПС у Запорізькій області від 13.01.2022 р. № 89-п проведена позапланова виїзна документальна перевірка ТОВ "АВЕРС-ІНК" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 07.12.2018 по 19.01.2022, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 07.12.2018 по 19.01.2022.

Копію наказу про проведення перевірки від 13.01.2022р. № 89-п вручено ліквідатору ТОВ "АВЕРС-ІНК" Коршуну В.В. та ознайомлено з направленнями на право проведення перевірки під підпис 13.01.2022 року.

У зв'язку з ненаданням платником податків первинних документів, складено акт від 17.01.2022р. № 69/08-01-07-04 про не надання документів необхідних для здійснення документальної виїзної перевірки, який засвідчує факт не надання таких документів у встановленні терміни на запит від 13.01.2022р. № 1/08-01-07-04-08.

Статтею 44 ПК України встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані: вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, (пункт 44.1 ПК України): забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності (пункт 44.3 ПК України).

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Абзацом першим пункту 44.6 цієї статті визначено, що у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.

Відповідно до частини першої пункту 85.2 статті 85 ПК України платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Цьому обов'язку кореспондує право контролюючого органу при проведенні перевірок вимагати і отримувати у платників податків первинні фінансово-господарські, бухгалтерські та інші документи (в тому числі, засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності) їх копії), що свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Таке право закріплене нормою пункт 85.4 статті 85 ПК України.

Отже, надання платником податків фінансово-господарських документів під час проведення перевірки є необхідною умовою підтвердження правомірності задекларованих платником показників податкового обліку. Обов'язок платника податків зберігати документи й надавати їх під час перевірки контролюючому органу кореспондується з компетенцією контролюючого органу здійснювати перевірку на підставі документів.

Ненадання платником податків документів на підтвердження задекларованих показників податкового обліку прирівнюється нормами пункту 44.6 статті 44 ПК України до їх відсутності. Винятком є випадки виїмки документів або іншого їх вилучення правоохоронними органами та іншими компетентними органами. Якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає документи, що підтверджують показники, відображені ним у податковій звітності, але не надані під час перевірки (у випадках, передбачених абзацами другим і четвертим пункту 44.7 цієї статті), такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.

Наведене правове регулювання відповідає висновкам Верховного Суду у подібних правовідносинах, викладених в Постановах від 06.08.2019 у справі № 160/8441/18, від 29 травня 2020 року у справі № 826/27811/15, від 11 лютого 2021 року у справі № 820/10136/15, від 14.06.2021 у справі №140/893/19.

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПК України об'єктом оподаткування є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Згідно з п. 135.1 ст. 135 ПК України базою оподаткування є грошове вираження об'єкту оподаткування, визначеного згідно із статтею 134 цього Кодексу з урахуванням положень цього Кодексу.

Таким чином, у зв'язку із ненаданням до перевірки ТОВ "АВЕРС-ІНК" первинних документів, документів бухгалтерського та податкового обліків, зведених регістрів бухгалтерського обліку та інших документів, в порушення ст. 1, ст. 2, ст. 3, ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 р. № 88, ч. 3 розд. 1 П(С)БО №1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", п. 5 П(С)БО №11 "Зобов'язання", п. 44.1, п. 44.6 ст. 44, п. 85.2 ст. 85, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п. 135.1 ст. 135 Податкового кодексу України, ТОВ "АВЕРС -ІНК" завищено витрати, на загальну суму 180 552 208 грн., в т.ч. по періодам 2019 рік на суму - 180 552 208 грн.

Зазначене порушення вплинуло на суміжні показники, в тому числі на податок на додану вартість.

Відповідно до підпункту "а" пункту 185.1 статті 185 ПК України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких згідно зі статтею 186 ПК України розташоване на митній території України.

Згідно п. 187.1. ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь - яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін..

Відповідно п. 198.1 ст. 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Згідно п. 198.2. ст.198 ПК України датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Згідно п. 198.3. ст.198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість за період з 07.12.2018 по 19.01.2022, у зв'язку із ненаданням до перевірки ТОВ "АВЕРС-ІНК" первинних документів, документів бухгалтерського та податкового обліків, зведених регістрів бухгалтерського обліку та інших документів встановлено його заниження всього у сумі 200 203 506 грн., а саме по періодам: червень 2019 - 63 712 321грн.; липень 2019 - 10 121грн.; серпень 2019 - 21 973 грн.; жовтень 2019 - 136 168 456 грн.; листопад 2019р - 290 635 грн.

В обґрунтування протиправності оскаржуваних податкових повідомлень - рішень Позивачем зазначено, що останні підлягають скасуванню, оскільки винесені всупереч ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, вже після визнання господарським судом платника податків (Позивача у справі) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Разом з тим, Позивачем не враховано, що грошові зобов'язання, визначені за результатом проведеної документальної позапланової виїзної перевірки, на підставі акту від 26.01.2022 №981/08- 01-07-04/42680613, нараховані за 2019 рік.

Крім того, відповідно до 54.3.2. ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, або завищення суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Статтею 58 ПК України передбачено, що контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій (митній) декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.

За результатами проведення перевірки дотримання вимог податкового законодавства під час реєстрації податкових накладних складених та зареєстрованих продавцем товарів (робіт, послуг) за період з 07.12.2018р по 19.01.2022р., установлено, що ТОВ "АВЕРС-ІНК" було порушено строки реєстрації податкових накладних за жовтень 2019 року.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Пунктом 201.10. статті 201 ПК України встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Згідно 120.1.1. ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної / розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної / розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;30 відсотків, суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Позивач не надав доказів спростування висновків контролюючого органу щодо встановленого порушення, викладеного в Актів перевірки. До позовної заяви, на спростування висновків контролюючого органу, не надано жодного первинного документа, на підставі якого сформовані показники податкової звітності.

Відповідно до пункту 42.2 статті 42 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

За результатом проведеної документальної позапланової виїзної перевірки був складений Акт від 26.01.2022 № 981/08-01-07-04/42680613, яким встановлено порушення в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну 180552208 грн., занижено податок на додану вартість за перевіряємий період на загальну суму 200 203 506 грн.

На підставі виявлених порушень, встановлених актом документальної позапланової виїзної перевірки 26.01.2022 № 981/08-01-07-04/42680613 в межах повноважень та у спосіб, передбачений податковим законодавством ГУ ДПС у Запорізькій області прийнято оскаржувані податкові повідомлення-рішення:

від 16.02.2022 № 0002824/0704 про застосування штрафних санкцій у сумі 3652788,18 грн.;

від 16.02.2022 № 0002782/0704 про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 200 203 506, 00 грн. за основним платежем та штрафних санкцій у сумі 50 050 876, 50 грн.;

від 16.02.2022 №0002783/0704 про визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у сумі 180 552 208, 00 грн.;

від 16.02.2022 № 0002784/0704 про застосування штрафних санкцій у сумі 1 020, 00 грн.

Акт перевірки отримано особисто ліквідатором ТОВ "АВЕРС - ІНК".

Оскаржувані податкові повідомлення - рішення надіслані ГУ ДПС у Запорізькій області поштовим відправленням № 6900512318005, яке направлено ТОВ "АВЕРС - ІНК" за адресою: вул. Олександрівська, З-А, м. Запоріжжя, 69095 рекомендованим листом з описом вкладення, що підтверджується копією Рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення та описом вкладення до листа № 6900512318005, які повернуті за закінченням терміну зберігання.

У відповідності до пункту 4 частини 2 статті 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Згідно із ч. 2-3 ст. 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Поняття і види доказів викладені у статті 73 ГПК України, згідно якої доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов'язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів (ст. 74 ГПК України).

Згідно з ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Частиною 1 статті 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

У відповідності до ст. 78 ГПК України, достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.

Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

При цьому, обов'язок суду мотивувати прийняття або відхилення доводів сторін по суті спору полягає у відображенні в судовому рішенні висновків суду про те, що саме дало йому підстави прийняти та/чи відхилити аргументи сторін щодо суті спору, з посиланням на з'ясовані у справі обставини та норми матеріального чи процесуального права, що підлягають застосуванню до правовідносин, що склалися.

Судом враховується, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довод (рішення Суду у справі Трофимчук проти України).

Європейський суд з прав людини вказав, що пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях. з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (Проніна проти України. № 63566/00, § 23. ЄСПЛ, від 18 липня 2006 року).

Судом установлено, що ТОВ "АВЕРС-ІНК" в особі ліквідатора Коршуна В.В. було достеменно відомо про результати податкової перевірки, враховуючи подані ним письмові пояснення (заперечення) на акт перевірки. Оспорювані повідомлення-рішення направлені у відповідності з чинним законодавством за місцезнаходженням позивача. Враховуючи відсутність органів управління за місцезнаходженням позивача - м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 3-А, ліквідатор Коршун В.В. у відповідності до Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою КМУ № 270 від 05.03.2009, має право до поштового відділення "Укрпошти" № 69095 подати заяву про пересилання або доставку адресованих йому поштових відправлень на іншу адресу, для належного отримування відправлень від третіх осіб.

Таким чином, враховуючи правомірність їх винесення, оспорюванні повідомлення - рішення не підлягають скасуванню. За таких обставин, у позовних вимогах слід відмовити.

Згідно зі ст. 129 ГПК України судові витрати слід стягнути з позивача.

Керуючись ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 129, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕРС-ІНК" (69095, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 3-А, код ЄДРПОУ 42680613) в дохід Державного бюджету України (Отримувач коштів: ГУК у Зап.обл/м.Зап. Вознес./22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37941997, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача, UA768999980313131206083008513, Код класифікації доходів бюджету, 22030101, Призначення платежу, *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Господарський суд Запорізької області (назва суду, де розглядається справа)) 24 810 (двадцять чотири тисячі вісімсот десять) грн. 00 коп. - судового збору.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Копію рішення направити сторонам по справі.

Повне рішення буде складено протягом десяти днів.

Відповідно ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до ст. 256, пп. 17.5 п. 17 розділу XI Перехідних положень ГПК України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення, відповідно до ст. 233 ГПК України, складено 29.12.2022.

Суддя Володимир ЧЕРКАСЬКИЙ