Ухвала від 19.12.2022 по справі 333/6180/22

Справа № 333/6180/22

Провадження №1-кс/333/1875/22

УХВАЛА

19 грудня 2022 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , старшого слідчого другого слідчого відділу (з дислокацією у місті Запоріжжі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі ОСОБА_3 , прокурора - прокурора відділу Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя клопотання старшого слідчого другого слідчого відділу (з дислокацією у місті Запоріжжі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі ОСОБА_3 про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №62022080010000138, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.09.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України та додані до нього матеріали, -

ВСТАНОВИВ:

12.12.2022 року слідчий другого слідчого відділу (з дислокацією у місті Запоріжжі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі ОСОБА_3 звернувся до Комунарського районного суду м. Запоріжжя із клопотанням про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування.

Обґрунтовуючи вказане клопотання слідчий вказав, що згідно з наказом Головного управління Національної поліції в Запорізькій області № 476 о/с від 27.11.2019 ОСОБА_6 призначено на посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції Чернігівського ВП Бердянського ВП ГУ НП в Запорізькій області.

12.01.2021, у зв'язку з реорганізацією, ОСОБА_6 переведено на посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції ВП №1 Бердянського РВП ГУ НП в Запорізькій області.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», правоохоронні органи - це органи прокуратури, Національної поліції, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національне антикорупційне бюро України, органи охорони державного кордону, Бюро економічної безпеки України, органи і установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.

Наказом № 710 о/с від 23.05.2022 на підставі п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_6 звільнено зі служби в поліції.

Таким чином, ОСОБА_6 до 23.05.2022 являвся службовою особою - працівником правоохоронного органу.

Згідно зі ст. 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов'язаний:

1) неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського;

2) професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва;

3) поважати і не порушувати прав і свобод людини;

4) надавати невідкладну, зокрема до медичну і медичну, допомогу особам, які постраждали внаслідок правопорушень, нещасних випадків, а також особам, які опинилися в безпорадному стані або стані, небезпечному для їхнього життя чи здоров'я;

5) зберігати інформацію з обмеженим доступом, яка стала йому відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків;

6) інформувати безпосереднього керівника про обставини, що унеможливлюють його подальшу службу в поліції або перебування на займаній посаді.

Поліцейський на всій території України незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу доби в разі звернення до нього будь-якої особи із заявою чи повідомленням про події, що загрожують особистій чи публічній безпеці, або в разі безпосереднього виявлення таких подій зобов'язаний вжити необхідних заходів з метою рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, і повідомити про це найближчий орган поліції.

Відповідно до ст. 63 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_6 присягнув на вірність Українському народові та зобов'язався, усвідомлюючи свою високу відповідальність, вірно служити Українському народові, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов'язки.

Водночас, ОСОБА_6 складеної ним присяги не дотримався та в умовах, коли Український народ героїчно протистоїть російському агресору, у порушення вимог ст. 1, 2, 17 Конституції України, ст.ст. 2, 63 Закону України «Про Національну поліцію», зрадив українській державі та всьому Українському народові, вчинивши злочин проти основ національної безпеки України за наступних обставин.

Так, 24.08.1991 Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.

Положеннями статей 1 та 2 Основного Закону України - Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Відповідно до ч. 1 ст. 17, ч. 1 ст. 65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов'язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Статтями 132, 133 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. До системи адміністративно-територіального устрою України входить АР Крим, області, зокрема, Запорізька область, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.

Згідно з вимогами ст.ст. 72, 73 Конституції України питання про зміну території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених Конституцією, та проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.

Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права президент російської федерації (далі - рф) ОСОБА_7 , а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади рф, діючи всупереч вимогам п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів збройних сил рф на територію України.

Так, 24.02.2022, на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці збройних сил рф, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили часткову окупацію території України, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.

Згідно з указом президента Володимира Зеленського № 64/2022 від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який указами Президента України ОСОБА_8 продовжено строком до 22.08.2022.

Згідно з вимогами ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Після початку агресивної війни проти України з використанням підпорядкованих підрозділів і військовослужбовців збройних сил рф було тимчасово взято під контроль Бердянський район та частину інших населених пунктів на території Запорізької області з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, іншими об'єктами, які на даний час контролюються та утримуються російськими військами.

З метою встановлення і зміцнення окупаційної влади та недопущення контролю Української влади на територіях населених пунктів Запорізької області, які на даний час контролюються та утримуються російськими військами, представниками рф з числа своїх громадян та місцевого населення Запорізької області були сформовані підрозділи силового блоку, які виконують функції правоохоронних органів, тим самим вчиняють діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України.

У свою чергу, ОСОБА_6 будучи громадянином України, перебуваючи на посаді поліцейського сектору реагування патрульної поліції ВП №1 Бердянського РВП ГУ НП в Запорізькій області, маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань і життєвого досвіду для розуміння факту захоплення та подальшого утримання рф території смт. Чернігівка, Бердянського району, Запорізької області та інших населених пунктів Запорізької області, усвідомлення проведення активної підривної діяльності проти України представниками спецслужб, правоохоронних та інших органів державної влади рф, бажаючи допомогти окупаційній адміністрації рф та зробити свій особистий внесок для утворення та функціонування на території Запорізької області та, зокрема, смт. Чернігівка, Бердянського району системи органів державної влади рф, у тому числі правоохоронної, з метою становлення і зміцнення окупаційної влади та недопущення контролю Української влади, в порушення вимог ст. 65 Конституції України, якою передбачено обов'язок громадян України щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, в період часу приблизно з 04 квітня 2022 року до 23 травня 2022 року (більш точного часу в ході проведення досудового розслідування встановити не виявилось за можливе)в період проведення військових дій на території Запорізької області, використовуючи теоретичні знання і практичні навики, отримані в Україні, перейшов на бік ворога, надавши добровільну згоду на співпрацю з окупаційною владою рф, після чого виконує вказівки і розпорядження керівників окупаційної адміністрації рф, усвідомлюючи, що в період збройного конфлікту, в умовах воєнного стану, вказане шкодить суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.

Після цього, ОСОБА_6 з власної ініціативи добровільно розпочав «службу» в підпорядкуванні окупаційної адміністрації рф, завдаючи шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.

Таким чином, ОСОБА_6 вчинив перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, в умовах воєнного стану, тобто державну зраду.

Органом досудового розслідування, ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України, а саме: у державній зраді, тобто діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній економічній та інформаційній безпеці України шляхом переходу на бік ворога в період збройного конфлікту в умовах воєнного стану.

27.07.2022 у кримінальному провадженні № 62022080010000014 складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, та відповідно до вимог ст.ст. 111, 135, 136, 278 КПК України було вжито заходів для його вручення ОСОБА_6 .

Відповідно до вимог ст. 135 КПК України вжито вичерпних заходів щодо виклику підозрюваного і вручення йому повідомлення про підозру, а саме повідомлення про підозру було вручено його захиснику, повістки про виклик підозрюваного ОСОБА_6 та повідомлення про підозру опубліковано в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

07.09.2022 слідчим винесено постанову про оголошення підозрюваного ОСОБА_6 у розшук відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 280 КПК України.

Підозрюваний, відповідно до вручених повісток, станом на теперішній час, безпідставно не з'явився до органу досудового розслідування та про причини неявки не повідомив. Встановлено, що на даний час ОСОБА_6 перебуває на території смт. Чернігівка, Бердянського району, Запорізької області, на якій на теперішній час не здійснюється діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування України. Зазначені обставини свідчать про умисне ухилення підозрюваним від виконання своїх процесуальних обов'язків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України, а також переховування від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

Підставами підозрювати ОСОБА_6 у вчиненні вказаного кримінального правопорушення є наступні матеріали досудового розслідування: інформування оперативного підрозділу ДБР розташованого у місті Мелітополі про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України ОСОБА_6 ; протоколами допитів в якості свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 Власовича ОСОБА_12 , котрі кожний окремо надали свідчення щодо вчинення ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України; протоколами огляду; матеріалами службового розслідування ГУНП в Запорізькій області; розсекреченими матеріалами негласних слідчих (розшукових) дій проведених відносно ОСОБА_6 та іншими матеріалами кримінального провадження.

Отже, вищевказані матеріали досудового розслідування дають достатні та безсумнівні підстави вважати, що підозрюваний, умисно переховується від слідства та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності за вчинений ним особливо тяжкий злочин. Притягнути ОСОБА_6 до кримінальної відповідальності у загальному порядку, передбаченому чинним кримінальним процесуальним законодавством, неможливо.

Територія смт. Чернігівка, Бердянського району, Запорізької області є тимчасово окупованою територією, в межах якої окупаційні сили, окупаційні адміністрації російської федерації встановили та здійснюють ефективний загальний контроль, збройні формування російської федерації здійснюють фактичний контроль зазначеної територій. На даний час, на території смт. Чернігівка, Бердянського району, Запорізької області не здійснюється діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування України.

На підставі викладеного, в зв'язку з тим, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 111 КК України, стосовно якого може проводитися спеціальне досудове розслідування, переховується від органів досудового розслідування на тимчасово окупованій території України з метою ухилення від кримінальної відповідальності, слідчий ОСОБА_3 просить слідчого суддю винести ухвалу про здійснення спеціального досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

Слідчий ОСОБА_3 у судовому засіданні підтримав своє клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування, просив його задовольнити.

Прокурор ОСОБА_4 також просив слідчого суддю задовольнити клопотання слідчого.

Захисник ОСОБА_5 , залучений слідчим суддею до розгляду клопотання слідчого, зазначив, що зв'язатися з підозрюваним ОСОБА_6 він не зміг, тому питання про надання дозволу на спеціальне досудове розслідування він покладає на розсуд суду.

Вислухавши доводи та прокурора слідчого щодо необхідності надати вказаний дозвіл, враховуючи думку захисника, дослідивши клопотання слідчого та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до висновку про необхідність задовольнити клопотання, виходячи з такого.

Відповідно до ч. 2 ст. 297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених у т.ч. статтею 111 КК України стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

У судовому засіданні встановлено, що клопотання слідчого погоджене з прокурором відділу Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_4 , оформлене відповідно до вимог ст. 297-2 КПК України. До матеріалів клопотання додані копії документів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання та витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, тобто підстав для повернення його прокурору у порядку ч.2 ст.297-3 КПК України, не вбачається.

У судовому засіданні встановлено, що 16.04.2022 року до ЄРДР були внесені відомості за ч.2 ст.111 КК України за фактом державної зради в умовах воєнного часу працівників поліції ВП №№1,2 Бердянського РВП РУП ГУНП в Запорізькій області (кримінальне провадження №62022080010000014).

16.04.2022 року постановою заступника директора ТУ ДБР, розташованого у місті Мелітополі ОСОБА_13 визначено групу слідчих (у т.ч. слідчого ОСОБА_3 ), яким доручено здійснювати досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

18.05.2022 року заступник керівника Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_14 прийняла постанову про зміну групи прокурорів у кримінальному провадженні №62022080010000014. У вказану групу включено прокурора ОСОБА_4

27.07.2022 у кримінальному провадженні №62022080010000014 слідчим ОСОБА_3 складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився у смт. Чернігівка, Запорізької області, громадянина України, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України, проте вручити його у день складення, відповідно до ч. 1 ст. 278 КПК України, не надалося можливим у зв'язку з переховуванням ОСОБА_6 від органів досудового розслідування на тимчасово окупованій території України.

Письмове повідомлення про підозру, відповідно до вимог ч. 1 ст. 278 КПК України, 29.07.2022 ОСОБА_6 було вручене у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень.

Зокрема, відповідно до вимог ст. ст. 111, 112, 135 та 136 КПК України, в номері газети Кабінету Міністрів України «Урядовий кур'єр» № 164 (7285) за 29.07.2022 та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 29.07.2022 року, в розділі «Оголошення» опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_6 за ч.2 ст. 111 КК України та повістки про виклики для допиту в якості підозрюваного та для проведення інших слідчих та процесуальних дій на 04.08.2022 року, 05.08.2022 року, 06.08.2022 року, відповідно.

У вказані дати до слідчого підозрюваний ОСОБА_6 , не з'явився.

05.09.2022 року постановою прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_4 із матеріалів кримінального провадження №62022080010000014 виділені в окреме кримінальне провадження матеріали відносно ОСОБА_6 .

Того ж дня, 05.09.2022 року до ЄРДР були внесені відомості за ч.2 ст.111 КК України за фактом державної зради в умовах воєнного часу працівників поліції ВП №№1,2 Бердянського РВП РУП ГУНП в Запорізькій області, підозрюваний ОСОБА_6 (кримінальне провадження №№62022080010000138).

Також, 05.09.2022 року заступник керівника Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_15 прийняв постанову про визначення групи прокурорів у кримінальному провадженні №62022080010000138. Старшим вказаної групи визначено прокурора ОСОБА_4 .

07.09.2022 року постановами слідчого ОСОБА_3 підозрюваний ОСОБА_6 оголошений у розшук та зупинено досудове розслідування у кримінальному провадженні №62022080010000138.

12.12.2022 року постановою слідчого ОСОБА_3 відновлено досудове розслідування у кримінальному провадженні №62022080010000138 у зв'язку із потребою у проведенні слідчих (розшукових) інших процесуальних дій.

Таким чином, під час розгляду клопотання слідчого встановлено, що ОСОБА_6 на цей час є підозрюваним за ч.2 ст.111 КК України.

Виходячи з фактичних даних, що містяться в протоколах допитів свідків, протоколах НСРД та інших матеріалах, долучених до клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку про наявність достатніх доказів для підозри ОСОБА_6 у вчиненні вказаного кримінального правопорушення. Вважаю, що обґрунтованість підозри підтверджується:

- показаннями свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_16 , які повідомили, що мають інформацію про те, що ОСОБА_6 співпрацює з окупаційними військами у смт. Чернігівка, Запорізької області та перебуває на «службі» у «народній міліції» вказаного населеного пункту;

- даними матеріалів службового розслідування ГУНП в Запорізькій області;

- розсекреченими матеріалами негласних слідчих (розшукових) дій проведених відносно ОСОБА_6 ;

- даними матеріалів виконаних оперативними працівниками оперативного підрозділу ТУ ДБР у м. Мелітополі доручень слідчого;

- іншими матеріалами кримінального провадження у своїй сукупності.

Перевіряючи достатність доказів для такого висновку, слідчий суддя, поряд з положеннями ч.2 ст. 297-4 КПК України, враховує практику Європейського суду з прав людини у відповідності до якої «обґрунтована підозра» про яку йдеться у ст.5 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, означає наявність фактів чи інформації, котрі могли би переконати об'єктивного спостерігача, що конкретна особа можливо вчинила злочин.

Разом з тим, слідчий суддя не наділений повноваженнями щодо оцінки доказів на даній стадії кримінального судочинства. Питання щодо доведеності вини особи та правильності кваліфікації її дій у відповідності до закону про кримінальну відповідальність підлягають дослідженню при проведенні досудового розслідування та під час розгляду кримінального провадження по суті.

Згідно положень ст. 42 IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі та додатку до неї Положення про закони і звичаї війни на суходолі від 18.10.1907, ратифікована Україною 24.08.1991 визначено наступне: територія визнається окупованою, якщо вона фактично перебуває під владою армії супротивника. Окупація поширюється лише на ту територію, де така влада встановлена і здатна виконувати свої функції.

Територія м. Бердянська та інших населених пунктів Бердянського району, Запорізької області входить до смуги відповідальності угрупування військ та належить до тимчасово окупованих територій, в межах яких окупаційні сили, окупаційні адміністрації російської федерації встановили та здійснюють ефективний загальний контроль.

В ході російсько-української війни, під час вторгнення в лютому 2022 року, збройні формування російської федерації здійснюють фактичний контроль зазначених територій.

На даний час, на території м. Бердянська та населених пунктів Бердянського району Запорізької області не здійснюється діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування України.

Отже, слідчим суддею встановлено, що ОСОБА_6 на цей час умисно переховується від органів досудового розслідування на тимчасово окупованій території України з метою ухилення від кримінальної відповідальності, тому слідчим винесено постанову про оголошення підозрюваного у державний розшук.

Враховуючи викладене, слідчий суддя дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №62022080010000138, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.09.2022 року, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України.

Керуючись ст.ст. 111, 112, 135, 136, 139, 278, 297-1 - 297-5, 392 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого другого слідчого відділу (з дислокацією у місті Запоріжжі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі ОСОБА_3 про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №62022080010000138, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.09.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування кримінального провадження №62022080010000138, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.09.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України, за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Повний текст ухвали складено 23.12.2022 року.

Слідчий суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя ОСОБА_1