Справа № 509/4783/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2022 року смт. Овідіополь
Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Гандзій Д.М., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП № 1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 173-2 ч. 1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ :
11 листопада 2022 року до Овідіопольського районного суду Одеської області з ВП № 1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 122845 від 05.11.2022року, з якого вбачається, що 05.11.2022 року о 18:40 год. ОСОБА_1 ,знаходячись за адресою АДРЕСА_2 вчинив насильство в сім'ї по відношенню своєї колишньої дружини ОСОБА_2 , а саме : обругав її брутальною лайкою, внаслідок чого могла бути завдана шкода психологічному здоров'ю громадянці ОСОБА_2 , за що відповідальність передбачена ст. 173-2 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання, зокрема як: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП - у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 122845 від 05.11.2022року зазначено «внаслідок чого могла бути завдана шкода психологічному здоров'ю громадянці ОСОБА_2 », таким чином працівник поліції при складанні вказаного протоколу не зазначає фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, а робить припущення, що могло бути.
При цьому - обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Пунктом 24 постанови Пленуму ВСУ № 14 від 23.12.2005 року визначено, що визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам закону, що має суттєве значення для вирішення справи. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення, а тому протокол разом з доданими матеріалами підлягає поверненню до ВП № 1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області.
Керуючись ст. 256 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 173-2 ч. 1 КУпАП - повернути до ВП № 1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Овідіопольського
районного суду Д.М. Гандзій