ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 530/1328/22
Номер провадження 3/530/340/22
27.12.2022 року суддя Зіньківського районного суду Полтавської області Должко С.Р., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
що проживає в
АДРЕСА_1 , пенсіонера,
індивідуальний ідентифікаційний номер суду невідомо, до адміністративної
відповідальності раніше притягався , за ч.1 ст. 51 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 04.11.2022 року близько 15 год. 30 хв. ОСОБА_1 в с. Лавринці Полтавської області з поля ДВЖ 5321387201_021 здійснив дрібну крадіжку початків кукурудзи в кількості 139 шт., загальною вагою 27,930 кг. на загальну суму 129 грн., чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 51 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в скоєнні правопорушення визнав, і суду пояснив, що дійсно вчинив крадіжку початків кукурудзи.
Крім визнання вини правопорушником його вина підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.1), поясненням ОСОБА_2 , ОСОБА_1 (а.с.5-6).
Норма ст.61 Конституції України встановлює, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Згідно частин 1,2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. При цьому, застосування уповноваженими на те посадовими особами заходів адміністративного впливу здійснюється в точній відповідності із законом (ч.3 ст.7 КУпАП).
Згідно статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до положень статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до норм КУпАП суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин адміністративного провадження, керуючись законом, оцінює кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Відповідно ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи. Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Суд бере до уваги, що згідно заяви ОСОБА_1 вказано, що він добровільно видав працівникам поліції 27,930 кг. кукурудзи, саме вагу кукурудзи, а не кількість (а.с.7). Згідно протоколу про адміністративне правопорушення вказано кількість кукурудзи а саме 139, які мають вагу 27,930 кг. (а.с.1). Зважування кукурудзи, працівниками поліції не проводилося, та не оглядалася. Згідно відношення виробничого підрозділу "Агрофірми ім.Шевченка" , яке не має вихідного номера, та до якого не надно витяг з державного реєстру юридичних осіб, чи має ОСОБА_3 підписувати даний документ, вказано, що вартість кукурудзи в качані станом на 04.11.2022 року становить за 1 кг. - 4 грн.62 коп.. При цьому не зазначено балансову вартість кукурудзи в качані, її сорт, та не вказано, чи зібрано було урожай з поля ДВЖ_5321387201_021, чи здійснено крадіжку качанів кукурудзи, яка залишилася після уборки урожаю та використовувалася як добрива для землі.
Обираючи вид стягнення, суддя визнає обставиною, що пом'якшує відповідальність визнання вини, щире розкаяння винного, обставиною, що обтяжує відповідальність правопорушника не виявлено.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 , проаналізувавши матеріали та документи, що маються в справі, враховуючи суть, характер правопорушення та його наслідки, особу ОСОБА_1 , наявність пом'якшуючих відповідальність обставин та відсутність обтяжуючих обставин, та зважаючи на те, що з матеріалів справи не вбачається кому саме належать початки кукурудзи, який саме її сорт, кому спричинені збитки, а також, малозначність правопорушення та відсутність будь-яких негативних наслідків, суддя приходить до висновку, що є можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.51 КУпАП, в порядку ст. 22 КУпАП і необхідно обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст. ст. 22,33-36, 51, 289, 284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 51 КУпАП в порядку ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження по адміністративній справі № 530/1328/22 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 51 КУпАП - закрити.
Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Зіньківський районний суд.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Зіньківського районного суду
Полтавської області С.Р. Должко