Справа № 545/6272/22
Провадження № 3/545/2472/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" грудня 2022 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Стрюк Л.І., розглянувши матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , інші відомості суду не відомі,
за ч.4 ст.121 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Водій ОСОБА_1 06.12.2022 о 03 год 20 хв. на а/д Київ-Харків-Довжанський МО 3323км, керував транспортним засобом MERCEDES-BENZ 811 д.н.з. НОМЕР_2 , який підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов; правопорушення вчинене повторно протягом року (постанова БАВ №263804 від 20.05.2022 року); такими діями ОСОБА_1 порушив п. 31.3 «б» Правил дорожнього руху України та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.121 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав у повному обсязі, повністю підтвердив обставини скоєного та щиро розкаявся.
Обставини вчинених правопорушень та вина ОСОБА_1 , окрім пояснень, наданих ним у засіданні, підтверджуються також протоколом про адміністративні правопорушення, відеозаписом з нагрудної бодікамери.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, вважаю, що останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.4 ст.121 КУпАП, з таких підстав.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 4 статті 121 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті.
Частини перша-третя ст.121 КУпАП передбачають відповідальність за: керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими, відповідно до встановлених правил, експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів; керування водієм транспортним засобом, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, що має несправності, передбачені частиною першою цієї статті, або технічний стан і обладнання якого не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації; керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.
Тобто, для наявності складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП необхідна наявність будь-якого з порушень, передбачених ч.1-3 цієї статті та кваліфікуючої ознаки - повторності його вчинення протягом року.
Порядок дорожнього руху на всій території України встановлюється Правилами дорожнього руху, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306, порушення яких є підставою для відповідальності згідно із законодавством (п.п. 1.1, 1.9 Правил дорожнього руху).
Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух» визначено, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримуватися вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.
Відповідно до п.п.31.3 «б» ПДР України забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством, якщо вони не пройшли обов'язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).
Статтею 35 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов'язковому технічному контролю відповідно до цієї статті.
Обов'язковому технічному контролю не підлягають: 1) легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби - незалежно від строку експлуатації; 2) легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них - із строком експлуатації до двох років. 3) технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені Законом України «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України».
Обов'язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме: системи гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин та коліс, світлопропускання скла, газобалонного обладнання (за наявності), інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.
Порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України.
Обов'язковий технічний контроль транспортних засобів, призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування та зареєстрованих територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, здійснюють суб'єкти проведення обов'язкового технічного контролю, які мають на правах власності або користування обладнання, що дає змогу перевіряти технічний стан транспортних засобів на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.
Перелік обладнання, необхідного для одержання права на здійснення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів, а також документів, що подаються суб'єктами проведення обов'язкового технічного контролю для одержання такого права, визначаються Кабінетом Міністрів України.
Періодичність проходження обов'язкового технічного контролю становить: для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років - кожні два роки; для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації - щороку; для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації - двічі на рік.
Згідно з реєстраційною карткою транспортного засобу MERCEDES-BENZ 811 д.н.з. НОМЕР_2 є вантажним, повна маса якого становить 7400 кг (а.с.2).
Відповідно до постанови серії БАВ №263804 ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.121 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 340 гривень. Згідно з постановою ОСОБА_1 20.05.2022 о 04 год 50 хв. в м. Полтаві по вул. Європейська,106 керував транспортним засобам RENAULT TRAFIC д.н.з. НОМЕР_3 , що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, чим порушив п.31.3 «б» Правил дорожнього руху України (а.с.4).
Разом з тим, відповідно до довідки Управління патрульної поліції в Полтавській області від 03.12.2021 року перевірка технічного стану транспортного засобу MERCEDES-BENZ 811 д.н.з. НОМЕР_2 не проводилась. Станом на момент складання адміністративного матеріалу щодо ОСОБА_1 , за ч.4 ст.121 КУпАП інформація щодо проходження обов'язкового технічного контролю вищевказаним транспортним засобом в ЄРД ТЗ відсутня (а.с.3).
Таким чином, зазначений транспортний засіб є вантажним, відтак підлягає обов'язковому технічному контролю, проте на момент складення протоколу не пройшов обов'язковий технічний контроль, хоча повинен був пройти.
Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи в їх сукупності, а саме: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, постановою серії БАВ №263804, довідкою від 03.12.2021.
Будь-яких доказів, які б спростовували винуватість ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, суду не надано.
Також суд враховує і ту обставину, що будь-яких зауважень щодо незаконних дій поліцейських ні при складанні протоколу, ні після цього від нього не надходило.
Дослідивши матеріали справи, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, характер вчиненого правопорушення, приходжу до висновку про винуватість ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 8, 24, ч.4 ст.121, 283-285, 287-289, 294 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850грн, на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк з місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 496,20 грн. (отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, р/р UA908999980313111256000026001, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Полтавський районний суд Полтавської області.
Суддя: Л.І. Стрюк