308/16957/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.12.2022 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області - Малюк В.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення за протоколом начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Боєчко С.М., відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відомості про ідентифікаційний номер платника податку в матеріалах справи відсутні, ДІПС 1 категорії віпс « ІНФОРМАЦІЯ_3 », який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст.172-18 КУпАП ,-
ВСТАНОВИВ:
18.12.2022 року начальником відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 012457 відносно ОСОБА_1 , в якому зазначено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а порушив правила несення служби, що виразилося у не виході ДІПС на ДК та не здійсненні перевірки ІС та З в межах 262-259 п/зн. Своїми діями порушив вимоги ст.16 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України, Інструкцію про службу п/н ДПС затвердженої наказом МВС України.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст. 172-18 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст. 256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Так, всупереч положенням ст. 256 КУпАП, складений протокол не містить доказів того, що ОСОБА_1 на момент вчинення правопорушення виконував наказ з охорони державного кордону. (відсутня копія наказу).
Крім цього до матеріалів справи не долучено акт службового розслідування щодо вказаного правопорушення та будь які інші докази на підтвердження обставин викладених у протоколі.
Виходячи з аналізу змісту ст. ст. 256, 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Згідно п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» №14 від 23.12.2005 року спрощений підхід до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, є неприйнятним, у зв'язку з чим практика повернення протоколів про адміністративні правопорушення, які складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення є правильною.
З урахуванням викладеного, суд позбавлений можливості правильно кваліфікувати дії ОСОБА_1 та надати оцінку в частині доведеності чи недоведеності обставин викладених в протоколі, а тому з метою всебічного, повного і об'єктивного з'ясування всіх обставин справи, приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути для дооформлення до Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ст. ч.2 ст.172-18 КУпАП - повернути до Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », для належного оформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: Малюк В.М.