ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
20 грудня 2022 року (14 год. 28хв.)Справа № 280/5370/22 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Конишевої О.В.,
за участю секретаря судового засідання Власов В.В.,
представників сторін:
позивача -Коваль М.О.,
відповідача - Кухрівський О.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОПРОІНВЕСТ 08» (70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, пров. Матросова, 22; код ЄДРПОУ 35834331)
до Головного управління ДПС у Вінницькій області (21028, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд.7; код ЄДРПОУ ВП 44069150)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
09.09.2022 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОПРОІНВЕСТ 08» (далі - позивач) до Головного управління ДПС у Вінницькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд: визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 25.08.2022 № 0053920703 та №0053930703 винесене ГУ ДПС у Вінницькій області.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем проводиться повторна перевірка з тих самих підстав як і проводила перевірку ГУ ДПС у Запорізькій області, так як позивач вважав, що перевірка вже проведена документів повторно не надавав відповідачу, у зв'язку з очікуванням результатів першої перевірки. Зокрема зазначає про порушення строків проведення перевірки та несвоєчасність повідомлення про проведення перевірки. Просить позов задовольнити.
Відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог з тих підстав, що вважає перевірку ГУ ДПС у Запорізькій області такою, що не відбулася так як всі повноваження від ГУ ДПС у Запорізькій області перейшли до ГУ ДПС у Вінницькі області. Також наголошує про своєчасність направлення повідомлення про проведення перевірки і не вважає, що строки проведення перевірки є пропущеними, наголошує, що перевірка проведена з дотриманням норм законодавства. Просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою суду від 27.09.2022 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвалою суду від 29.09.2022 року перейдено до розгляду справи № 280/5370/22, за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 31 жовтня 2021 року.
31.10.2022 ухвалою суду продовжено підготовче засідання та призначено інше засідання на 14.11.2022.
Протокольною ухвалою від 14.11.2022 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 21.11.2022.
Протокольною ухвалою відкладено судове засідання на 12.12.2022.
12.12.2022 оголошено перерву у судовому засіданні до 20.12.2022.
20.12.2022 оголошено вступну та резолютивну частину рішення суду.
Суд, повно та всебічно встановивши обставини справи, дослідивши та оцінивши надані докази у їх сукупності та взаємозв'язку, встановив наступне.
На підставі наказу Головного управління ДПС у Вінницькій області від 22.07.2022 року №1880-к, головним державним інспектором відділу планових перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Вінницькій області проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ «АГРОПРОІНВЕСТ 08» щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за січень 2022 року у податковій декларації з податку на додану вартість від 17.02.2022 року № 903497113 від'ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету, з урахуванням періодів декларування від'ємного значення та поданих уточнюючих розрахунків.
За результатами перевірки, відповідачем 29.07.2022 року було складено Акт про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «АГРОПРОІНВЕСТ 08» за № 4512/02-32-07-03/35834331 (надалі - Акт перевірки), який був отриманий позивачем у “Електронному кабінет платника” (надалі - ЕК платника) 01.08.2022 року.
У висновках Акту перевірки викладено, що за результатами перевірки встановлені наступні порушення:
1. п. 44.1 ст. 44, абзацу б) п. 200.4, п. 200.7, п. 200.9 ст. 200 ПК України та п.5 р. V “Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість” в результаті чого позивачем:
·завищено суму ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (р.20.2 (20.2.1) Декларації) за січень 2022 року на суму 42 865 036 грн.;
·занижено суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (ряд.21 Декларації) за січень 2022 року на суму 42 865 036 грн.
2. п. 16.1.5, п. 16.1.12 ст. 16, п. 44.1, п. 44.6. ст. 44, ст. 79, п. 83.1 ст. 83, п. 85.2 ст. 85 ПК України позивачем не надані до перевірки первинні документи.
Під час проведення перевірки TOB "АГРОПРОІНВЕСТ 08" встановлено, що основним чинником виникнення від'ємного значення з ПДВ є: операції з вивезення товарів за межі митної території України, які оподатковуються за нульовою ставкою -експорт готової продукції (олія та шрот соняшниковий), та суми від'ємного значення попереднього звітного періоду.
Основними контрагентами - нерезидентами підприємства були:
- підприємство Іспанії: CEREALES Y HARINAS GARSAN S.L..
- підприємство Швейцарія: COFCO RESOURCES S.A. /Switzerland/.
Вид експортованого товару : олія соняшникова, шрот соняшниковий.
Перевіркою достовірності і правильності визначення суми від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду (показник рядка 19 Декларації) в сумі 101541640 грн. не можливо підтвердити або спростувати вказані показники по причині не надання документів.
Також зазначено, що в графі 2 Таблиці 1 Додатку 3 "Розрахунок суми бюджетного відшкодування" підприємством відображено ПДВ фактично сплаченого постачальникам в сумі 42865036 грн. За даними перевірки не можливо підтвердити фактично сплаченні суми ПДВ постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України в зв'язку з відсутністю банківських виписок, платіжних доручень тощо (ненадання до перевірки будь-яких документів, які підтверджують сплату даної суми, про що складено Акт "Про ненадання ТОВ "АГРОПРОІНВЕСТ 08" (код СДРПОУ 35834331) до перевірки первинних бухгалтерських документів" від 28.07.2022 №659/02-32-07-03/35834331.
Таким чином, загальна сума сплаченого постачальникам ПДВ, яка підлягає відображенню в графі 2 Таблиці 1 Додатку 3 "Розрахунок суми бюджетного відшкодування" та відповідно в рядку 20.2 Декларації за січень 2022 року становить 0 грн.
Тобто висновки підчас перевірки відповідачем були зроблені у зв'язку з відсутністю документів які не подав позивач.
Не погодившись із зазначеними висновками Акту перевірки позивачем, у строки визначені положеннями п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України, були подані заперечення на останній.
30 серпня 2022 року позивачем, засобами поштового зв'язку, був отриманий лист ГУ ДПС у Вінницькій області № 17713/6/02-32-07-01-14 від 19.08.2022 року про розгляд заперечення, яким було повідомлено платника податків про залишення висновків Акту перевірки без змін, а поданих Позивачем заперечень без задоволення.
26.08.2022 року позивачем через ЕК-платника були отримані наступні податкові повідомлення-рішення (надалі - ППР):
·№ 0053920703 від 25.08.2022 року відповідно до якого були встановлені порушення п. 44.1 ст. 44, абзацу б) п. 200.4, п. 200.7, п. 200.9 ст. 200 ПК України та виявлено відсутність права на отримання бюджетного відшкодування за період 01.2022 року та відсутність права на врахування такої суми від'ємного значення при наданні бюджетного відшкодування податку на додану вартість, що задекларовано на рахунок платника у банку у розмірі 42 865 036 грн.;
·№ 0053930703 від 25.08.2022 року відповідно до якого були встановлені порушення п. 16.1.5, п. 16.1.12 ст. 16, п. 44.1, п. 44.6. ст. 44, ст. 79, п. 83.1 ст. 83, п. 85.2 ст. 85 ПК України через ненадання позивачем до перевірки первинних документів, у зв'язку з чим до нього застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 1 020,00 грн.
Всі отримані ППР які зазначені вище, мають посилання, що вони були прийняті на підставі Акту перевірки № 4512/02-32-07-03/35834331 від 29.07.2022 року.
Позивач вважає оскаржувані рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню, у зв'язку з чим звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
ГУ ДПС у Вінницькій області була проведена позапланова невиїзна документальна перевірка TOB" "АГРОПРОІНВЕСТ 08" відповідно до наказу від 22.07.2022 №1880к, виданого на підставі п.п. 19.1.6 п. 19.1 ст. 19, п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п.п. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78, ст.79, п.69.2 ст.69, п.200.11 ст.200 підрозділу 10 розділу XX перехідних положень Податкового кодексу України від 02.12.2010 року за №2755-VI (зі змінами та доповненнями).
Дані правовідносини регулюються Податковим кодексом України, в редакції чинній на момент проведення перевірки відповідачем.
Згідно п.п. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України (далі-ПК України) документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
Пунктом 200.11 статті 200 ПК України унормовано, що контролюючий орган має право протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання, провести документальну перевірку платника податку у порядку, передбаченому підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу. Рішення про проведення документальної перевірки має бути прийнято не пізніше закінчення граничного строку проведення камеральної перевірки.
Підпунктом 69.2 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України (в редакції Закону № 2120-IX від 15.03.2022; із змінами, внесеними згідно із Законами № 2142-IX від 24.03.2022, № 2173-IX від 01.04.2022; в редакції Закону № 2260-IX від 12.05.2022) закріплено, що податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім:
а) камеральних перевірок;
б) документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків та/або з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, та/або документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями.
Камеральні податкові перевірки податкових декларацій з податку на додану вартість та уточнюючих розрахунків до них за звітні податкові періоди:
лютий, березень, квітень, травень 2022 року - розпочинаються на наступний день після 20 липня 2022 року та завершуються не пізніше 20 вересня 2022 року;
червень, липень 2022 року - розпочинаються на наступний день після 20 серпня 2022 року та завершуються не пізніше 20 жовтня 2022 року.
Подані уточнюючі розрахунки до податкових декларацій з податку на додану вартість за звітні податкові періоди до лютого 2022 року перевіряються у строк, визначений цим пунктом для звітного періоду, на який припадає день подання такого уточнюючого розрахунку.
Документальні позапланові перевірки, що будуть розпочаті після набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану", з підстав, визначених підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, декларацій або уточнюючих розрахунків (у разі їх подання), до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, проводяться протягом 60 календарних днів, що настають після закінчення граничного терміну проведення камеральної перевірки відповідної декларації або уточнюючого розрахунку.
Документ, надісланий контролюючим органом до електронного кабінету, вважається врученим платнику податків, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".
Редакція пп.69.2 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України змінювалася декілька разів, а саме Законом України №2118-ХІ від 03 березня 2022 року внесено зміни до Податкового кодексу, відповідно до яких податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються на період до припинення або скасування воєнного стану на території України та
Також цим Законом відповідно до п.69.11 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України зупинено дію пунктів 200.10-200.12 статті 200 цього Кодексу.
Законом України від 15 березня 2022 року 2120-ХІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» знов було змінено редакцію пункту пп.69.2 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України та відновлено камеральні перевірки тільки тих декларацій, до яких подано заяви про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ, показники яких сформовані на підставі податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з тим, такі камеральні перевірки податкових декларацій або уточнюючих розрахунків можуть бути проведенні протягом 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше - за днем їх фактичного подання.
Пункт 6.11 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України Законом України від 15.03.2022 доповнено словами "крім узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, визначеної абзацом другим пункту 69.2 цього підрозділу";
Згідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.05.2022 №2260-IX, який набув чинності 27.05.2022, пп.69.2 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України був викладений в редакції яка наведена вище, відповідно строки проведення камеральної перевірки 90 календарних днів, які були зазначені в Законі України від 15 березня 2022 року 2120-ХІ були знов змінені, та визначені строки проведення камеральних перевірок за звітні періоди починаючи з лютого 2022 року, а ні з січня 2022 року.
Відповідно до Закону України від 12.05.2022 №2260-IX в наступній редакції викладений пп.69.9 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України", а саме: для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім:
строків проведення камеральних перевірок, складення актів, подання та розгляду заперечень, визначення грошових зобов'язань, прийняття, надсилання та оскарження податкового повідомлення-рішення за результатами камеральних перевірок, нарахування пені;
строків проведення фактичних та документальних позапланових перевірок, складення актів, подання та розгляду заперечень, додаткових документів та пояснень, визначення грошових зобов'язань, прийняття, надсилання та оскарження податкового повідомлення-рішення, адміністративного арешту майна за результатами фактичних перевірок.
В Законі України від 12.05.2022 №2260-IX в наступній редакції викладений пп.69.11 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України ", а саме: зупинити до 21 липня 2022 року дію пунктів 200.10-200.12 статті 200 цього Кодексу. До звітних податкових періодів лютий - липень 2022 року пункти 200.10-200.12 статті 200 цього Кодексу застосовуються з урахуванням строків для проведення камеральних, документальних податкових перевірок, передбачених підпунктом 69.2 цього пункту.
З огляду на викладене, так як в данні справі звітній податковий період січень 2022 року, відповідно строки проведення камеральних перевірок регулюються п.76.3 ст.76 ПК України, а ні підпунктом 69.2 п.69 Розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України, який регулює строки проведення камеральних перевірок за звітні податкові періоди починаючи з лютого 2022 року.
Тобто камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання( п.76.3 ст.76 ПК України).
А документальні позапланові перевірки проводяться протягом 60 календарних днів, що настають після закінчення граничного терміну проведення камеральної перевірки відповідної декларації або уточнюючого розрахунку, як це визначено пп. 69.2 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України.
Положеннями п. 79.2. ст. 79 ПК України закріплено, що документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка (п.86.1 ст.86 ПК України).
Пунктом 86.4 ст.86 ПК України унормовано, що акт (довідка) документальної невиїзної перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).
Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки не пізніше наступного робочого дня після його реєстрації вручається особисто платнику податків чи його представникам або надсилається у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. У разі відмови платника податків або його представників від підписання акта (довідки) перевірки посадовими особами контролюючого органу складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови. Відмова платника податків або його представників від підписання акта перевірки не звільняє такого платника податків від обов'язку сплатити визначені контролюючим органом за результатами перевірки грошові зобов'язання. Заперечення по акту перевірки розглядаються у порядку і строки, передбачені пунктом 86.7 цієї статті. Податкове повідомлення-рішення приймається у порядку і строки, передбачені пунктом 86.8 цієї статті.
Податкове повідомлення-рішення приймається в порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом п'ятнадцяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки, та надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
За наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та додаткових документів і пояснень, зокрема документів, що підтверджують відсутність вини, наявність пом'якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, поданих у порядку, встановленому цією статтею, податкове повідомлення-рішення приймається в порядку та строки, визначені пунктом 86.7 цієї статті. (п.86.8 ст.86 ПК України)
Згідно п.42.2 ст. 46 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Відповідно п.42.4 ст. 46 ПК України платники податків, які подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, можуть здійснювати листування з контролюючими органами засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".
Листування контролюючих органів з платниками податків, зазначеними в абзаці першому цього пункту, які подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, здійснюється засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" шляхом надіслання документа в електронний кабінет з одночасним надісланням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в електронний кабінет.
Документ, надісланий контролюючим органом в електронний кабінет, вважається врученим платнику податків, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" та є доступним в електронному кабінеті.
Датою вручення платнику податків документа є дата, зазначена у квитанції про доставку у текстовому форматі, що відправляється з електронного кабінету автоматично та свідчить про дату та час доставки документа платнику податків. У разі якщо доставка документа відбулася після 18 години, датою вручення документа платнику податків вважається наступний робочий день. Якщо доставка відбулася у вихідний чи святковий день, датою вручення документа платнику податків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Щодо аргументу позивача про незаконність проведення відповідачем перевірки.
На підставі наказу від 01.06.2022 року № 445-п Головним управлінням ДПС у Запорізькій області була проведена документальна позапланова виїзна перевірка Позивача щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за січень 2022 року від'ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету, з урахуванням періодів декларування від'ємного значення та поданих уточнюючих розрахунків. Зазначена перевірка проводилася з 06.06.2022 року протягом 10 робочих днів.
За результатами перевірки, 01.07.2022 року Головним управлінням ДПС у Запорізькій області було складено Акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «АГРОПРОІНВЕСТ 08» за № 2373/08-01-07-18/35834331, який був отриманий Позивачем засобами поштового зв'язку 13.07.2022. Не погодившись з висновками отриманого акту перевірки позивачем, з урахуванням дотримання строків визначених положеннями п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України, 26.07.2022 року були подані заперечення на вказаний акт (наявні у матеріалах справи). Разом із запереченнями, позивачем до контролюючого органу були подані первинні документи якими підтверджується належність формування ним сум бюджетного відшкодування заявленого до сплати. Крім того, позивачем до матеріалів справи додані листи Вих. № 223 від 06.06.2022 року та Вих. № 235 від 16.06.2022 року з яких вбачається надання начальнику Пологівського відділу перевірок платників юридичних осіб управління податкового аудиту Шевченко Наталії, якою здійснювалася відповідна перевірка, первинних документів які стосувалися предмету перевірки під час її проведення.
Судом під час розгляду справи було встановлено, що в електронному кабінеті платника 22.07.2022 року об 18.58 були розміщені документи від відповідача, а саме: лист вих. №15824/6/02-32-07-01-14 від 22.07.2022 року, повідомлення від 22.07.2022 року № 492/02-32-07-03, наказ № 1880-к від 22.07.2022 року. З урахуванням вихідних днів (23 та 24 липня), позивач був ознайомлений з цими документами лише у понеділок 25 липня 2022 року.
Враховуючи п.42.4 ст.42 ПК України в якому унормовано, що у разі якщо доставка документа відбулася після 18 години, датою вручення документа платнику податків вважається наступний робочий день, відповідно, так як документи прийшли після 18.00 години в п'ятницю, таким чином датою вручення документа платнику податків є наступний робочий день, тобто понеділок 25.07.2022.
Слід звернути увагу, що в наказі про проведення перевірки № 1880-к від 22.07.2022 зазначено, що датою початку перевірки є 22.07.2022, тривалість 5 робочих днів, тобто позивач отримав повідомлення і наказ після початку перевірки.
Зазначеними вище документами позивача було повідомлено щодо проведення відносно нього документальної позапланової невиїзної перевірки щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за січень 2022 року від'ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету, яке зазначене з урахуванням від'ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх звітних періодах.
Після отримання від відповідача повідомлення від 22.07.2022 року № 492/02-32-07-03 та наказу № 1880-к від 22.07.2022 року, позивачем були направлені листи Вих. № 268 від 26.07.2022 року та Вих. № 29/07/2022 від 29.07.2022 року, якими останнім була висловлена незгода з проведенням документальної позапланової невиїзної перевірки, оскільки вже проводилася перевірка у червні 2022 ГУ ДПС у Запорізькій області з тим самим предметом та за той самий період які визначені наказом № 1880-к від 22.07.2022 року, це суперечить п. 78.2 ст. 78 Податкового кодексу України, якими закріплено, що контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.
З приводу того, що перевірка проводиться повторно, були надані докази, а саме наказ № 445-п від 01.06.2022 року від ГУ ДПС у Запорізькій області яка стосувалася також декларування за січень 2022 року від'ємного значення з податку на додану вартість, на підставі якого керівництвом ТОВ «АГРОПРОІНВЕСТ 08», з урахуванням необхідності отримання заявленого бюджетного відшкодування, податковий орган був допущений до проведення перевірки. Під час її проведення ревізору були надані відповідні первинні документи, які стосувалися предмету перевірки і були пов'язані із визначенням суми податку на додану вартість заявленого до бюджетного відшкодування. Крім того, після отримання, за результатами перевірки Акту № 2373/08-01-07-18/35834331, разом із запереченнями до ГУ ДПС у Запорізькій області були надані додаткові первинні документи задля підтвердження законності декларування від'ємного значення сформованого позивачем за попередні податкові періоди та підтвердження наявності останніх у позивача на момент проведення перевірки.
Крім того, представник позивача посилався на те, що з урахуванням положень п. 86.1. ст. 86 ПК України перевірка проведена ГУ ДПС у Запорізькій області на підставі наказу № 445-п від 01.06.2022 року є такою, що відбулася, оскільки результатом її проведення є складений акт підписаний посадовими особами контролюючого органу, а тому, перевірка проведена відповідачем згідно наказу № 1880-к від 22.07.2022 року (за тим самим предметом) є незаконною згідно приписів п. 78.2 ст. 78 ПК України.
Відповідачем були надані до суду пояснення, що на підставі наказу ДПС від 09.06.2022 року № 311 «Про внесення змін до наказу ДПС від 28.03.2022 року № 173» функцію ГУ ДПС у Запорізькій області щодо здійснення контролю за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість передано від ГУ ДПС у Львівській області до ГУ ДПС у Вінницькій області, а тому, перевірка проведена ГУ ДПС у Запорізькій області на підставі наказу від 01.06.2022 року № 445-п, проведена неуповноваженим органом та не повинна враховуватися судом під час розгляду справи.
Зазначені відповідачем доводи оцінюються судом критично з огляду на наступне.
На підставі наказу Головного управління ДПС у Запорізькій області від 01.06.2022 року № 445-п з 06.06.2022 року була проведена документальна позапланова виїзна перевірка, щодо дотримання ТОВ «Агропроінвест 08» податкового законодавства при декларуванні за січень 2022 року від'ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету, з урахуванням періодів декларування від'ємного значення та поданих уточнюючих розрахунків.
За результатами перевірки, Головним управлінням ДПС у Запорізькій області 01.07.2022 року було складено Акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «АГРОПРОІНВЕСТ 08» за № 2373/08-01-07-18/35834331. У висновках складеного Головним управлінням ДПС у Запорізькій області акту перевірки (аркуш 32) викладено, що за результатами перевірки були, начебто, встановлені наступні порушення: п.п. 14.1.13 п.п. 14.1.191 п. 14.1. ст. 14, п. 44.1., п. 44.3 ст. 43, п.п. “а” п. 185.1 ст. 185, п.186.1 ст. 186, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 194.1 ст. 194, п. 200.1, п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, оскільки ним завищено суму ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню на суму 42 865 036 грн. за січень 2022 року; п.п. 14.1.13 п.п. 14.1.191 п. 14.1. ст. 14, п. 44.1., п. 44.3 ст. 43, п.п. “а” п. 185.1 ст. 185, п.186.1 ст. 186, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 194.1 ст. 194, п. 200.1, п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, оскільки ним завищено від'ємне значення з ПДВ, що зараховується до складу наступного звітного періоду, на суму 48 936 309 грн. за січень 2022 року.
Через незгоду з висновками акту перевірки позивачем, у строки визначені положеннями п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України, були подані заперечення на останній разом з відповідними первинним документами.
З урахуванням зазначеного, судом встановлено, що Головним управлінням ДПС у Запорізькій області була проведена документальна позапланова виїзна перевірка позивача, за результатами проведення якої був складений Акт № 2373/08-01-07-18/35834331 від 01.07.2022. Крім того, позивачем 03.08.2022 від ГУ ДПС у Запорізькій області, була отримана відповідь на його запит Вих. № 266 від 21.07.2022 року, відповідно до якого контролюючим органом, з посиланням на положення діючого законодавства, були надані позивачу пояснення щодо відповідності проведеної перевірки вимогам ПК України.
Слід зазначити, що податкові повідомлення-рішення Головним управлінням ДПС у Запорізькій області за результатами проведеної перевірки не надсилалися позивачу.
Судом встановлено, що відповідачем проводилася перевірка на підставі наказу від 22.07.2022 року № 1880-к яка мала той самий предмет, що і проведена перевірка Головним управлінням ДПС у Запорізькій області на підставі наказу від 01.06.2022 року № 445-п, а саме: «дотримання позивачем податкового законодавства при декларуванні за січень 2022 року від'ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету, з урахуванням періодів декларування від'ємного значення, а підставами для проведення обох перевірок були положення п.п. 19-1.1.6. п. 19-1.1 ст.19-1, п.п.20.1.4. п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.2. п. 75.1 ст. 75, п.п. 78.1.8 п. 78.1. ст. 78, п. 200.11 ст. 200 та п. 69.2 ст. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу».
Пунктом 78.2 ст. 78 Податкового кодексу України унормовано, що контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.
З урахуванням встановлених обставин та підтверджується відповідними доказами які наявні у матеріалах справи, суд вважає, що перевірка проведена відповідачем на підставі наказу від 22.07.2022 року № 1880-к здійснена з порушенням положень п. 78.2. ст. 78 ПК України.
Крім того, у листах відповідача до ГУ ДПС у Запорізькій області від 05.08.2022 та 08.08.2022 (а.с.210,211) є посилання на пп.1.4.3.2. п.1.4 наказу ДПС від 04.09.2020 №470 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів ДПС при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків» в яких зазначено: «якщо територіальним органом ДПС за попереднім місцем обліку була розпочата документальна перевірка платника податків, такий орган забезпечує завершення процедури адміністрування в частині закінчення цієї документальної перевірки та узгодження сум грошових зобов'язань за її результатами».
Тобто цілком правомірною, логічною та зрозумілою є поведінка позивача, в тому числі і щодо не подання документів, які ним подавалися під час першої перевірки до ГУ ДПС у Запорізькій області. Суд зазначає, що факт подачі документів позивачем ГУ ДПС у Запорізькій області підтверджується яка актом перевірки від 01.07.2022, листом позивача від 06.06.2022 до ГУ ДПС у Запорізькій області №223 та запереченнями на акт перевірки від 26.07.2022 (а.с.45-47). Тому позивач правомірно очікував її завершення шляхом прийняття податкового повідомлення-рішення і посилаючись на п. 78.2 ст. 78 Податкового кодексу України вважав протиправною повторну його перевірку з тих самих питань, яка проводилася ГУ ДПС У Вінницькій області.
Також позивач стверджує, що зі змістом наказу ДПС № 173 від 28.03.2022 року «Про забезпечення безперебійної роботи територіальних органів ДПС», позивач був ознайомлений лише 03.08.2022 року, після його отримання від ГУ ДПС у Запорізькій області, тобто, вже після проведення перевірки Головним управлінням ДПС у Запорізькій області та фактично, після проведення перевірки відповідачем, оскільки акт № 4512/02-32-07-03/35834331 був складений 29.07.2022 року та отриманий відповідачем 01.08.2022 року у його електронному кабінеті. Тому позивач був обмежений у вчиненні дій щодо захисту своїх прав, так як не міг своєчасно дізнатися про те, що передавалися повноваження від однієї податкової до іншої.
Суд також бере до уваги і те, що жодним чином податковий орган не повідомив позивача про те, що перевірка яка була поведена ГУ ДПС у Запорізькій області є скасованою, або такою, що вважається проведеною неуповноваженим органом.
Суд вважає, що залишення податковим органом позивача необізнаним щодо результатів проведеної перевірки, призвело до виникнення ситуації, коли позивач правомірно вважав, що перевірка проводиться повторно.
З огляду на вище наведене, суд приходить до висновку, що відповідачем перевірка проведена протиправна, а дії податкового органу позбавили позивача права діяти відповідно до норм законодавства.
Що стосується строків проведення відповідачем перевірки.
Детально нормативно-правова база, яка регулює дане питання наведена судом вище.
Відповідно до п. 203.1. ст. 203 ПК України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Позивачем 17.02.2022 року була подана податкова декларація з ПДВ за січень 2022 року (вх. № 903497113), граничний строку подання 20.02.2022. Тобто з цієї дати слід обраховувати строк проведення камеральної перевірки, що вплине на визначення строку документальної позапланової перевірки.
Судом було враховано, що виконання повноважень ГУ ДПС у Запорізькій області були передані до ГУ ДПС у Львівській області відповідно до наказу №173 від 28.03.2022.
Відповідно до Наказу №311 від 09.06.2022 «Про внесення змін до наказу ДПС від 28.03.2022» повноваження ГУ ДПС у Запорізькій області від ГУ ДПС у Львівській області були передані до ГУ ДПС у Вінницькій області.
Враховуючи, що листом від 10.06.2022 (а.с.208) ГУ ДПС у Львівській області повідомив ГУ ДПС у Вінницькій області про проведення камеральної перевірки позивача та відправив матеріали цієї перевірки, відповідно можна зробити висновок, що перевірка могла бути проведена у період з 28.03.2022 по 09.06.2022, коли були повноваження у ГУ ДПС у Львівській області.
Як вже зазначалося вище Законом України №2118-ХІ від 03 березня 2022 року (в редакції на той момент коли камеральна перевірка повинна була проводитися) встановлено, що податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, також було зупинено дію пунктів 200.10-200.12 статті 200 цього Кодексу.
Таким чином, з 20.02.2022 по 03.03.2022 минуло13 днів, відповідно 30 денний строк проведення камеральної перевірки, який регулювався в цей період п. 76.3. ст. 76 ПК України не закінчився, а вже з 03.03.2022 проведення камеральних перевірок було зупинено.
Законом України від 15 березня 2022 року 2120-ХІ відновлено проведення камеральних перевірок, до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, показники яких сформовані на підставі податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з тим, строк такої перевірки був визначений 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання декларації, а якщо такі документи були надані пізніше - за днем їх фактичного подання.
З набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.05.2022 №2260-IX строк проведення камеральних перевірок визначається п.76.3 ст.76 ПК України, а саме 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання декларації, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання, з огляду на те, що в данні справі податковий період це січень 2022 року відповідно
Відповідно до п.1 Розділу 2 Закону від 12.05.2022 №2260-IX змін до абзаців другого, п'ятого - восьмого підпункту 69.2 та підпункту 69.11 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України в частині камеральних перевірок декларацій та уточнюючих розрахунків (у разі їх подання), до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, набирають чинності з 2 червня 2022 року.
Враховуючи зміни до Податкового кодексу з 15.03.2022 до 02.06.2022 строк проведення камеральних перевірок був 90 днів, тобто з 20.02.2022 + 90 днів=20.05.2022, станом на цю дату повноваження ГУ ДПС у Запорізькій області були у ГУ ДПС у Львівській області.
З 20.05.2022 почався строк проведення документальної позапланової перевірки яка проводиться протягом 60 календарних днів, що настають після закінчення граничного терміну проведення камеральної перевірки відповідної декларації або уточнюючого розрахунку ( п. 69.2 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України в редакції яка вже була на момент і призначення перевірки відповідачем), тобто 20.05.2022+60 днів=20.07.2022.
Так як документальна позапланова невиїзна перевірка відповідачем була проведена 22.07.2022, відповідно це свідчить про порушення строків її проведення.
Враховуючи те, що в даному випадку проведення документально позапланової невиїзної перевірки обов'язково передує камеральна перевірка, тому суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Під час розгляду справи, позивачем зазначалося що йому невідомо про проведення відносно нього камеральної перевірки податкової декларації з ПДВ за січень 2022 року у визначені законодавством строки.
У відзиві на позовну заяву відповідачем зазначалося, що ГУ ДПС у Львівській області була проведена камеральна перевірка відносно позивача, після проведення якої, з урахуванням переданих повноважень, згідно наказу № 173 від 28.03.2022 року, до ГУ ДПС у Вінницькій області та отримання від ГУ ДПС у Львівській області листа щодо необхідності проведення додаткових контрольних заходів, відповідачем була проведена відносно позивача позапланова документальна невиїзна перевірка.
Із змісту листа ГУ ДПС у Львівській області від 10.06.2022 вбачається, що відповідач був повідомлений та йому наданий перелік платників податків ГУ ДПС у Запорізькій області щодо яких виявлено ризики неправомірного декларування сум податку на додану вартість заявлених до відшкодування з бюджету за січень 2022 року. При цьому, у додатку до листа стосовно позивача у графі - інформація щодо ризиків неправомірного декларування сум податку на додану вартість, заявлених до відшкодування з бюджету, зазначено - «Потребує додаткового дослідження залишків ТМЦ. Аналізом встановлено реалізацію на ТОВ « Фенікс Плюс» на суму ПДВ 108, 0 тис грн, який включено 09.11.2021 до переліку платників з ознаками ризиковості», тобто не потребувало дослідженню вся первинна документація позивача по поданій декларації і відповідач мав би конкретизувати які документи слід подати (а.с.208). Будь-які матеріали камеральної перевірки, відповідачем до матеріалів справи не надані.
Суд наголошує, що положеннями п. 76.1 та п. 76.2. ст. 76 ПК України, визначено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.
Приписами п. 86.2 ст.86 ПК України визначено, що за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
В листі ГУ ДПС у Львівській області від 10.06.2022 вказано, що камеральною перевіркою встановлено порушення, відповідно і акт камеральної перевірки повинен бути направлений позивачу, такі докази в матеріалах справи відсутні.
Як встановлено судом, під час розгляду справи, наразі є недоведеним відповідачем факт проведення відносно позивача камеральної перевірки податкової декларації з ПДВ за січень 2022 року (вх. № 903497113). Тому, судом ставиться під сумнів факт проведення камеральної перевірки, яка повинна передувати проведенню документальної позапланової перевірці, що в цілому ставить під сумнів правомірність проведення відповідачем документальної позапланової невиїзної перевірки.
Стосовно аргументу позивача щодо порушення відповідачем порядку своєчасного повідомлення платника податків про проведення перевірки.
22.07.2022 року о 18 годині 58 хвилин у електронному кабінеті платника Позивача були розміщені наступні документи: лист вих. № 15824/6/02-32-07-01-14 від 22.07.2022 року, повідомлення від 22.07.2022 року № 492/02-32-07-03, наказ № 1880-к від 22.07.2022 року. З наданих Позивачем доказів вбачається, що зазначені вище документи, також, були ним отримані засобами поштового зв'язку лише 03.08.2022 року. За інформацією з сайту АТ «Укрпошта», лист із зазначеними документами був відправлений Відповідачем 25.07.2022 року, тобто, після початку проведення перевірки.
Пунктом 78.4. ст. 78 ПК України визначено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків (крім перевірок, передбачених підпунктом 78.1.22 пункту 78.1 цієї статті) надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Положеннями п. 79.2. ст. 79 ПК України закріплено, що документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Відповідно до п. 42.4. ст. 42 ПК України датою вручення платнику податків документа є дата, зазначена у квитанції про доставку у текстовому форматі, що відправляється з електронного кабінету автоматично та свідчить про дату та час доставки документа платнику податків. У разі якщо доставка документа відбулася після 18 години, датою вручення документа платнику податків вважається наступний робочий день. Якщо доставка відбулася у вихідний чи святковий день, датою вручення документа платнику податків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Таким чином, законодавством встановлений обов'язок контролюючого органу повідомити платника податків про дату початку та місце проведення перевірки, а платнику, в свою чергу, гарантується право оскаржувати рішення контролюючого органу про проведення перевірки стосовно нього. Реалізація такого права за відсутності обов'язку у контролюючого органу повідомляти про перевірку до її проведення була б неможливою. Невиконання вимог Податкового кодексу України щодо пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, направлення на проведення перевірки та копії наказу про проведення перевірки призводить до визнання перевірки незаконною та відсутності правових наслідків такої.
З урахуванням вищезазначеної інформації та положень переліченого вище законодавства вбачається, що наказ № 1880-к від 22.07.2022 року з іншими документами були отримані позивачем лише 25.07.2022 року, тобто, після фактичного початку проведення перевірки, що є порушення відповідачем пункту 78.4. ст. 78 ПК України та недотриманням відповідачем свого обов'язку щодо своєчасного повідомлення платника податків про дату початку та місце проведення перевірки.
Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Під час розгляду адміністративної справи судом встановлено, що позивачем доведено протиправність прийнятих рішень відповідачем, у зв'язку з чим позовні вимоги слід задовольнити.
Відповідно до ч.1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250,255 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОПРОІНВЕСТ 08» (70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, пров. Матросова, 22; код ЄДРПОУ 35834331) до Головного управління ДПС у Вінницькій області (21028, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд.7; код ЄДРПОУ ВП 44069150)-задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Вінницькій області від 25.08.2022 № 0053920703.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Вінницькій області від 25.08.2022 №0053930703.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОПРОІНВЕСТ 08» (70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, пров. Матросова, 22; код ЄДРПОУ 35834331) понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 27291,00 грн. (двадцять сім тисяч двісті дев'яносто одна гривня 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області (21028, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд.7; код ЄДРПОУ ВП 44069150).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 27.12.2022.
Суддя О.В. Конишева