Доманівський районний суд Миколаївської області
вул.Центральна, 35 м. смт. Доманівка Доманівський район Миколаївська область Україна 56400
e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua
Справа № 475/840/22
ПОСТАНОВА
Іменем України
26.12.2022смт. Доманівка
Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області Єгорова Н.І.., розглянувши адміністартивний протокол , який надійшов від Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уроженця та проживаючого в АДРЕСА_1 , непрацюючого, інвалід 3 групи,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
З протоколу серії ВАБ 835903 від 06.12.2022року вбачається,що ОСОБА_1 ,06.12.2022року ,о 08:20годині ,за адресою АДРЕСА_2 , вчинив насильство в сім"ї психологічного та фізичного характеру .
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст.173 -2 ч.1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив,що посварився із братом, інвалідом 1 групи.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Стаття 9 КУпАП передбачає, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, крім іншого, зазначається суть адміністративного правопорушення, а також нормативний акт, який передбачає відповідальність за це правопорушення.
У пункті 9 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України № 1376 від 06 листопада 2015 року вказано, що при складанні протоколу зазначається, у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).
Адміністративним правопорушенням згідно зі ст. 173-2 КУпАП визнається, вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Також, відповідно до п. 14, 17 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи.
За змістом ст. 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатись судом у межах тих обставин, які зазначенні у протоколі про таке порушення.
Відповідно до ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо недоведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Як убачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, гр. ОСОБА_2 вчинив "насильство в сім"ї психологічного та фізичного характеру". Однак, не вказано,хто є потеріплим від таких дій
ОСОБА_3 вищевказаного складу адміністративного правопорушення, закріпленого у КУпАП, та змісту складеного протоколу дозволяє суду дійти висновку про те, що сформульована поліцейським фабула правопорушення не відповідає ознакам виявленого складу адміністративного правопорушення за ч. 1 ст.173-2 КУпАП, за якою складено протокол у даній справі.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Отже, провадження у справі відносно ОСОБА_3 підлягає закриттю за відсутністю складу правопорушення .
Керуючись п.1 ч.1 ст.247, ст.280, 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП, за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Доманівський районний суд Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя :Н. І. Єгорова