ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
23 грудня 2022 року м. Черкаси справа № 925/1376/22
Суддя Господарського суду Черкаської області Грачов В.М., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Енгельса 156/4” про скасування рішення загальних зборів,
ВСТАНОВИВ:
Позивач - ОСОБА_1 звернувся в Господарський суд Черкаської області з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Енгельса 156/4” (далі-відповідач) про скасування рішення загальних зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Енгельса 156/4” від 03.03.2020 року, яке оформлене у вигляді протоколу загальних зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 та відшкодування судових витрат.
Дослідивши матеріали позову, суддя приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Пункт 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, передбачає, що до позовної заяви мають бути додані документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Частиною 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до вимог п. 2.1 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру позивачем сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 1 січня 2022 року статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2481 грн.
Позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру, отже судовий збір становить 2481 грн. - 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб, проте, як вбачається із доданої до матеріалів позову квитанції № 0.0.2776867752.2 від 15.12.2022 року, позивачем сплачено судового збору за подання позову у розмірі 992 грн. 40 коп., що на 1488 грн. 60 коп. менше від встановленого чинним законодавством розміру та не відповідає положенням вищезазначених норм закону щодо належного до сплати розміру судового збору.
Також відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, встановлено, що позивач, зобов'язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
В порушення вимог п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач не надав суду доказів, які підтверджують відправлення відповідачам копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, ОСОБА_1 в порушення вимог п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 164, ст. 172 Господарського процесуального кодексу України не додав до позовної заяви документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі, докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (листи з описом вкладення), тому за правилами ч.1 ст. 174 цього ж Кодексу її слід залишити без руху та надати позивачу час для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 164, 172, 174, 232-235 ГПК України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “Енгельса 156/4” про скасування рішення загальних зборів за вх. № 15066/22 від 19.12.2022 року залишити без руху.
2. Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до Господарського суду Черкаської області доказів: сплати судового збору у сумі 1488 грн. 60коп.; відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (листи з описом вкладення) - протягом десяти днів з дня одержання цієї ухвали.
Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя В.М. Грачов