Справа № 496/2785/22
Провадження № 3/496/3066/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2022 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Пасечник М.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №2 Одеського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
тимчасово не працюючого,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбаченихч.6 ст. 121, ч.2 ст.126 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
30.06.2022 року о 12:00 год. в с. Усатове, вул. Грушевського, 2 ОСОБА_1 керував мопедом Хонда б/н, без посвідчення водія відповідної категорії А1, посвідчення водія не отримував. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.1 Правил Дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст. 126 КУпАП.
Крім того, 30.06.2022 року о 12:00 год. в с. Усатове, вул. Грушевського, 2 ОСОБА_1 керував мопедом Хонда Діо, який не зареєстрований у встановлений законом порядку у відповідному центрі. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2,9 «в» Правил Дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ч.6 ст. 121 КУпАП.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими зокрема є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Положеннями ст. 280 КУпАП регламентовано, що суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, адміністративні справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 надійшли до суду за Вх. 16903/22 та вх. №16902/22 від 14.09.2022 року.
Справа була передана судді лише 14.09.2022 року, строк притягнення до адміністративної відповідальності, при цьому закінчується 30.09.2022 року.
Крім того, співробітниками поліції в протоколах не було зазначено номери телефонів законних представників ОСОБА_1 , який на момент складання протоколів був неповнолітнім.
Повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи (ст. 277-2 КУпАП).
Враховуючи стислі строки розгляду справи по суті, суд позбавлений можливості додержатись вимог п.3, 4, 5 ст.278 КУпАП, а саме: сповістити осіб, які беруть участь у розгляді справи, про часі місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно ч.2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Беручи до уваги те, що адміністративні правопорушення ОСОБА_1 було скоєно 30.06.2022 року, то строк притягнення до адміністративної відповідальності закінчується 30.09.2022 року, отже з урахуванням стислих строків, що виникли внаслідок надходження матеріалів справи про адміністративне правопорушення до судді лише 14.09.2022 року, минув трьох місячний термін притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано право на справедливий і публічний розгляд справи.
Законодавче регулювання питання закриття провадження у справі про адміністративні правопорушення у зв'язку зі спливом строків накладення адміністративного стягнення у відповідності п. 7 ч 1 ст. 247 КУпАП та згідно ст. 38 КУпАП.
Так, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Керуючись ст. 38, п.7 ст.247 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Постанова може бути оскарженою до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: М.Л. Пасечник
Строк пред'явлення постанови до виконання
згідно Закону України "Про виконавче провадження"
Постанова набрала законної сили
"___" ____________ 2022 року