ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 495/10184/22
Номер провадження 3/495/4838/2022
21 грудня 2022 рокум. Білгород-Дністровський
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Савицький С.І., розглянувши матеріали, що надійшли від Білгород-Дністровського районного відділу поліції головного управління національної поліції в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 скоїв адміністративні правопорушення передбаченні ст.187 ч.2 КУпАП при наступних обставинах:
09.12.2022 р. в період часу з 09.00 годин до 11.00 годин, ОСОБА_1 який перебуває під адміністративним наглядом не з'явився на відмітку до Білгород-Дністровського ВП ГУНП за адресою м. Б-Дністровський вул. Тімірязева 21, чим порушив правила адміністративного нагляду, який був встановлений по відношенню до нього, за що передбачена відповідальність згідно із ч.2 ст.187 КпАП України.
Крім того, 13.12.2022 року о 21.30 годин ОСОБА_1 , знаходячись під адміністративним наглядом під час перевірки був відсутній за місцем свого мешкання, чим порушив встановлений у відношенні нього правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність згідно із ч.2 ст.187 КпАП України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Згідно його пояснень, які містяться у матеріалах справи, з правопорушенням та складеним протоколом згоден.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає що в діях ОСОБА_1 присутні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, за якою це правопорушення кваліфікується, як порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу внутрішніх справ у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників органу внутрішніх справ, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі внутрішніх справ.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення та іншими матеріалами справи.
Відповідно до санкції ст. 187 ч.2 КУпАП за зазначене правопорушення на особу накладається стягнення у виді штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує, що правопорушник не є інвалідом першої чи другої групи, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника стягується судовий збір на користь державного бюджету України, у сумі 496,20 гривень в дохід держави.
Керуючись ст.ст. 9, 24, 33, 34, ч.2 ст.187, ст.ст. 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Справи про адміністративні правопорушення №495/10184/22, №495/10185/22 у відношенні ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.187 ч.2 КУпАП об'єднати в одне провадження та присвоїти справі № 495/10184/22.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КпАП України.
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі в розмірі 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить- 255 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 496,20 гривень.
Згідно ст. 307 КУпАП - штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП - у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання 3 (три) місяці.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Савицький С.І.